Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 6 éves lányom kezd visszaesni?

A 6 éves lányom kezd visszaesni?

Figyelt kérdés
Pár napja hazafelé a liftben bepisilt. Nagyon próbálta visszatartani, de nem sikerült. Nem szidtam le érte, mert ez bárkivel megtörténhet. Ma egy bepisilésre ébredtünk. Az ágya száraz maradt, kiért a WC-re időben, de a pizsinadrágon keresztül pisilt a WC-be. Kérdeztem, miért nem tolta le. Azt mondja már nem tudta. Pedig az öltözés, vetkőzés már megy. Kezd visszaesni? Pszichológushoz menjünk vagy belgyógyászhoz?
2022. aug. 4. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyikhez sem. Hagyd azt a gyereket.
2022. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Vinném, mert okozhatja szervi problema is. Nem belgyógyászhoz, hanem urológushoz. A pszichologus meg egyértelmű. Azért kéne elindulnod mindkettő fele mert ha óvodában történik meg vagy közösségben az nála egy örök trauma lesz, főleg ha ki is cikizik.
2022. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Minek, 2? Két alkalom a vilagon semmit sem jelent. Pláne, hogy napok teltek el kozben
2022. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Mindkettő teljesen elfogadható eset, szerintem nincs semmi baja. A wcn ülős eset szerintem nem is szàmìt bepisilèsnek, ez kb. olyan, mintha elfelejtette volna felhajtani a wc fedelèt.
2022. aug. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

5 évesen a fiam is visszaesett 1 honapot. Előfordul h nem ért a wcre, állandóan kijárkált, volt h 10 percenként , éjszaka bepisilt. Pár nap után kértem a gyerekorvosnál vizelet tesztet és negatív lett. Ez megnyugtatott, de semmit nem javult a helyzet.


Arra jutottunk, hogy akkor kezdtünk új sportokat, mert nagyon sok energiája van és végre abba a korba ért h mehet, de sok új inger, új ismeret, megfelelés miatt jöhetett elő . Atbeszéltük sokszor hogy csak mozogjon, nem baj ha nem megy elsőre (úszás pl) gyakorolni kell majd sikerül, kedvesebb edzohoz irattuk át es 1 hónap mulva megszűnt

2022. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Baromi meleg van, ezért sokat iszik ő is. Pár korttyal túltolta, ezért hamarabb, többet kell most pisilnie, mint mondjuk télen.

Mindkét eset az időhiányból adódott (a másodikra még talán az is magyarázat, hogy félálomban volt), ezért nem jelentenek semmit. Ezek nem olyanok, mintha annyira belefeledkezett volna a játékba, hogy bepisil, hanem egyszerűen nem volt lehetősége rendesen pisilni. Hagyd rá, esetleg máskor figyelj rá, ha sokat iszik, akkor a boltból elindulás előtt is vidd el pisilni, már ha olyan a bolt, hogy van vécé. (De semmiképp ne korlátozd a folyadékbevitelét, arra most nagy szüksége van. Inkább a bepisilés, mint egy kiszáradás.)

2022. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Ezlgy vizeletet adjatok le, nálunk volt hogy becsurgott pedig sisem fordult elő, semmi tünete nem volt csak hogy bepisil, vesemedence gyulladása volt
2022. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Lepontozhattok, de ahogy az utolsó is írta, ha nem jellemző eddig rá már másodszorra megismétlődik gyulladás jele is lehet. Egy ekkora gyereknek ez már pszichésen megterhelő, velem egyszer történt meg az óvodában kb 5-6 éves lehettem szintén, azóta is előttem vannak a képek. Egy hatéves már agyilag teljesen képben van.
2022. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét eset az időhiányból adódott és a wcn ülős eset szerintem sem számít bepisilésnek. Nyáron ragad az emberre a ruha, nehéz levenni. Meleg van, ezért sokat iszik ő is, ráadásul ebben a nagy páratartlomban nehéz korán felébredni és valószínűleg neki sem sikerült, át is aludta az ingereket, az utolsó pillanatokban ébredt fel. Így érthető is, nem bírta egyből letolni a pizsamáját, közben megindult, nem akarta a padlóra végezni, ezért leült. Adódott egy probléma és ő ezt jól kezelte.

Amíg tart a nagy meleg próbáld meg, hogy este adsz rá bugyipelenkát és ha idő előtt megindul a pisi, nyugodtan vetkőzhet tovább, nem kell félnie, hogy pisis lesz a padló, nem kell ijedtében azonnal leülnie.

Ha elmentek, most többet vidd wcre még akkor is ha nem kell neki.

2022. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Múlthéten én is majdnem bepisiltem... Felnőtt létemre... Toltam le a nadrágom és alig akart lemenni annyira beleizzadtam. Annyira kellett, hogy bepánikoltam, hogy be fogok pisilni és, ha egy pillanattal később sikerül leoperálni magamról a nadrágot, bepisilek. Most hűvöebb van, nem izzadok, egy pillanat alatt lent is van a nadrág, de nyáron sokkal nehezebb letolni vagy levenni.
2022. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!