Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Pelenkázással kapcsolatos...

Pelenkázással kapcsolatos kérdés - Ti szoktátok mutatni a gyereknek a pelenkában a pisit-kakit, amikor leveszitek róla a használt pelust?

Figyelt kérdés

FIGYELEM!


Miután az utóbbi időkben itt rendszeresen rávágják bármilyen pelenkázásos kérdésre, hogy csak perverz kérdezheti, így sokáig gondolkodtam, fel merjem-e tenni, félve kérdezem, de hátha:


Szóval amikor teszitek tisztába a babát/gyereket, és veszitek le a használt pelust, akkor szokta látni benne a gyerek a pisit, kakit? Szoktátok mutatni neki? Vagy direkt úgy csináljátok, hogy ne lássa?


A kérdés célja: vajon ha már közeleg a szobatisztaság, lehet-e hatása annak alakulására, ha megmutatjuk neki? Vagy egyéb hatása a gyerek valamilyen fejlődésére? Illetve biztos-ami biztos alapon, nem okozhat-e valamilyen káros hatástm félelmet, ha látja a gyerek a használt pelusban a pisit, kakit? Tehát összességében, szobatisztulhat-e hamarabb, és lehet-e negatív következménye. Ez a kérdés lényege.


U.i. remélem, nem vágja ki senkinél a biztosítékot a kérdés, bízom benne maradhat, és komoly válaszokat, légyszi. Köszönöm!



2022. okt. 21. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Én 2 éves kora után megmutattam. Nem mindig. De ha épp eszembe jutott, vagy érdekelte (akkor már volt, hogy kíváncsi volt) akkor megmutattam.
2022. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Egy idő után maga is érdeklődik utána, látni, érzékelni fogod, ha kíváncsi.

Azt szokták mondani, hogy ebben az időszakban (szobatisztaságra szoktatás, direkt nem írok kort, mert mindenkinél eltérő, 1,5-3 éves korig terjed körülbelül a skála) az elengedés lehet nehézkes a gyermek számára, tehát meglátja a kakit a pelusban/biliben/vécében és nem akar tőle kvázi megválni, mert belőle jött, egy része. Ijedséget, döbbenetet is érezhet az első időkben. Gyereke válogatja, ezt a mondhatni negatív reakciót a védőnőtől is hallottam, viszont a saját gyerekemen abszolút nem tapasztaltam. Ő simán rácsodálkozik, nyugtázza, kíváncsi és nevetgél a történteken. Nem idegen számára látvány, pont ezért tudja mi a teendő, könnyedén együttműködik. A szobatisztasághoz vezető út hosszú, szerintem azzal elkezdeni, hogy megmutatod mi van a pelusban, majd együtt kidobjátok, tökéletes.

Hallgass az ösztöneidre, egy teljesen természetes dologról beszélünk, nem okozol a kicsiben kárt, ha beavatod a folyamatba.

2022. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Egy t lemaradt, ijedtséget*
2022. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Erdemes lehet megmutatni, amikor mar ugymond megertheti, hogy bilizni kellene.
2022. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Tök érdekes ez, mert az első gyerekemnél nem foglalkoztam ezzel, a másodiknak viszont néha mutattam amikor 1,5 éves volt. Viszont miután mutattam, ő is nevén nevezte ha bekakilt. Na ezt az első gyerekem egyáltalán nem csinálta. Ő 3 évesen lett szobatiszta. Most a második közeledik a 2 fele, mondja ha van kaki, de azért még bőven messze van az inger felismeréstől. Kíváncsian várom őt segíti-e majd ez az információ.

Mondjuk biztosan gyerek függő is. Van akinek jobban megmarad az info ha látja, valaki meg nem látja fontosnak és játszik tovább.

2022. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Soha nem jutott eszembe megmutatni
2022. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak mondom neki, hogy kakis és/vagy pisis. Megmutatni még nem gondoltam. Bár magától igyekszik beletúrni, ha nem vagyok elég gyors, őbenne még nem fejlődött ki ilyen irányú undor. Olyankor mondom neki, hogy kakis lett a keze.
2022. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
A lányom kifejezetten kérdezi, hogy megnézheti-e a kakit. És olyankor megmutatom neki. Aztán együtt megyünk a vécéhez és dobjuk ki a pelusból (még eldobósból is inkább a vécébe gördítem), ő húzhatja le meg elköszönünk tőle meg ilyenek. Nem tudom, hogy ez segít-e a szobatisztaságban, egyelőre nem úgy látom, hogy annyira érett lenne rá (2 éves múlt), de amíg érdekli és kérdezi és kéri, addig szerintem jó irány.
2022. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2,5 évesem egy ideje mondja néha amikor eszébe jut, hogy szeretné megnézni a kakis pelust. Olyankor megmutatom neki. Ha épp nem szól, akkor magamtól nem mutatom.
2022. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Direktbe nem mutattam soha, de látták. A kicsi mosható pelusos volt, ő gyakrabban szembesült vele. Se undort, se korai szobatisztaságot nem eredményezett.
2022. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!