Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 20 hónapos lányom még nem...

20 hónapos lányom még nem szobatiszta és emiatt sokan beszólnak. Úgy látom, ebben le van maradva. Hogyan tanítsam meg bilizni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 17:01
1 2
 1/13 Kerria ***** válasza:
79%

Nincs lemaradva... érettség kérdése a szobatisztaság. 19 hónapos a lányom, és még csak néha szól ha kaki van...


Erre meg kell érniük. Én annyiban segítem elő, ha megyek wc-re akkor viszem magammal, így látja, hogy én oda wc-zek. A bilin sír, de a wc-szűkítőre sokszor maga kéredzkedik rá... szerintem amiatt, hogy engem is lát.


3 éves kor az amit én tudok, addigra kell szobatisztának lenniük

2013. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ő utólag szól, hogy cseréljük le a pelust. De előre sose. Ha meztelenül van itthon, akkor is szól hogy pisi, és már megy is a földre.
2013. júl. 17. 17:13
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

hagyd


itt a játszón van olyan gyerek aki most megy majd oviba és még pelus van rajta :-)))

szal ha nem megy neki akkor nem foglakoz mással

ez nem verseny !

hagyd h majd ö szóljon előre, de ne erőltesd mert visszájára fordulhat a dolog !!!!

2013. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a kislányom, sírt a bilin, és a wc-től is félt, pedig nem erőltettük. Egy hete hirtelen el kezdett szólni, hogy "pisilnem kell", és vígan bilizik. Pelust már csak alváshoz használunk, meg ha megyünk valahová, de pelusban is szól, hogy kell. ne izgulj, nem vagytok elkésve :) A bili legyen ott a szeme előtt, játszhat vele, pakoljon bele játékokat, biliztetheti a babákat, stb. Majdcsak ráül ő is!
2013. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek átlagosan 3 évesen lesznek szobatiszták, nincs lemaradva. a szobatisztaság a jó nedvszívó pelusok miatt elégé kitolódott, ma már nem jellemző, hogy 1.5-2 éves gyerekek szobatiszták lennének. Próbálkozhattok, de erőltetni nem kell. Abban legyél partner számára amit ő szeretne. Ha szól, hogy vegyétek le a pelust akkor vegyétek le, ha be csurog beszéljétek meg, hogy mit kellett volna csinálni. Ha sikerül bilibe csurgatni akár 2-3 cseppet is akkor dicsérd meg. Most nyár van meleg van, le veheted a pelust róla és lehet bugyiban, ha becsurog csak azt kell lecserélni, de megérzi, hogy a bepisilés nem jó érzés, tehát tenni kellene ellene --> bilibe kellene pisilni. (pelusban nem érzik kellemetlennek a pisit és így nem is akarnak leszokni róla) Próbálkozzatok, de erőltetni nem kell, és soha nem büntessed meg azért mert becsurgott. Valamint figyelj arra, hogy a kakilás nehezebb ügy szokott lenni, sokszor a szobatisztaság sikerül, de a kakilás csak pelusba megy. Ez teljesen normális, a gyerekek pszichésen kötődnek a kakijukhoz. (neki ez olyan érzés mint ha a kisujját vágnád le, ilyen a hajvágástól való félelem is, hogy úgy éli meg mint ha egy részét vágnád le)
2013. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fura, nálunk a játszótéren minden gyerek már szobatiszta volt ebben a korban.
2013. júl. 17. 17:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem újabban mi van,hogy mindenki ezen problémázik.

Az én fiam is 20 hós és nem szobatiszta,a bilije közelébe se megy és nem vagyok elkeseredve.

Tudom,hogy nem fog még 20 évesen is pelenkába pisilni,kakálni.

Tudomásul veszem,hogy még nem érett meg rá és nem is erőltetem.

A beszólogatókat meg elhajtom,senkinek semmi köze a gyerekemhez,még családtagtól sem fogadok el sértést,nem hogy mástól.

Próbálj meg nem rá görcsölni,előbb-utóbb belejön ő is,mint minden gyerek.

A beszólogatókról még annyit,hogy biztos Te is meg tudod védeni a gyermeket,mint minden anya.

2013. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva, hiszen még 2 éves sincs.

Kislányom 2 évesen épp ott pisilt, ahol éppen volt. 2,5 évesen, most januárba levettem róla a pelenkát és pár nap alatt megszokta. Délutáni alvásnál 2 hete nem kap pelenkát. Ne aggódj, ne hallgass senkire, a szobatisztaságra meg kell érnie és a lányod 20 hónaposan még nem érett, amivel nincs is baj.

2013. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lassan 28 hónapos a lányom és még csak a kaki megy a biliibe, a pisit meg sem akarja próbálni. Nem vagyok kétségbe esve, majd ha megérik rá, akkor szobatiszta lesz. Nyugi!
2013. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fura játszóra jársz, nálunk a 2 éves szobatiszta is ritka, inkább 2,5-3 évesen jellemző, hogy lekerül a pelus. Lehet, hogy nagyon más körökben mozgunk, de én egyetlen olyan gyereket sem ismerek, aki 20 hónaposan szobatiszta volna.
2013. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!