Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy szoktassam le a pelenkáról?

Hogy szoktassam le a pelenkáról?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves 5 hónapos. Szeptembertől óvodás lesz. Eddig nem foglalkoztam a szobatisztasággal, mert semmi jelét nem mutatta, hogy érett lenne rá. Most se mutatja, abszolút nem zavarja a tele pelus... Viszont ideje lenne leszoktatni. Választott magának bugyit, reggel kéri is, hogy bugyit kapjon. De ugyanúgy használja mint a pelust. Nem zavarja ha bepisil, inkább még élvezi is, hogy pisis lesz a padló és játszik vele. A pisis nadrágban, zokniban is ugyanúgy játszik mintha semmi se történt volna. Kakinál szól ha már a bugyiban van, legalább az ott zavarja (pelusban az sem). Mit csináljak? Hogy szoktassam le a pelenkáról? Bölcsődés, látja a társait wc használat közben, tudja mire való. Ha ráültetem a wc-re vagy a bilire, akkor szinte mindig üres marad.
2022. jún. 11. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi idősen ez valóban elég fura. 2,5 éves gyereket már zavarni szokott, ha pisis, kakis a ruhája.


Lehet próbálkoznek egy olyan trükkel, hogy valami apró de szép ajándékot kapna eleinte minden bilibe termeléskor.

2022. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Hasonló cipőben járunk. Az én lányom is kb ennyi idős. Ő pár hete szinte csak kis bugyit hajlandó felvenni, de ugyanúgy bepisil, bekakil. Vmikor raül a WC-re, de nem csinál semmit. Állítások szerint még nem értett a szobatisztaságra. Én sem tudom sajnos mit lehetne csinálni. Erőltetni semmiképpen nem akarom, csak várni tudok, hogy megérik rá.
2022. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk az vált be, hogy egy poszterre matricát ragaszthatott minden sikeres bili után. Ez a poszter a viszlát pelus könyvben volt. De nem olcsó a könyv és szerintem otthon is meg tudod csinálni.
2022. jún. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

2, esetetekben lehet bejönne a fordított logika. Csak azért se adnék bugyit rá, amíg bepisil. Csak pelenkát, akárhogy is tiltakozik. Hátha segít.


Egyébként nincs más "elmaradás"?

Lányomnak megkésett volt a mozgása és a beszédfejlődése is, ezért nem volt meglepő, hogy a szobatisztasagra is később ért meg az idegrendszere. Amikor meglódult a beszéde és a mozgasban is eljutott a váltott lábas kapaszkodás nélküli lépcsőzéshez (ezt tartják egy idegrendszeri ugráspontnak), utana kezdte az érettség jeleit mutatni, pár hónapra rá sikerült. 3 év 8 hónaposan.

2022. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Anyukám kínjában bugyi minden nélkül kivitte a tesómat a kertbe, plusz a bili. Aztán ha bepisilt,kakilt akkor slaggal lemosta. Így elég hamar szobatiszta lett, mert nem tetszett neki a hideg víz.
2022. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A poszteres megoldást kipróbálom.

Igen, van más elmaradás is. Az én lányomnak is megkésett a beszédfejlődése, fejlesztésre jár. Remélem szeptemberig nappalra kialakul a szobatisztaság.

2022. jún. 11. 10:12
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
2-es vagyok. Az én lányom sni-s, fejlesztésekre járunk. Amúgy nála azért nem működik a jutalom dolog, mert nem produkál sem a WC-be, sem a bilibe. Ha ez sikerülne, akkor könnyebb lenne. A pelenkát semmiképpen nem akarom rá erőltetni, mert nála az is nagy előrelépés, hogy nem kéri. Eddig egyáltalán nem akarta levenni, sőt azt kérte.
2022. jún. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon ajánlom a pelenkatlanodj.hu oldalt. A kitalálója profi, nagyon alaposan utánajárt a témának!

2022. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8, dehogy járt. Az ő módszerük pont nem az, hogy megvarni míg a gyerek megérik rá

Eleve tagadjak, hogy bármilyen érettség kellene hozzá.

A módszerük kondícionálás és inkább sok-sok hónapig mosnak, takarítanak az éretlen gyerek után.

2022. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es

De igen, utánajárt. És megismerkedve más népekkel és kultúrákkal is, elég nyitott volt rá, hogy kilépjen a hazai mainstream gondolkodásmódból, és egy alternatív, működő értelmezését hozza be a babák és gyermekek ürítési szokásainak alakulásáról. Nem tagadja, hogy kell hozzá bizonyos érettség, ugyanis életkoronként más a módszere, a gyerek aktuális fejlettségéhez viszonyítva. Csak teljesen más keretben gondolkodik. De gyerekorvosok és gyerekpszichológusok által írt cikkekre, könyvekre hivatkozik, sőt, a módszer pontos kidolgozásában is részt vettek ilyen szakemberek.


Ettől függetlenül nem kell, hogy mindenkinek tessen a módszere.

De nem kell teljesen elvetni sem.

A kérdező, ha akarja, nézze át a honlapot, és majd eldönti, hogy neki szimpatikus-e vagy sem.

2022. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!