Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 20 hònaposan lehetsèges?

20 hònaposan lehetsèges?

Figyelt kérdés
Kisfiam miòta meleg van nem igazán viseli el a pelust. Tiszta melegkiütès is volt, hát hagytam nèha pucèrkodni. A bilit "bemutattam", először nem foglalkozott vele. Bepisilt a szőnyegre, visszaadtam a pelust. Majd elkezdte piszkálni, pròbálta leszedni. Ekkor ültünk bilire, pisilt. Ez rendszeres lett reggel/este ráült, produkált. Ma már kakált is bele, illetve pisilt is vagy 4x bilibe. Mindig azzal jelzi, hogy ráül pelusban vagy elkezdi lehámozni magáròl a pelust. Leveszem, ráül, pisil. Persze ma ahogy meztelenkedett nèha csöpögött is a padlòra, balesetek vannak, de ahogy látom nagyon örül a sikernek, megtapsoljuk stb. ès úgy gondolom kezd ráèrezni de nem tudom, ez lehetsèges ilyen korán? Nem erőltetem, ő ráül magátòl,annyit mondok neki mindig, hogy nem szabad a szőnyegre/padlòra pisilni, akkor anya pelust ad rád. Fel is vesszük, mègsem lehet pucèr egèsz nap ugye. Most alvás előtt it jelzett, levettük, pisilt a bilibe, visszaadtam, most alszik. Jòl csinálom? Fogalmam sincs ennek mi a helyes menete, első gyerek, erőltetni nem akarom, de ha már elindultunk egy úton s vevő rá csak nem lesz gond? Teljesen új ez nekem, nem tudom jòl csinálom e. Nem szidom le ha padlòra csurgat kicsit, de nyomatèkosìtom, hogy a bilibe kell ès akkor pelust kap. Ezzel nem ártok, remèlem?
2022. júl. 7. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én màr nem adnám vissza a pelust egyáltalán.


Jól csinàlod.

Egyszerűen érett rá, csak ő pont nem a másik véglet.


A csaladban van 2 éves kor előtti ágytiszta is.

Nekem 2 év 2 hónaposan lett nappalra és éjjelre is, pedig fiú szintén..


Örülj, hogy nem ezen kell stresszelned

2022. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem semmi. Akkor ha már ez elindult, nem fog visszafejlődni, már van esèly rá, hogy nyáron ez menni fog előre ès akár szobatiszta lesz ? Ezek a dolgok 4 nap leforgása alatt törtèntek, kicsit meg vagyok lepve ès őszintèn szòlva olvasgattam, hogy a legrosszabb ugye erőltetni. Nem is akarom, de azèrt mègis tudtára kell adnom, hogy ha pelus nèlkül akar lenni, nem a padlòra kell elvègeznie a dolgát, aztán valahogy mintha megèrtette volna. Na meglátjuk, most már kìváncsi vagyok hogy fog alakulni..
2022. júl. 7. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De, van olyan, hogy elveszti az érdeklődését és újra kell a pelus. De az is benne van a pakliban, hogy nem lesz ilyen.
2022. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól csinálod, ebben semmi erőltetés nincs. Pont így kell - az, hogy a te gyereked 20 hónaposan jutott el ide és nem 3-3,5 fél évesen, az nem erőltetés hatása :)
2022. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a hasznos válaszokat :) Szèp napot
2022. júl. 7. 13:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahogy felkelt az úrfi, rögtön pisilt egy csomòt a bilibe. Olyan fura :D Hát ezt sem gondoltam volna mèg egy hete.
2022. júl. 7. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 2.5 éves, június 7-én este láttam,hogy 1 pelus van...gondoltam reggel majd elszaladunk,veszünk

Reggel levettem a pisis pelust,mondtam a kislányomnak,nincs pelus,mindjárt megyünk és veszünk (4 házzal odébb van a bolt)

Közben a 4 hetes kicsit rendeztem,szalad a nagy anyaaa pisii..kicsit be a kiságyba,szaladtam az új biliért,még át sem töröltem (már amugy is szokatni akartam,megvettük) és belepisilt,szó szerint ujjongtam örömömben

Azóta nincs pelus, kaki is egyből sikerült neki, csak azt szereti egyedül elvégezni,ami nem meglepő

Utána már éjszakára sem adtam rá,egyetlen egyszer pisilt be,azóta nem

Vizhatlan lepedő van a matracán


Szóval én sem hittem,hogy ilyen gyorsan leteszi

2022. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Simán lehetséges, kislányom is ennyi idős volt nagyjából. Nagy nyári melegben úgy döntöttem, hogy az udvaron játszani bőven elég egy sima bugyi, amiben a medencébe is szokott ülni. Minden nap szinte egész nap kint voltunk az udvaron, odatettem a bilit a homokozó mellé. Egyszer kétszer előfordult baleset, de nem csináltam belőle ügyet. Játékosan megbeszéltük, hogy hupszi, ezt azért célszerűbb lett volna a bilibe intézni, de elmókáztam a takarítást is, így nem érezte magát feszélyezve miatta. 2éves korára napközben teljesen szobatiszta volt, éjszakára is elkezdtük elhagyni a pelust, mert reggelente úgy láttam, hogy teljesen száraz. 1-2hónapig volt néha baleset. Ilyenkor nem szabad ügyet csinálni belőle, ne szorongjon olyasmiért, amiről nem tehet. Ne érezze úgy, hogy felesleges terhet rakott a nyakadba, mert most cserélheted le az ágyneműt. (Ilyet is láttam sajnos, hogy anya kiabál a gyerekkel, mert ágyneműt kell mosni) Mindig meg kell dícsérni, hogy milyen ügyes, amikor nincs baleset és kész.

Ügyesek vagytok! Legyél rá büszke!

2022. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!