Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lehet nagyon sokan írtátok...

Lehet nagyon sokan írtátok már ki ezt!:. Hogyan szoktassam le a gyerekem a pelenkáról??

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam, aki Márciusba lesz 3 éves.

És Márc.ünnepek után kezdi meg az ovit a kisfiam.

Nagyon nagy szeretettel várják a fiam,meg stb...

De az óvónő konkrétan megmondta, hogy nem teszik tisztába a kicsit, és nem is adnak rá pelenkát.

(Pisi megy a bilibe wc-re)

De a kaki az a pelenkába.

Hogy hozzá tegyem, éjjel már nem pisil be, ezt el tudtam érni nála.

De a Kakit az nem.

Ígértem neki fűt fát, csalógattam a kedvenc csókijával, plüss macikkal,

Ígértem neki el megyünk buszozni(imádja a buszt)

De ez sem vált be.

Észre vettem hogy nem akarja elengedni a pelenkát, ragaszkodik hozzá.

Lelkitorest nem akartam neki okozni ezzel hogy el veszem tőle hirtelen a pelust.


Amit nagyon bántam hogy 1 hétig nem adtam neki pelust, és nagyon nagyon nagyon fájt neki a pocakja, nem akartam elvinni a gyerekorvoshoz mert akkor milyen szülő lettem volna a szemébe.

Vissza adtam rá a pelust, és legalább 4-5 percen át nyomta a kakit a pelusba.

Vér vörös volt a kis feje, arca.

Nem akarom hogy szenvedjen megint így.

Aki ugyan ebbe volt- vagy van akkor adjatok ötletet hogy hogyan miképp segítsek neki leszokni, mert nem sokára kezdi az ovit.

Köszönöm szépen Előre is a Válaszokat.

3 éves kisfiú anyukája 😊


2022. febr. 19. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Egèsz napra megy oviba? Hacsak 4 òràt, akkor kakil otthon pelenkaba. Ha egèsz nap, akkor vagy bekakil, ès muszàj az ovònőknek cserèlni, vagy leutanozza a többi gyereket, ès wc-zik, vagy tartja mìg hazaèr. Csomò gyerek nem kakil òvodàban, iskolàban, csak otthon.
2022. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Próbáljatok meg a kakilast otthonra időzíteni. A pelust sajnos az óvoda nem tudja megfelelően kezelni, veszélyes hulladéknak számít.

De legrosszabb esetben akkor hazaviszi a kakit és otthon megkönnyebbül. Aztán majd változik, de ilyet tényleg ne hagyjál, hogy 1 hét, 3 nap már baj, ha nem tud kakilni. Nem kell törődni senkivel, a doki hidd el, sok cifra dolgot látott már, a szomszéd Mariskanéni meg kit érdekel?

A másik, ami segíthet, kérdés: nem lehet, hogy túl kemény a kaki, esetleg korábban volt egy rossz élménye és azért nem akarja a wc-be? Mert ha igen, akkor próbálkozhattok (aszalt) szilvával, vagy széklet lazítóval, hátha...

Az viszont biztos, hogy ha ti mint szülők erre ráparáztok, annál jobban ellen fog állni a gyerkőc,szóval csak lazán, kérdezzetek rá, előbb - utóbb meg fogja próbálni a wcbe is.

2022. febr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
*Rossz élménye: úgy értem fájt
2022. febr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
A kolléganőm lány 4-5 éves koráig haza vitte a kakit, kapott pelust és ennyi, végzett és ment az élet tovább.
2022. febr. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Ne erőltesd a leszoktatást!


Először is ez rendkívül gyakori jelenség. Mi ugyanígy voltunk mindkét gyerekünkkel közel egy évig. AZ elsőnél még idegeskedtem, hogy mi lesz, ha ott bekakil. Anyukám megnyugtatott: nem fog.

Valóban, soha ilyen nem történt. Az viszont igen, hogy az ingert elnyomta, és ha otthon nem volt inger, akkor székrekedés lett belőle. Valahogy nagy nehezen sikerült őket egyszer rávenni, hogy a WC-be kakiljanak és soha többé nem kérték a pelenkát.


Ha jól értem, érzi, amikor kell neki kakilni és ő kéri a pelenkát. Nem az van, hogy egész nap rajta van a pelenka, ugye?

Ha ui. ő kéri a pelenkát, akkor már valójában szobatiszta: érzékeli, amikor jönni akar a kaki és képes akaratlagosan szabályozni.


Tehát a lényeg: ne idegeskedj!

Add be óvodába minden további nélkül! Otthon meg, ha szól, hogy kaki jön, add rá a pelenkát. Nyári szünetben esetleg biztasd, hogy a WC-be végezze a dolgát. De ha nem sikerült rászokni, majd rászokik később.

2022. febr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A szobatisztaság idegiérés függvénye.

első lányom fejletlen idegrendszerű, neki 4.5 éves korig csak is pelusba ment a kaki.

2022. febr. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Hála istennek éjelre már EGYÁLTALÁN nem kell rá a pelenka,Próbálok vele annyit itatni hogy ne pisiljen be. De ugye ezt napközbe bepótolja,

És észre vettem hogy már lassan 2 hónapja nem pisil be éjszaka.

Egyedül a kaka az megy a pelusba.

Pénteken lesz 3 éves.

És az ünnepek után kezdi meg az Ovit 😁🤗

2022. márc. 10. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!