Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves kisfiam 3 napja nem...

3 éves kisfiam 3 napja nem kakilt, adtam neki egy fél glicerin kúpot, majd 1 óráig semmi, de még a kúp sem jött vissza. Nagy gond, hogy nem jött ki a kúp?

Figyelt kérdés
Volt korábban ilyen gondunk, de jóideje (fél éve vagy több) nem volt visszatartási probléma. Sajnos pàr napja belekakilt fürdés közben a kádba. Nagyon gyorsan történt, nem bírta visszatartani. És kb sokkot kapott, azóta nem is kakilt. Szóval nagyon aggaszt a dolog. Ma màr mondtam muszáj picit ràültetnem a bilire, ilyen estekben nekunk a bili+könyv sokat segit, konkrètan megoldja a problémàt. De most 40 percig kb semmi. Mondom màr nem merem így lefektetni, mert holnap bölcsi, ott pedig egész nap visszatartja, ami nagyon sok idő. Szóval adtam egy fél glicerin kúpot. Mozgásban tartottam, de semmi. Még a kúp se jött ki, de a végén màr annyira ráfeszült hogy sîrt is. Szóval nem kínlasztottam tovàbb, hanem lefektettem. Már alszik. De aggódom, hogy baj lesz mert nem távozott a kúp. Eddig mindig kijött.. Szerintetek?

#széklet #kúp #Glucerin
2022. febr. 22. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem lessz gond
2022. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz, max felolvad és kifolyik kicsit reggelre. Ebben semmi hatóanyag nincsen, ami felszívódna, csak síkosít.
2022. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

Ha esetleg bekakil álmába, akkor egy újabb trauma…

Érkezése rendben van? Iszik eleget?

2022. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó-ez nekem is eszembe jutott, de azt sem mertem megkockàztatni, hogy ne adjak ma már kúpot, meg éjfélig sem akartam ébren tartani.

Étkezése sajnos nincs rendben, nagyon válogatós, de alapvetően azért igyekszem úgy főzni, hogy legyen benne minden. De ettől független mondom soha nem volt gond a kakival (leszámítva egy 2 hónapos visszatartós időszakot, amikor leesett neki, hogy mi is a kakilás..). Minden nap kakil, tehát annyira nem eszik rosszul és alapvetően bár nem iszik sokat, de keveset sem.

2022. febr. 22. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Régen, amikor még én voltam gyerek, azt tartották, melegvíz a bilibe és az is segíti. (Nem emlékszem mennyire volt meleg, de nem forró, az biztos.)
2022. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
véletlenül nem nurofen kúpot kapott glicerines helyett?
2022. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolso🤦🏻‍♀️

Nem! Már csak azért sem adhattam volna mást, mert semmilyen más tipusú kúp nincs itthon nekünk. Egyébként korábban használtunk már ilyet, felismerném ha mást adnék be neki🤦🏻‍♀️

2022. febr. 22. 21:50
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Próbáljátok meg inkább ezt a terméket.

[link]


Nálunk ez humánusabb megoldás volt mint a kúp, úgymond jobban elfogadta.Oviba kezdéskor voltak gondjai kakával, akkor párszor kellett használni.

2022. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekunk is a glicerines folyadékot, laxacleant javasolta a doktorno. Nálunk nem visszatartas, hanem szorulas miatt, de a lényeg ugyanaz. Sokkal kíméletesebb és nagyon hatékony.

De a visszatartasnal segíthetnek a mesék, van több direkt ilyen jellegű gyerekeknek szóló mesekonyv, sok gyurmazas, sarazas, kézzel festés, esetleg valami motiváció, valami kis ajándék a kakiert cserébe, ezek általában működni szoktak, amíg ilyen kezdetleges a probléma. Ha nem javul, később szoba jöhet a pszichológus is, bár valószínű inkább csak szulokonzultacios kereteken belül, mert még nagyon fiatal a gyerkőc(pszichológus vagyok egyébként).

2022. febr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Utolsó!

Nem kell ennyire előre szaladni.

A korábbi ilyen periodusunkban mar mindent kipróbáltunk, azok közül amit îrtál-kiveve a pszichológust. De arra semmi szükség, nem is vinném ezért, de köszi.

Ez remélhetőleg most csak egy egyszeri eset a riadalomtol.

2022. febr. 23. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!