Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 6 eves es bepisil. Mit tegyek?...

6 eves es bepisil. Mit tegyek? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
6eves lanyom ejjelente be pisil. A hazi orvosunk egy kalap szar. Folyton csak annyit mond hogy melyen alszik es azert van. Masfel eves kora ota szoba tiszta nappal. Hetente legalabb 3szor agyba vizel. Mit tehetnek? Milyen orvoshoz forduljak? Egyepkent a csaladi allapotunkal minden rendben apukaval egyutt neveljuk nem lehet pszihes alapon . Felek, higy a vesejevel van valami gond. Ocsem ugyanezzel a problemaval kuzdott. Ugyan az volt a haziorvosunk. Neki valoban az volt a gond hogy melyen aludt es a szajan vette a levegot alvas kozbe ez altal nem jutott eleg oxigen az agyaba es keson reagalt hogy pisilnoe kell. Ez az ok ami miatt a lanyomra is ezt gondolja az orvos de nem kuld tovabbi vizsgalatokra. Mit tegyek?

2016. jan. 15. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a rokonságba volt, hogy 5 éves koráig hajnal 1 óra felé mindig felébresztették, hogy kivigyék pisilni, mert ő is bepisilt volna. Utána szépen kialakult magától. De ha te többre gyanakszol, esetleg válts háziorvost, vagy vidd el magánba valakihez, hátha többet tud tenni. Ő el is fog tudni irányítani a megfelelő irányba.
2016. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elég nagy butaság az, hogy azért pisilt be, mert a száján vette a levegőt, de mindegy is. Vidd el egy magánorvoshoz a gyerekedet, vagy váltsatok háziorvost! utána kérjetek beutalót. Nyilván az orvos már tudni fogja. Azt egyébként nem tudhatod, hogy nem pszichés alapon van-e. Elviheted pszichológushoz is, ha szervi problémát nem találnak az orvosok.
2016. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszod.. Sajnos magan orvosokra nem tellik.. Es masik orvos pedig nem fogadja.. Mindenhol azt mondjak keruletileg az illetekes orvoshoz kell fordulni.. El tudom vinni valamilyen kivizsgalasra ahova nem kell hazi orvos be utaljon? Nem szeretnem hogy a lanyomnak maradando problemaja legyen.. Remelem ezt csak en gondolom rosszul es nincs nagy baj.. De nem vagyok orvos es szeretnek biztosra menni.. Szeptembertol iskola ugye telen nem ajanlatos a reggeli furdetes mert konnyebben megfazik.. Nem szeretnem ha hetente itthon kene maradni kulombozo betegsegek miatt.. Igyis sokszor kimaradunk az ovodabol.. De ugyebar ez meg csak ovoda..
2016. jan. 15. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem fogadja másik orvos! Már próbáltad?
2016. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valaki írta az éjszaka felébresztést, tesómék is így csinálják, egyszer felébresztik éjjel hogy pisiljen, és nem pisil be. Szerintem egy próbát megér, ha 1 körül pisil be, 23-24 óra körül kiviszed egyszer pisilni. Ha vesebajos akkor így is bepisil. Fiam (3 éves) éjjelente 3-4 alkalommal jár pisilni, az esetek 95 %-ban felébred rá, és magától kimegy, de néha bepisil, ez akkor van amikor lefekvés előtt sokat iszik. A gyerekorvos azt mondta hogy még lehet hogy a hólyagja nem elég fejlett, és azért pisil sokszor. Ultrahangon voltunk, a veséje rendben. A lányod nem iszik sokat lefekvés előtt? Előbbre kellene hozni az esti ivást 1 órával, hogy akkor pisiljen amikor még ébren van.
2016. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Termeszetesen probaltam.. A 9. Keruletbe lakunk alberletbe.. Ide nem jelent be a tulaj meg ideiglenesre se.. A 8. Keruletbe van ideiglenes lakcimunk nagynenjem jelentett be minket mivel rackevei lakosok vagyunk.. Csak a munka miatt konnyebb hogy itt lakunk.. Probalkoztam itt a 9be az orvosokkal es nem fogadjak.. Azt mondjak az nem az o praxisukba tartozik menjek a 8.keruletbe.. At mentem de meg ott is nehezen akartak fogadni mivel a 9be lakunk.. Elegge bonyolult ez.. De nem tudom mit tegyek.. Hazi orvosra szukseg van.. Hova forduljak vagy mit tegyek?
2016. jan. 15. 10:06
 7/9 A kérdező kommentje:
En szervi problemara gondolok teljesen kiegyensulyozott eletet elunk ezert nem gondolok pchihes problemara.. De ha kivizsgaljak es nincs szervi gond akkor viszem pcihologushoz termeszetesen.. Az ejszakai ivast mar probaltuk 8orakor fekszunk le es 6kor vacsoranal meg iszik utana mar nem igazan.. Nagyon ritkan.. Nagyon sokat dolgozunk a parom is es en is.. Probalkoztunk vele hogy ejfel egy ora korul kivisszuk pisilni volt amikor ez utan szaraz maradt a reggeli ebredes de volt olyan is amikor ez ellenere is bepisilt.. Viszont akarhogy provalkozok egyszeruen nem birok hajnalba fel ebredni hogy pisilni vigyem keveset alszom.. Kb 5-6orakat es akkor nagyon melyen.. Mindebkepp orvosi kivizsgalast szeretnel csak nem tudom merre induljak..!!?
2016. jan. 15. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

az én tapasztalatom: ha hideg van a szobában, könnyebben bepisil. Ha este sok folyadékot iszik könnyebben bepisil. Ha délután teát, vagy tejet iszik könnyebben bepisil. Ha lefekvés előtt közvetlenül nem megy wc-re könnyebben bepisil.

Én ezeket küszöbölném ki. És ha továbbra is fennáll a probléma orvoshoz vinném.

Nálunk úgy néz ki, ezek betartásával megszűnt. (8 éves fiú)

2016. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell vinni orvoshoz. Addig verd az asztalt a házi orvosnál, amíg ad beutalót nefrológiára.

Mi is voltunk az I. Gyerekklinikán (más gonddal), nagyon kedvesek, ott azt mondta doki, hogy a problémák oka 95%-ban szervi és nem pszichés, csak ez olyan elterjedt dolog.

A nővérem kislányának is ez volt, hormon hiány okozta, kapott pótlást, szépen helyre jött.


Ne késlekedj, mert a kis lelkének nagyon rossz, hogy bepisil, hiszen biztos tudja, hogy már "nem kéne", mégsem tehet róla.

2016. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!