Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Létezik olyan hogy egy gyerek...

Létezik olyan hogy egy gyerek magától válik szobatisztává?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem hogy nem tanitják erőltetik ráültetni a bilire, wcre. Elképzelhető hogy egyszer csak kéri magától a bugyit és a pelust többet nem akarja? Hisztizés nélkul megy a bilihez vagy a wcre?

Lassan 2 és fél éves lesz a kislányom, és még mindig nem engedi h ráadjuk a bugyit. Megnézi mondja h vegyük ki a pisit kakit de bilire wcre nem akar ülni. Inkább pelust kéri.


2022. okt. 25. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben a szobatisztaságra nevelés nem arról szól, hogy erőszakkal ráerőlteti a szülő a WC használatot a gyerekre... Valószínűleg erőltetve van szerencsétpen gyerek és ezért nem akarja.
2022. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha megérik rá. Ovi kezdéskor 3 évesen erőltettem, mikor már szóltak az oviban is. Persze nem lett eredménye. Elengedtem a témát és 3,5 évesen magától szólt h most dobjuk ki az összes pelust. Aznaptól éjszakára sem kért és talán ha 3 baleset volt.
2022. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha hagyjàk, nem erőltetik, de nem is fogják vissza, akkor minden egèszséges gyerek szobatiszta lesz magàtól.
2022. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Normál esetben ez úgy megy, hogy a gyerek megérik rá, és a szülők segítik, de nem erőltetnek semmit a gyerekre.

Két és fél évesen nem vagytok elkésve semmivel. Majd ha megérik rá, menni fog.

2022. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mi nem erőltettük, bár már elmúlt 3.

Egyszer csak elment magától wc-re. Azóta szobatiszta, talán 2x ha bepisilt éjjel. Már 9 éves lesz.

2022. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!