Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 5 évesen minden éjszaka...

5 évesen minden éjszaka bepisil, érdemes kivizsgálni?

Figyelt kérdés
5éves lányom folyamatosan bepisil éjjel még úgyis ha felkeltem. Van hogy alig alszik 2 órája de már jön ki hogy megint bepisilt. Nagyon fárasztó mindennap mosni a komplett ágyneműjét, ráadásul már a matrac is kezdi átvenni a pisiszagot…Kicsit úgy érzem hogy ez már nem normális hogy ennyire nem érzi hogy pisilni kell viszont se a Gyerekorvos se a védőnő nem mondd semmi érdemlegeset csak hogy majd kinövi..tényleg így lenne?
2023. jún. 6. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi a szoknya linkje lemaradt:

[link]

2023. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Éretlen idegrendszer szerintem más tünete nincs?
2023. jún. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 12#


Rendszeresen járunk a vesegondozóba fél évente.

Lányom sni-s. Beszédértési zavar és iskolai képességek kevert zavarára van kódja. Figyelemhiányos.

Szervi és hormonális probléma kizárva. A pisi nem híg, tehát a sülyedése jó. Fel kellene ébrednie. Gyakorlatilag arra sem ébred ha ágyú dörrenne mellette. Ezért már csak a fejletlen idegrendszer maradt ami okozhatja.


Próbáltuk már mi is az ébresztést. Nem is egyszer. Sikertelenül.

Amellett az iskola nagyon kimeríti, értelmét se látjuk , ebben az orvos is egyetért.

2023. jún. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

“Kedves” #7es


Képzeld szorult belém annyi ész, hogy rakok alá gumilepedőt, IKEA grusnarv védő volt sokáig de semmit nem ért mert átengedte a pisit, most ikea lenast matracvédő van rajta bár a nedvességet megfogja de a szagot átveszi a matrac.


Nem értem miért kell ilyen frusztráltnak lenni és mindenféle információ nélkül elsőre ítélkezni. Nem véletlenül nem vagyok benne egy anyukás/apukás babás csoportban sem, borzasztó mit meg nem engedtek magatoknak. Remélem a túlzott frusztációdat nem a gyereken vezeted le már ha egyáltalán van …

2023. jún. 7. 06:41
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Mi egy teljesen noname matracvédőt használunk.


Nem probáltad még, hogy esetleg a matracvédő alá teszel eldobható pelenka alátétet?


Milyen pelenkát használtok?


Én pl teljesen átvariáltam a gyerek napi folyadékfogyasztását, az orvos javaslatára. Tejet teát pl csak reggel ihat mert vízhajtó, este csak vizet és 7 után lehetőleg semmit.

2023. jún. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
4 elmúlt a fiam, de még éjjelre pelenkát adokrá, mivel nagy gyerek S es felnőtt pelenkát használunk.
2023. jún. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom 5 éves kora után lett ágytiszta (nappalra bőven 3 éves kora előtt). Ő fel sem ébredt arra, hogy bepisilt. Akár 1 éjszaka 3x.

Mivel nem volt kedvem minden reggel ágyneműt mosni (+ a paplant is, mert nem csak a huzat lett pisis) adtam rá pelenkát. Ha elfogyott egy csomag, kipróbáltuk nélküle. Az első bepisilés után vettem még 1 csomagot. Ha elfogyott, megint megpróbáltuk nélküle. Valamikor 5 éves kora után nem kellett több pelenkát venni.

Kelteni szerintem nem érdemes, pihenésre felnőttnek, gyereknek is szüksége van.

2023. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Gyógyászati boltban kell normális kórházi gumilepedőt venni, ezek az IKEÁs szarok nem sokat érnek, ha tényleg nagy mennyiségű és rendszeres az ágybavizelés.


Még olcsóbbak is.

2023. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!