Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A 6 éves kislányom be bepisilg...

A 6 éves kislányom be bepisilget napközben. Becsurog neki folyton. Már vettünk egészségügyi betétet, hogy ne legyen kellemetlen neki a suliban. Mit tegyek, hogy leszoktassam erről?

Figyelt kérdés
Nyár vége óta,amióta elkezdődött az iskola,azóta van nála ez.Egyszer találtak baktériumot a vizeletében,de aztán kigyógyítottuk antibiotikumos kezeléssel.De a becsurgatás megmaradt.Este nincs semmi ilyen probléma,de suliba,vagy bevásárlás esetleg az utcán jön rá a pisilhetnék,és akkor becsurog neki.
2015. dec. 18. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Furán hangozhat a kérdés, de doki is ilyet fog kérdezni:

-Nem tudja visszatartani? Nem érzi hogy pisilni kell? Érzi csak későn indul el pisilni? Érzi csak nem mer szólni?

2015. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kislányom folyton kiabál és minden esetben bejelenti,hogy pisilnie kell,de mire odaér a wc-re becsurog neki.
2015. dec. 18. 13:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta,hogy szerinte túl stresszes a gyereknek az iskola,azért van ez,és majd kinövi.De szerintem ez nem jó így.
2015. dec. 18. 13:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
pszichológus segít, ez lelki gond.
2015. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg lelki okai vannak
2015. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valószínű túl korán ment iskolába.Nagyon okos kislány,de lelkileg még túl kicsi az iskolához.Nem tudom a gyerekorvos miért nem utalt minket gyerekpszihológushoz.
2015. dec. 18. 13:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell utalnia, te is bármikor felkereshetsz egy szakembert. Budapesten tudok jót ha érdekel.
2015. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de mi külföldön élünk már 3 és fél éve.Itt nem tudom hogyan működik ez a beutalás.Az biztos,hogy mindenhová időpont kell.
2015. dec. 18. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor kérj időpontot minél előbb, hisz te magad is tudod hogy az iskola az oka. És beszélgess sokat a kislányoddal, hogy mi nem jó neki az iskolában.
2015. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Gyerekekkel dolgozom, táboroztatok is nyáron, és sajnos ebben a korban előfordul a bepisilés 1x-2x, de ha huzamosabb ideig tart ez az állapot akkor sajnos eddigi tapasztalataim alapján pszichés ok áll mögötte. (Félelem, stressz, stb.) Mivel eddig nem volt ilyen probléma, de most rendszeresen van, mindenképpen pszichológus felkeresését ajánlanám, mert biztos hogy valamit nem tud feldolgozni szegénykém. Az egyáltalán nem megoldás erre hogy betétet teszünk be neki... :( külföldön nem tudom hogy hogy zajlik ez, de biztos vagyok benne, hogy ha emész a háziorvosotokhoz és megkéred hogy utaljon be pszichológushoz, akkor el fog irányítani.
2015. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!