Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Can valami tippetek, hogy...

Can valami tippetek, hogy hogyan szoktassam bilire?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam elindult óvodàba, de nem volt teljesen szobatiszta -ha szóltunk neki, ràült a wc-re/bilire és volt is eredmény, de magàtól nem szólt, hogy menni kell. Közben a nyàron kistestvére született és akkor nem is erőltettük a dolgot... Az óvodàban pedig abszolút nem volt eddig hajlandó a wc-be pisilni-kakilni.

Sajnàlom, hogy ez a helyzet,mert erőltetéssel nem érek el nàla eredményt, de làtom rajta, hogy vàgyik màs gyerekek tàrsasàgàra. Ti mit tennêtek?

Előre is köszönöm a vàladzokat.



2022. szept. 12. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oviban bepisil, vagy visszatartja?
2022. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem erőltetném. A lányom is 2,5 évesen kezdte az ovit, még pelenkás volt, de nem volt ebből probléma, vittem be pelenkát és cserélték. Több csoport társa is így volt. Menet közben levették róla, adtak rá kis bugyit, vitték vécére. De így sem igazán alakult a dolog. Februárban lett 3 éves, de csak nyáron lett szobatiszta. Szóval hiába, ha idegrendszerileg nem érett rá. Fontos, hogy az óvoda hogy áll hozzá. Nálunk azért annyi előrelépés volt, hogy néha ráült a vécére, meg mondta hogy pisilnie kell, még ha nem is mindig sikerült. De ezt nagyrészt az óvodának köszönhetjük, valószínűleg látta, hogy a többiek már vécébe végzik a dolgukat, ő is úgy akart. Míg itthon mindig bepisilt, mondták az óvónők, hogy ott néha sikerült pisilnie a vécébe. Vhogy ott nagyobb késztetést érzett. Aztán persze ez itthon is kialakult, de idő kellett neki.
2022. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából két fajta megoldás van. Mindkettőt ismerem és kipróbáltam:

1. Hagyod, hogy teljesen megérjen rá. Ez viszont lehet akár 1-1,5 év is akár. Van amelyik gyerek hamar (1,5-2 évesen), de van amelyik későn (4 évesen) szobatisztul magától. Viszont ez nem minden gyereknél működik. Sokszor egy hormon hiánya okozza ezt a gondot.

2. Kipróbálod vele az EC-t. Erről rengeteget tudsz olvasni róla. Nekem ezzel is van jó tapasztalatom és semleges is.

Pozitív; egyikőjük már 3 hónaposan jelzett minden pisi és kaki előtt (nyöszörgött). A másikuk pedig 10 hónaposan teljesen szobatiszta lett.

Semleges: pár hónapig működött, de utána jött a bilisztrájk.


Úgy csináld, ahogy nektek jól esik. Erőltetni nem szabad soha. Nekem az a tapasztalatom, hogy a leszoktató mosható bugyiból az éjjeli egy fél pisit ki szokott bírni. Emiatt egy jó dolog, mivel ha elindul a pisi, akkor ézi a gyerek, de nem kell ruhát cserélni. Pelenkában azért szobatisztulnak nehezen, mert nem érzik a nedvességet.

2022. szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Vàladzoló :

Az óvodàban is bepisil meg be is kakil.

Arra sajnos nincs lehetőség, hogy kicseréljék a pelust. 2 hetet adtak hogy a gyerek szobatiszta legyen, ha nem lesz az akkor itthon kell lennie ameddig nem lesz szobatiszta. Szóval eléggél el vagyok kenődve.

2022. szept. 12. 19:36
 5/6 A kérdező kommentje:
És ameddig nem lesz érett rà, addig hordjon bugyipelust?
2022. szept. 12. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 mosható bugyipelus csak akkor jó, ha már kezdi a wc-t használni. Teljes pisit nem tud megtartani. Csak egy felet. Abban segít, hogy amíg elér a bilihez, ne legyen minden pisis.


Az a baj, hogy ha most rá lesz erőltetve, siettetve lesz, akkor két dolog történhet: 1. Sikerül, de azért valószínűleg napi 1-2 baleset ígyis lesz. 2. Egy jó ideig a bili közelébe nem megy.


Sajnos sok ovi kitalálja, hogy csak így veszi fel a gyereket, pedig ha jól tudom hivatalosan nincs leírva, hogy szobatisztának kell lennie.

2022. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!