Bilire szoktatas?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Lányom 2.5 éves múlt most kezdtük el a bilire szoktatast … hat eléggé vegyes , hol sikerül neki akkor megdicsérem, de több az olyan alkalom amikor nem …


Ti hogy csináltatok? Úgy értem le vettetek a pelust aztán hagytátok öt hogy menjen a bilire amikor akar vagy néha raultettetek őket ?

Nálunk van egy kis csavar tsmt tornára járunk beszed fejlődés vissza maradása miatt , így a kommunikáció nehézkesebb egyenlőre ! Ha van rajta pelus akkor mindig elbújik ha kakil, utána ahogy végzett akkor meg behozza a bilit a szobába de ugye akkor már felesleges ! Szóval vannak jelek de így hogy meg nem beszél nagyon nehéz ! Mindent ért egyébként ha mondom neki üljön rá a bilire akkor rá ül (ha kedve van… de nem mindig pisil bele )

Minden jó tanácsot szívesen fogadok főleg az olyan anyukaktol akiknek a gyermeke meg nem beszélt bilire szoktatas idején !


Köszönöm a válaszokat !



2022. jún. 9. 09:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom rengeteg ilyen kérdés van , végig is olvastam de egyiknél sem volt olyan hogy a gyermek meg nem vagy nem úgy beszél !
2022. jún. 9. 09:28
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire van lemaradva a beszédfejlődésben? Szavakat mond? Mutogat? A többi területen pl mozgás, evés, alvás, szociális képességek nincs probléma?

Csak azért, mert ez összefügghet a szobatisztasággal...

Egyébként minden gyermek úgy kezdi, hogy utólag jelzi, ha bepisilt, bekakilt. Aztán persze folyamatos motivációja, gyakorlással megtanulják.

Vegyél neki pisilős játéksbabát, azzal is lehet szemléltetni, gyakorolni a bilizést. Illetve ha ügyesen belepisil, kakil a gyerkőcöd a bilibe adj neki kisebb jutalmat pl kekszet, falatnyi csokit, amit szeret.

2022. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem eroszakoskodtam, treningeltem, idegesitettem mindkettonket , mostam a pisis ruhat, inkabb megvartam, mig megerik ra.

3 ev 3 honaposan egyik reggel mondtam, mostmar nincs pelenka. Fel orat sirt. 1 ora mulva ment teljesen egyedul a wc-re , mint aki mindig is oda jart.

Ennyi volt, 1 ora alatt szobatiszta lett. SOHA nem volt baleset ( egyszer az ovodaban mert kint voltak es nem ert be idoben ) . Ejjelre is aznaptol szobatiszta.


En nem csinalnam ezt a cirkuszt, jutalmazas, stb. nincs idegzetem hozza, azert inkabb kivartam. Egyebkent lehet, hogy 3-4 honappal elotte is kepes lett volna ra, ezt mar igy utolag nem tudom.

2022. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, 3,5 evesen kezdett beszelni ( ketnyelvu, kulfoldon elunk, ok kesobb beszelnek ) ugyhogy meg nem beszelt ekkor.
2022. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok

Köszi a válaszokat !


2-esnek

Szó kezdeményei vannak

Ké-kérem

Kő-köszi

Ku-kutya… stb

Ez mellett

Baba mama papa

Köszön és integet , puszit küld


A kakat azt mondja de már csak akkor amikor a pelusban van !

Valamint tökéletesen megérti amit kerek tőle pl hogy vedd elő a cipodet, és előveszi ! Vedd fel a nadrágot és felveszi ! Ő saját magát is így vagy úgy megérteti , ha más nem megfogja a kezemet oda visz és rámutat hogy pl banánt szeretne (polcon van így nem éri el ) szóval annyira nem aggasztó a helyzet , de persze nagy hátrány hogy nem beszél meg normálisan ! Torna 3 hete van , egyenlőre javulást nem látok, de remelem fog alakulni !


Mozgása rendben , alvás tökéletes ! Enni rendesen eszik !


Nem akarom nála erőltetni persze de jó lenne ha esetleg alakulna ez a dolog nála !

Nem stresszelek rá a dologra , csendben és nyugalomban takaritok én is 😁 és mosom a Pisis ruhát !



Köszönöm mindenkinek a válaszokat !

2022. jún. 9. 11:41
 6/10 anonim ***** válasza:

3 gyerekem közül a beszédfejlődésben megkésett lett leghamarabb szobatiszta, bem volt 2 éves, és még iskolába is logopédiaiba járt.

A kicsiről levettem a pelst, ő már 1.5évesen kérdezte, hogy hova bújjon, úgy kakilt, de még 3 évesen sem akart pelus nélkül lenni.

Első héten volt bepisilés, én nem vittem csak kérdeztem kell e wc re menni,az a szibatisztaság ha ő jelez nem én hordozgatom.

2022. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 éves 5 hónapos a kisfiam, kb 1 hónapja kezdtük, csak levettem róla a pelust és kb.óránként bilire ültettem. Tetszett neki,szinte mindig pisilt bele.Kb.1 hét volt mire rájött az összefüggésekre és már vissza tartja vagy megy a bilihez,mutogat,szóval egyertelmuen kifejezi,mit szeretne. Ő is megkésett beszédf.mi is járunk tsmt-re, de nem érzem nehezebbnek a dolgot mint a lányomnál aki 2 évesen már folyékonyan beszélt.

Ha érti nincs gond, ha bele pisil az szuper ,majd fog a kaki is oda menni, csak szépen lépésekben,én ennek a híve vagyok. Szerintem jól haladtok :)

2022. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit,hogy most már nem viszem óránként bilire csak ha megyünk valahova,amúgy csak akkor megy napközben ha kell neki, ha nem,akkor rá se hajlandó ülni,de ez is jó mert azt jelenti, hogy fejlődik.
2022. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat !


Azóta ma már volt két bogyó kaka a bilibe hatalmas boldogság és ujjongas… illetve több pisi is a bilibe ment ! Volt egy két baleset is persze …de ez ilyenkor meg talán természetes !


Viszont próbáltam rá bugyit adni hogy meg se meztelenül legyen , de sajnos akkor folyamatos balesetek, szerintem lehet azt gondolja hogy az pelus és elengedi a pisit a szoba közepére akar …

Próbáltam neki elmagyarázni hogy ez nem pelus, illetve mutattam neki hogy ezt a bugyit lehuzzuk és úgy ülünk a bilire de ahogy látom ez nem áll neki meg össze úgyhogy egyenlőre marad alulról meztelenül !

2022. jún. 10. 13:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Kislányommal most Június 8-án kezdtük a leszoktatást,2.5éves lesz hó közepén

Volt/van baleset,mikor megfeledkezik róla,de élvezi,hogy bilibe pisil,együtt visszük ki a wcre

Kaki is sikerült már kétszer,de azt veszem észre,hogy azt nyugalomban tudja elvégezni,mint mi felnőttek

Arra figyelek,ha mondja kaki,akkor nem megyek utána,had végezze el a dolgát...és hozza a kakis bilit ha végzett

Délutánra alváshoz,estére még pelus van,néha szárazan veszem ki

Rendeltem vizhatlan lepedőt az ágyára, szerintem már jövőhéten nem adok rá délutánra,sem estére pelust

Most már csak azt nem tudom,hogy ha megyünk valahova,pl vásárolni,akkor adjak-e rá pelust,vagy sem

Nem tudom,de örülök hogy haladunk szépen

Szeptembertől oviba megy

2022. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!