Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom múlt héten töltötte...

Kislányom múlt héten töltötte a 4-et. Éjszaka még nem szobatiszta. Ez probléma ebben a korban? Vagy mit kell tennem? Más is volt így?

Figyelt kérdés

Nappalra 2,5 évesen lett. Egyik napról a másikra.

Éjjel viszont a pelusba mindig pisil. Eddig türelmesen vártam,hátha. A hormonok miatt.Voltak próbálkozások de akkor az egész ágyneműt mosni kellett minden nap mert minden éjjel bepisilt

Így visszakerült a pelus


2022. máj. 19. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Normális, szerintem nincs teendőd. Add rá esténként a pelenkát, amíg rendszeresen pisis reggelenként.

Ebéd utáni alvásnál nincs bepisilés?

Kakilás a WC-be megy?

Azt a mondatot nem értettem, hogy "a hormonok miatt". Szedett valami hormontartalmú gyógyszert?

2022. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2%
Hát én levennem róla a pelenkát éjjelre. Este, lefekvés előtt wc, nincs ivás és hajrá. Lehet gumilepedot használni, máris nem kell a teljes ágyneműt mosni. De mi motivalná, ha a pelus kenyelmes?
2022. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

1!


A vizelet kiválasztás alvás alatti szabályozása hormonális, ezért nem lehet időzíteni rá egy gyereket bizonyos kor alatt.

2022. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
milyen hormonok????
2022. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ebéd után már nem alszik. De amúgy 2,5 éves korában még amikor aludt ebéd után akkor nem pisilt be annál az alvásnàl


Kakival nincs gond az, előbb ment már a wc-be mint a pisi.

Csak az éjszaka a gond. És nem is kevés a pisi a pelusban. És így is pisil wc-be alvás előtt.

Hiába van gumis lepedő. Amikor levettem róla a pelust nem ébredt fel arra sem egyből,hogy bepisilt. Így a takaró is olyan lett.

Kivétel nélkül mindig

Olyan nagylàny már és fura pelust adni rá.

Köszönöm 3as a magyarázatot a hormon dologra. Mivel így tudtam én is,hogy ezt nem lehet irányítani ezért nem is aggódtam eddig. De azért most már kezd

2022. máj. 19. 11:53
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Endokrin ok-elégtelen hormontermelődés: az éjszakai ágybavizelést kiváltó egyik leggyakoribb ok a vizelet mennyiségét szabályozó rendszer zavara (ez kb. az esetek 70%-ának az oka). Kutatási eredmények szerint ebben az esetben a vizelet mennyiségének szabályozásáért felelős anyag (vazopresszin) a szükségesnél kisebb mennyiségben termelődik a beteg gyermek szervezetében, ez a hormon csökkenti az éjszakai vizelet képződést, és annak az alacsony szinten tartását.
2022. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor most ezt mondjam az orvosnak? Vagy még ez belefér ebben a korban?
2022. máj. 19. 11:59
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Belefer. 5 éves kor felett problémás a nappali, 6 felett az éjszakai agybavizekes, ha rendszeres. Baleset kb bármilyen korban elofordulhat.
2022. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
7 eves korig teljesen normalis az ejjeli bepisiles, semmi teendod nincs 4 evesen.
2022. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor ezek szerint csak hagyjuk a pelust rajta egyenlőre éjszaka?
2022. máj. 19. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!