Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ejszaka nem pisil, ez gond lehet?

Ejszaka nem pisil, ez gond lehet?

Figyelt kérdés

Szoba jott baratnommel hogy ejszaka milyen pelust hasznalok a most hetekben 2 evesse valo lanyomnal de en mondtam hogy ugyanazt mint nappal mert ebredes utan szokott pisilni kb 15 perccel a pelusba ejszaka nem. Oszinten szolva azt hittem minden hasonlo koru gyerek igy van. Baratnom szerint ez nem normalis pedig ejszaka is iszik vizet. Tenyleg gond hogy ejszaka nem pisil? O meg nem hallott ilyet mert nem a szobatisztasag miatt nem pisil (szerintem se mert meg komolyabban nem alltunk neki a temanak) viszont igy szerinte valami egeszsegugyi gond lehet. Volt meg valaki igy?


Szobatisztasagot probaltam neha de csak hogy bilire uljon mert sirva fut el. Most akarom majd kemenyebben elkezdeni egy ideig jegeltem lattam rajta hogy utalja a temat.


2022. aug. 21. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Ez lehet a szobatisztaságra való érettség jele is, mert nem pisil be álmában.
2022. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Kislányom 21 hós, mondjuk részidős EC-ztünk vele, de előbb maradtak szárazak az éjszakai pelusai, mint a nappali. Fekvés előtt pisil, ébredés után közvetlenül szintén.

Én nem gondolom, hogy ez gondot jelentene, hogy egy két éves nem pisil éjjel, főleg ha ébredés után hamar, és sokat pisil.

2022. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem pisilt már be éjszaka valamikor 2-2.5 éves kora között.Mondjuk nappalra mégis csak 3 év felett lett szobatiszta:D

Az éjszakai szobatisztaság elsősorban hormonális fejlődés következménye.

2022. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, valóban nem baj.


Ha pedig ennyire "utalja a témát", akkor nem az a megoldás hogy elkezdesz "keményebben" foglalkozni vele, ha megerik a szobatisztaságra, azt észre fogod venni, az egyik alapfeltétele a gyerek saját motivációja (nyilván az ő szintjén).

2022. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek, aki kis csecsemő korában sem pisil a pelenkába éjjel, nem hogy 2 évesen. Teljesen normális.
2022. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!