Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vezessem rá, hogy a...

Hogy vezessem rá, hogy a bugyi nem pelus?

Figyelt kérdés
Lányom októberben lesz 2, 1 hete magától elkezdett bilibe pisilni, nem hajlandó pelust felvenni(persze van, amikor muszáj, pl éjszaka), viszont ahhoz már hideg van, hogy alul tök csupasz legyen, ha pedig bugyit adok rá nagy nehezen, abba belepisil. Tudom, ez hosszabb folyamat, türelem kell hozzá, naponta milliószor elmondom neki, hogy le kell tolni, anya is letolja, apa is, kérdezgetem, kell-e pisilni, mutatom, hogy kell, stb. Ezen kívül van bármi, amivel rá tudom vezetni a bugyi-pelus különbségre? Ha nincs rajta semmi, általában sikerül a biliig eljutni, de úgy félek, hogy felfázik.

2022. szept. 22. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Adj rá vastag zoknit, meg egy hosszabb pólót, pulcsit, és így nem fog felfázni.
2022. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Tegyetek be neki a bugyiba egy hosszú/vastag egészségügyi szárnyas betétet.

Így ha el is kezd pisilni, valamennyit megfog.

2022. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Bugyipelenka, vagy leszoktató mosható pelenka (bugyi, bevarrt betéttel)? Bugyiként működik, de mégis felfog valamennyi pisit.
2022. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Én takarítottam 😅

Egy hétig folyamatosan. De aztán rájött h a bugyi nem pelus, és marha rossz érzés

2022. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Zokni, póló, vékony pulcsi van rajta, de attól még leül a földre pl. :/


Bugyipelust hord már rég óta, azt is mutatom neki, hogy le lehet húzni, majd vissza. Vettem ilyen kívül gumi szerű, belül törülköző szerű anyagú leszoktatós bugyit is, de bezavarja még, azt hiszi pelus. Olyan gyorsan pisil amúgy, hogy fél pillanat alatt kint van mind.

2022. szept. 22. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nadrágot adtam bugyi nélkül..

Aztán amikor stabil lett, akkor adtam bugyit is

2022. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2%

#2-es vagyok

Nem értem a lepontozást. Aki lepontozott, kifejtené esetleg, hogy mi a baja?

(Mi próbáltuk éjszakai fajta betéttel. Működött.)

2022. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Még nem érett meg. Pelenkázni kell még.
2022. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a nem érett dolgot minden helyzetre ráhúzzák manapság?

Az adott gyermek érzi az ingert, el is megy bilire ha kell neki. Szegénynek most furcsa, mert eddig ha volt valami rajta akkor lehetett pisilni, ha csupasz volt akkor bilibe kellett.

Nyilván most meg kell szoknia h van rajta valami, mégse engedjük bele. Ez teljesen normális

De nem összekeverendő a NEM ÉRETT RÁ-val


Kérdező. Ahogy írtad is, ez egy folyamat. Rájön ő magától h ez így nem jó. Addig meg mosol-mosol-mosol.

Ha nem muszáj ne is add vissza a pelust, mert láthatóan megzavarja őt

2022. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!