Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hátráltatom szerintetek?

Hátráltatom szerintetek?

Figyelt kérdés

2.5 éves a lányom. 2 éves korától voltak időszakok, amikor programozottan bilire/wcre ültettem. De aztán mindig rájöttem, hogy ő még nem érzi, hogy mikor kell neki, és amikor elfelejtettem, akkor mindig bepisilt, illetve kakilni pelenkába akar mindenképpen vagy a földre ha nincs rajta pelus...


Szóval hiába nyár van, én elengedtem a dolgot. Az udvaron szokott meztelen lenni, bent viszont visszaadtam a pelenkát rá. Néha-néha megkérdezem, hogy akar-e bilire ülni, de mint mindenre, erre is határozott "NEM 😡" a válasz...


Nem akarom se magamat, se őt szivatni, de közben meg a korabelieket mind ültetik a wcre stb és néha eszembe jut hogy mi van, ha hátráltatom azzal, hogy kicsit sem erőltetem.


Még nem megy oviba így nem vagyunk elkésve semmivel, csak félek, hogy csak kényelemből kell neki a pelenka, vagy nem tudom.


Még sosem szólt, hogy pisilnie vagy kakilnia kell.


2022. aug. 5. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
NE erőltesd. Nincs megérve még.
2022. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Követem, érdekelnek a válaszok. Nekem két éves múlt a kisfiam és előre nem szól sose, de közben/utána mindig bejelenti, hogy kakilt (hónapok óta). A bili sokáig nem érdekelte, most az utóbbi napokban többször is ráült, hol ruhában, hol meztelenül, de csak "viccből", nem ürítési céllal. Ő már 8 hónapja bölcsis (külföldön élünk), és ott viszont eléggé nyomják, hogy motiváljuk csak, persze nem kell erőszakoskodni, de kínáljuk fel neki kitartóan mindennap, kicsit "pusholjuk". Őszintén szólva én nem értek ezzel egyet, szerintem ez egy természetes folyamat, amibe ha belenyúlunk, több kárt okozunk mint hasznot, és ki kéne várni. De közben nem vagyok teljesen biztos magamban én se...
2022. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

2 éves és 3 hónapos a kislányunk. Kb ugyanez a szituáció nálunk is. Este fürdés előtt már jó ideje ráültetjük a bilire, pisil is mindig.

Mostanában próbálkoztunk napközben mi is azzal, hogy lehettek róla a pelust, mert már mindenkitől azt hallgattuk állandóan hogy miért van még rajt a pelenka. De magától egyetlen egyszer sem szólt, hogy pisilni szeretne. Kérdezgettük tőle folyamatosan, legtöbbször azt válaszolta, hogy nem akar menni bilire/WC-re. Aztán 2 perc múlva meg bepisilt.

Szóval én úgy döntöttem, hogy még nem erőltetem. Úgyis szólni fog majd amikor ő is le akarja venni már a pelust, mert érzi hogy pisilni kell.

2022. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

2 éves a lányom, hasonlóan bizonytalan vagyok. Körülöttem már mindenki leveszi a pelust, meg a bölcsiben is folyton felkínálják neki a vécét, és ő rá is ül szívesen, de csak játszik rajta, produktum semmi. Néha mondja, hogy menne pisilni vagy kakilni, mint anya, de nem történik semmi. Néha kakilás közben rákérdezek, hogy menjünk-e inkább gyorsan vécére, csak határozott "nem" a válasz. Szerintem amíg így áll hozzá, addig nem érett rá. Pedig most a 2 éves státuszon nálunk is rákérdezett a védőnő, hogy mi a helyzet, jelez-e utólag akár, és hát tökre biztatott, hogy akkor tuti mindjárt eljön az ideje a szobatisztulásnak, mert mindig jelzi a kakit, és ha már sok a pisi, akkor azt is, de ez már kb fél éve így van, aztán még sehol a tényleges szobatisztaság.


Én próbálok mindenféle mesét meg rajzfilmet meg dalocskát a bilizésről/vécézésről mutatni meg mondani neki, de nem igazán jött át az üzenet. Amikor pl este fürdünk, és belepisil a kádba, akkor mindig nagyon ügyesen mondja, hogy "ezt a vécébe kell", de következő este ugyanúgy a kádba pisil és ugyanúgy nagyon ügyesen megállapítja, hogy ez a vécébe való, hiába ült rá előzőleg a vécére :D Szóval szerintem ezt nem lehet direktben hátráltatni. Amelyik gyerek megérett a szobatisztaságra, az zokon fogja venni a pelust és szólni fog, ha már nem kéri. Aki meg nem érett meg még rá, azzal meg lesznek ezek a helyzetek...

2022. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 és fél éves kisfiam ugyanez. Kérdezem tőle, hogy belekakil/belepisil a bilibe, a válasz az, hogy nem-nem. Ha leveszem róla a pelust, akkor nem szól, össze vissza pisil. Volt, hogy ráültettem a bilire, nem csinált semmit, visszaadtam rá a pelust és abban a pillanatban telepisilte. Ha kérdezem, hogy kell-e pisilni/kakilni, mindig mondja, hogy a bilibe, de mégse ül rá.
2022. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De zavarja a pelus és szégyelli magát, ha bekakilt, úgyhogy nem értem miért nem bilizik.
2022. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Semmiképp se eroltesd! Sot most kicsit hagyd is h elfelejtse, es ne erezze h ekorul forog a vilag. Persze ne adj ra pelust, de nem kell rola beszelni. Varj vele mondjuk aug vegeig es probald ujra. Nagyon rastresszeltetek szerintem. Oviig van ido. Es télen is le tudnak szokni, lanyom januárban lett szibatiszta, 2 het leforgasa alatt... Elotte abszolút hallani se akart rola.
2022. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!