Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság tippek?

Szobatisztaság tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kisfiam 3 éves lesz januárban, de nagyon úgy néz ki, hogy nem akar szobatiszta lenni. Nyáron kezdtük el nagyon finoman a próbálkozást. Kapott bilit, amit ő választott, lecseréltük a wc deszkát, arra, amit ő választott. Először elég ügyes is volt, sőt volt, hogy szólt is. De aztán nagyjából itt meg is rekedtünk. Sőt most már konkrétan közli, hogy nem akar wc-be pisilni. (Bilibe sem)

Amit próbáltunk:

Még nyáron, hogy pucéran rohangált a kertben. Ez nem működött, mert sajnos össze-vissza pisilt bárhova szórakozásból. Utána próbáltuk, hogy kis gatyát adtunk rá, de az sem működött, mert simán csak bepisilt és egyáltalán nem zavarta. Kicsit se. Utána próbáltuk, hogy akkor óránként üljön a wc-re, na ekkor sztrájkba lépett és közölte, hogy nem. Ha ráteszem, toporzékol, megvesztegetni se tudom semmivel. Inkább a könyvet is visszatette a polcra, mikor mondtam, hogy ha ráül, olvasok neki mesét.

Kicsi még? De hát majdnem 3 éves. Mit csináljak?

A slussz poén, hogy a böliben azt mondjak, ügyes és szól is néha. Itthon meg direkt nem.



2022. nov. 6. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
2022. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is erre jutottam, hogy kicsit levesszük a porondról. Csak igazából nem is engem zavar, hogy nem szobatiszta még, hanem mások kérdezik és ilyen tök lenézőek, ha mondjuk, hogy nem. Mintha lusták lennénk vagy a gyerek lenne abnormális, hogy meg nem szobatiszta 😞
2022. nov. 6. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha a bölcsiben ügyesen csinálja, otthon nem, akkpr ez majdnem biztos, hogy neked szól.

Dackorszak. Csakazért sem csinálja amit te kérsz tőle.


Én megpróbálnám a hozzáállásom változtatni ezzel kapcsolatban.

2022. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Ötéves koráig orvosilag sem foglalkoznak vele, egyszerűen vannak gyerekek, akiknek ez később történik. Főleg az erőltetés nem megy, mert a dackorszak közepén van.

Egyáltalán miért kell ezt másokkal megvitatni? Ugyan kinek mi köze hozzá??? Segítenek benne? Nem. Akkor ne pofázzanak bele. Ennyi.

2022. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak nem ettől a kérdéstől keseredtél el?

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szoba..

Csak nézd meg az értékeléseket, nem adnak neki igazat.

2022. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5 nem nem gyakoriztam mostanában, uh nem láttam a kérdést.


3 ok. És milyen irányba változtassak a hozzáállásomon?


4 igazad van, de te is tudod, milyenek az emberek…

2022. nov. 7. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!