Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A gyerekem már majdnem 3...

A gyerekem már majdnem 3 éves, de még mindig nem szobatiszta, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Most november 1-én lesz 3 éves a kisfiam, de a szobatisztasággal gondjaink vannak. Kezdtük a dolgot februárban, akkor rendszeresen bepisilt, bekakilt, nem szólt. Úgy döntöttem pihentetem a dolgot, még biztos korai. Olyan április környékén tértünk vissza a témára, továbbra sem sok sikerrel, pisi néha a bilibe ment, kaki nem nagyon. Közben május közepén kiköltöztem vele a páromhoz Németországba. A költözés úgy kb az első 3-4 napban viselte meg, ez csak akkor látszott meg rajta, ha dolgoznom kellett mennem, vagy esetleg a páromnak, és neki a nagyival kellett maradnia. Akkor nyomott 5-10 perc sírást, de utána semmi baja nem volt. Páromat, szüleit nagyon szereti, náluk néha a bilibe is megy a kaki. Pisi az 10-ből 9-szer nálunk is megy a WC-be, olyan WC szűkítőnk van, amihez van fellépőke is, általában szalad, és használja, néha annyi segítséget kér, hogy toljam le neki a gyatit, nadrágot. Rendszeresen gumicukorral jutalmazom, dicsérem. A kaki viszont legtöbbször a gatyában landol mindegy mennyire szépen próbáltuk neki elmagyarázni, hogy annak a WC-ben a helye. Már oviba is jár, de ott is kétszer megesett a dolog. Itt nem elvárás a szobatisztaság, aki akarja pelenkában hordhatja a gyerekét. Ezt viszont nem akarom, mert akkor előfordul, hogy a pisit is simán elvégzi benne.

A kakival van főleg a baj, de egyszerűen nem tudom hogy tanítsam meg. Figyelek rá, kérdezem, mégis ha kicsit elmerül a játékban, én meg a házimunkában, néha csak hallom, ahogy azt mondja "kaka", de akkor már késő, bekakilt, és amin érte szétkente a dolgot. Ekkor megmosom a popsiját, feltakarítok utána, igyekszem nem szidni, büntetni. Ha meg véletlen gatyi nélkül marad itthon egy incidens után, akkor főleg megtörténik a baj.

Volt hogy próbált a WC-re ülni magától kakilni, nem ment, volt hogy én raktam rá, de korai volt, és utána két perc múlva máshova végezte a dolgát.

Párom volt hogy nagyon megszidta, mérges volt rá, ekkor előfordult, hogy direkt egy földön hagyott ruhára pisilt amolyan demonstrációként, hogy itt akkor is ő a főnök.

Az éjszakát általában megússzuk szárazon, de nem mindig, volt már hogy éjszaka után kakisan ébredt, vagy egy kisebb pisi tócsa volt az ágyon. Legutóbb meg párommal fürödtek, megmeredt mint egy kis zombi, és egy fél perc múlva már landolt is a kaki a kádban. Na, hát párom nem bírja az ilyesmit, ha nagyon kell, és vele van kettesben, tisztába teszi, feltakarítok utána, de nagyon irtózik tőle. Úgyhogy egy jellegzetes hang kiadásával gyorsan távozott a helyszínről. Nem tudom, azon is gondolkodtam lehet azért csinálja, mert ezt a hangot viccesnek tartja.

Szóval ja, inkább az időzítéssel van a baj, egyébként kiegyensúlyozott, gyakran hisztis, tipikus dackorszakos tipegő, eszik-iszik, igyekszem is figyelni a rost bevitelre.

Nem hiszem, hogy még szepás lenne, az első időszak óta nem hisztis ha párommal, vagy a szüleivel kell maradni, az oviból is hazajönni nem akar, a beszoktatáson is gond nélkül átesett. Nem szorongós, élénk, barátságos, nyitott kisfiú, bárkihez odamegy, akár még utcán ismeretlenekhez is, hogy megmutassa a játékát, nem félős. Még a sötéttel sincs baja. Zöldséget-gyümölcsöt szeret, és eszik is sokat. Meg kis okos is, gyorsan megy neki a német, sok dolgot felfog, bár nem igazán akarja elfogadni ha a dolgok nem úgy vannak ahogy akarja.

