Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább a szobatisztaság...

Hogyan tovább a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés
A kislányom 2,5 éves. Nyáron próbálkoztunk a szobatisztasággal, nappalra kis bugyit vagy leszoktató pelenkát adtunk rá, de kudarcot vallottunk, semmi eredménye nem lett. Most, hogy bejött a hűvösebb idő, már nem adunk rá bugyit, nem tudunk tovább próbálkozni evvel a módszerrel. Hogyan tovább? Ráülni nem hajlandó a bilire, csak nagyon ritkán szól, ha tele a pelenka, ha már nagyon zavarja. Vagy hagyjuk, majd egyszer csak szobatiszta lesz egyik napról a másikra? Én ezt vhogy nem tudom elképzelni.

2021. aug. 29. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Hagyjátok. Amíg nem t7dja az ingert előre érezni felesleges.
2021. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
A lányom januárban lett szobatiszta. Kapott bugyit is, nadrágot is, aztán ha baleset volt, mostunk mindent. Ha nagyon ellenkezik a bilire ülés ellen is, én egy kicsit pihentetném a témát, mert hatalmi harcot tudnak csinálni a dologból. Aztán 1-2 hónap múlva meg lehet megint próbálni
2021. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen korban még nem kell erőltetni, vannak gyerekek akiknek ehhez több idő kell. A szervezetnek is érnie kell rá.


Próbálj esetleg rendszert bevezetni, hogy napi rutin részeként látogatjátok meg a mosdót. Például reggel felkelés után, közvetlen lefekvés előtt stb. Hiába nem végzi oda a dolgát, de ennek ellenére legyen minden nap 2-3 alkalom, mikor van rá lehetősége.

2021. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
18%
Ki kell tartani, igen sok pisis ruhával, meg ágyneművel jár, de megéri (kivéve ha a kakit sem tudja visszatartani). Fiam 3 és fél évesen szokott le, mert én is mindig ráhagytam, most meg az ovi miatt muszáj volt egy kicsit megmakacsolnom. Annyi, hogy ő mivel már nagyobb így pár kaki baleset után azt már vissza tudta tartani,de a pisit nem, így volt hogy naponta inkább 10szer átöltöztettem de akkor se tettem pelust, naponta kellett mosni. De mostmár ott tartunk, hogy csak éjjel megy be, de van hogy már megebred és szól. Én is mindig azt mondtam, hogy ha nem megy neki nem erőltetem és nem is tettem, de mostmár bánom. Bár az az igazság, hogy akik nagyon korán kezdik azoknak van igazán sikerük, akik már 8 hosan ültetik bilire, ugye akkor még elég rendszeres és amikor látják hogy erőlködik azonnal teszik bilire, ismerőseim köréből ez a módszer mindenkinek bevált, én viszont ezt meg sem próbáltam, teljesen abszurdnak tartottam, de aztán csak nyeltem nagyokat amikor láttam, hogy míg az én 3+ évesem még mindig pelusba végzi a dolgát, addig a másé 1,5 évesen már ül a bilin. Viszont 2,5 évesen ez már nem ilyen egyszerű, akkor már makacsok, türelmetlenek. Szóval kitartás, kemény menet lesz az biztos.
2021. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem kell kitartani. Mind a 2 lányom nulla balesettel lett szobatiszta, egyik napról a másikra, télen, akkor, amikor megértek rá. A nagy 3 éves és 1 hónapos, a kicsi 2 éves és 10 hónapos volt.
2021. aug. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell kitartani és nem kell felfogni kudarcként sem. Minden gyereknel maskor jön el a szt. ideje. Majd ha jelzi akkor kell elkezdeni ujra és akkor menni fog pár nap alatt. A fiam is nulla balesettel lett szt. 2 és fél évesen.
2021. aug. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem sem jó megoldás ez így!

Soha egy pisis ruhánk meg ágyneműnk sem volt!

Nem is értem, hogy szereti valaki ha úszik a hàz a pisiben.

Ha bepisil, akkor egyértelmű, hogy nem áll készen! Nem kell erőltetni!

2,5 évesen úgy döntött a lányom, hogy nem kell több pelenka. Februárban, tehát nyár sem kell hozzá! Levettük és onnantól a wc-re járt! Nulla baleset volt! Eszembe nem jutott úgy levenni a pelenkát, hogy közben nem hajlandó ráülni a bilire. Nem attól lesz szobatiszta, hogy majd maga alá pisil és megtanulja, hogy az nem jó. Minek szivatni szerencsétlent, meg magatokat, hogy minden pisi lesz?

2021. aug. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki bilire nem, de wcre szűkítővel szokott rá. Nem egy ismerősöm gyerekénél így volt.
2021. aug. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég megoszlóak, mert vki azt írja, erőltessük, vki meg hogy ne. Személy szerint viszont én is úgy látom, hogy felesleges erőltetni, ha még nem érett meg rá. De azért próbálkoztunk, hátha... Nem jött be. Ha láttam volna nála vmi változást, talán tovább erőlködtünk volna, de így tényleg nincs értelme. A védőnő mondta, hogy a mostani gyerekek nagyon nehezen lesznek szobatiszták, szinte csak 3 éves kor körül.
2021. aug. 30. 11:20
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha "erolteted" akkor az is lehet (és igen, láttam rá több példát) hogy majd csakazert se. Meg majd elkezdi visszatartani a pisit, rosszabb esetben a kakit. Aztán majd a szorulas után fáj kakilni neki és emiatt sem teszi. Szóval ez egy ördögi kör.
2021. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!