Mit kéne tegyek, hogy jobban motiváljam?



2021. szept. 21. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Keressetek fel szakembert. De amugy meg attol h nem latszik rajta, meg szoronghat, egy-egy szidas nyomot hagyhat benne. A legtobb gyerek visszatartja a kakit, pisit, es ezert nem jut idoben wcre. A bilit felejtsetek el, a gyetek utalja a kaki latvanyat es a bili edenyre hasonlit. Wc szukitobe kell csinLnia, kis fellepovel. Probald mas dolgokban onallosagra szoktatni, pl. Oltozkodes, ruhahajtogatas stb, ami meghozza az onbizalmat es ez a szobatisztasagra is kihat.
2021. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ezt fejben kell neki eldöntenie. Próbáld rávezetni hogy húú te már milyen nagy vagy és a dedósok csinálják csak pelusban. Nálunk pontosan tudta hogy bilibe kéne nyomatni, de kényelmesebb volt neki úgy. Beígértem neki egy játékot amit nagyon szeretett volna, ha 1 hétig minden alkalommal bilire megy. Bevált, onnantól nem kellett pelus.

Véleményen szerint azzal kéne motiválni, hogy milyen menő lesz tőle :D

2021. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Semmit, majd elmúlik. Három ovis gyerekem van, három teljesen más út a szobatszitasághoz.


Az első (fiú) három év egy hónaposan lett szobatiszta pár nap alatt a totál semmiből. Baleset sem nagyon volt utána.


A lányom 3 éves kora előtt egy-két hónappal tudta kontrollálni a pisit. A kakival még hónapokig kínlódtunk, sokszor kakilt a kádba (!) fürdés közben, volt, hogy vissza is tartotta, fetrengett, leizzadt, majd kb. pánikrohamot kapott a bilin, mert nem akart kakilni, bármennyire kellett. Aztán egyszercsak elmaradt, büszkén kakil a bilibe, néha a WC-be.


A kisebbik fiam volt a legreménytelenebb... 3,5 évesen tudtuk róla végleg levenni nappalra a pelust, mert kontrollálalalanul pisilt be. A 6-7. pisis nadrágnál adtam fel általában. Sokáig csinálta, hogy az oviban nem volt baleset, hazaérve elengedte magát, pisi, kaki jött minden. Aztán a pisi rendeződött, de egy-két hónapig minden nap !!!(gyakran többször is) gatyába kaka... Mostanra rendeződött teljesen, nincs baleset. De kemény időszak volt. A pelenkát még le kellett venni végre.


Dícsérni, jutalmazni kell őket nyilván, de meg kell hogy tanulják, nem lehet helyettük szabályozni a testük működését. Kitartás!!!

2021. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor nem olvastad el figyelmesen a kérdést, WC szűkítőnk van fellépővel, nagyon szereti, pisihez rohan, én max a ruhát húzom le róla. Öltöztetnem még muszáj, most hogy itt a hideg minimum rövid ujjú, plusz fölé pulcsi, gatyi, harisnya, nadrág, egyedül ez így neki sok lenne. De még kérem, hogy emelje a kezét, akkor szépen emeli, segít beledugni a póló ujjába, nadrág, gatyi húzásnál ha fektetem automatikusan emeli a kis csípőjét. Ha cipzáros van rajta próbálkozik, papucsot, gumicsizmát egyedül húz.

Visszatartani nem hiszem hogy szokta, szinte mindig ha ráültetem a WC-re nyom, próbálkozik, csak általaban időzíteni nem tudja, ha szól is csak későn. A kakival meg kimondottan játszik, nem undorodik tőle, csak ritkán, vagy ha említjük, hogy az undi, ne fogja meg.

De a pszichológuson én is gondolkodtam már.

2021. szept. 21. 12:59
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is a két gyerekem teljesen másképp lett szobatiszta. Az egyik két és fél évesen két hét alatt, a másiknak még középső csoportban is hordtam haza minden nap az ágyneműjét, de sulira azért csak elhagytuk ezt is.
2021. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hú, sok komment lett mire leírtam a válaszomat telóról.

Kádba előszeretettel csinálja, mondom is neki, mikor történik ilyen hogy a WC-ben van a helye, erre visszafelesel, hogy "Kád!".

Ezt a dedós dumát nem akartam bevetni, nem akarom hogy esetleg kevesebbnek érezze magát. Jutalmazom, kap is új játékot, meg van már két Lidl-s Paw Patrol párnája, mégis előszeretettel kakil mindenhova, és játszik vele.

2021. szept. 21. 13:04
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Hát, mivel elég huncutka, úgy látom, így én kitűznék bizonyos kedvezményeket, és ezzel motiválnám.


Én úgy értelmezem a leírást, hogy tudna ő szobatiszta lenni, de "azért se".


Büntetni nem igazán érdemes szerintem, nehogy visszájára forduljon a dolog, és tartogassa. Mert annál rosszabb nincs.


Azt megkérdezhetem, hogy van egy adott napszak, amikor kakil? Pl mindig este? Nem kaphatna 1-2 órára pelust abban az időszakban?

Ettől még nyugodtan mehet oviba, a legtöbb ovis este kakil otthon.

Nem is kell tudniuk róla. Nálunk is 4 évesen hagyta el a lányom a pelust, addig abba kakilt. Pisilni természetesen ment a wc-re ügyesen.

2021. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a jutalmazással nem értek egyet. Ez egy olyan dolog, amit meg KELL tanulni. Az életben senki nem fog neki gumimacit osztogatni, mert megcsinálja, amit meg kell. Picivel több esze lesz, direkt nem csinál majd dolgokat, csak akkor ha adsz valamit, és ezt ő rohadtul ki is fogja használni.
2021. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

8! Tudod, mit mondott erre a lányom gyógypedagógusa? Hogy én se ingyen dolgozok!!!

Akkor miért várom el a gyerektől, hogy jutalom nélkül megcsináljon bármit is?....

2021. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Huh, hát általaban a délutáni órákban kakil, de nem mindig ugyanakkor. Például most 7-től 3-ig jár oviba, de van hogy már 1-2 felé megesik a baleset. Néha meg délelőtt történik a dolog, máskor éjszaka tojt be. Úgy hogy ezt nagyon nem tudom hogy időzítsem. Kúpozni nem akarom, mert nem akarom, hogy a kakilást valamilyen kellemetlen érzéssel kösse össze. Másmilyen hashajtó dolgot meg tudtommal nem lehet még neki adni.

Egyébként igen, huncutka, kis rafinált, van hogy csak azért csinál dolgokat, hogy demonstrálja itt ő parancsol. Igazi kis akaratos, tiszta anyja gyerek. Lehet az oviban azért tojik be, mert ott nem is számít jutalomra ha WC-re megy? Nem tudom, itthon sem igazán próbálkozik a kakival, csak ha én ültetem. Amúgy meg a fogmosást is este szinte úgy kell vele kiüzletelni, hogy csak akkor árnyjátélozunk lefekvés előtt ha fogat mos.

Az normális egyébként, hogy ha kérdezem, hogy miért kakilt be nem válaszol? Vagy csak olyanokat mond, hogy bekakilt, vagy a játszásról beszél? Mióta kétnyelvű azóta sokat mond németül, de pl ha kérdezem hogy hívják (amit előtte nagyon szépen tudott magyarul) most nem válaszol, vagy csak a keresztnevét mondja. Nem azzal van a baj, hogy nem ért valamit, csak egyszerűen nem hajlandó válaszolni.

2021. szept. 22. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!