Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy vegyem rá a 3.5 éves...

Hogy vegyem rá a 3.5 éves kisfiamat, hogy a wcbe kakiljon?

Figyelt kérdés
Csakis pelenkába hajlandó. Csak itthon kakil szerencsére, az óvodában nem. Múltkor elfogyott itthon a pelenka és el lett felejtve. Hiába ültettem rá a wc-re, bilire, sírt, hisztizett, nem volt hajlandó és bekakilt. Utána meg azért sírt, mert szégyellte magát.

nov. 10. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ne vedd rá. Sehogy.


Olvass utána itt az oldalon,hány anyuka ír ki erről kérdést.

Ez teljesen normális érési folyamat. Időbe telik. Többe,mint a pisilés wc-be.

Csak adj pelust,hadd bújjon el,ha akar.


Ha most megszégyeníted,kényszeríted,akkor kakivisszatartás alakulhat ki,és egyéb problémák.


Nincs ezzel semmi baj. Este otthon elintézi.

Ne is mesélj erről senkinek. Magánügy. Ettől még szobatiszta.


A lányom pl 4 évesen hagyta el kakira a pelust. És láss csodát,senki se kifogásolta a dolgot. Mert nem is tudott róla senki.

nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szeptemberben töltötte a 3-t a kisebb lányom. Pisi szempontból ágy és szobatiszta de a kaki csak pelusba megy és csak itthon. Majd meg fognak rá érni ne aggódj.
nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy rokon gyerek 4.5 éves koráig pelusba kakilt... Utána leszokott.
nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak félek, hogy egyszer az oviban is rájön és bekakil. Volt már ilyen vele nyáron a bölcsiben, nem szólt, hogy kell, csak bekakilt. Pedig ott még kapott is volna pelust.
nov. 10. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na és akkor mi lesz? Semmi. Majd megbeszélitek ismét, hogy hová kell kakilni.

Gondolom, van pótruha.


Dolgoztam oviban. Volt sok bekakilás. Nem olyan kirívó az.

nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is ezt csinálta. Aztán egyszer elment délután wc-re, és láttam, hogy kaki is van. Szóval megérnek rá, ne aggódj. Ha meg az óvodában baleset lesz, sebaj, láttak ők már ilyet. Kimosni úgyis neked kell.
nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi elején a kislányom is bekakilt kétszer. Épphogy betöltöttél augusztusban a 3at. De a hülye óvónő még képet is küldött nekem róla... Mondtam neki, hogy majd kinövi, nem lehet egy gyereknek azt mondani, hogy csak így vagy úgy kakilhat. Ne erőltesd a dolgot. Néha beszélgessetek róla, hogy a nagyok a wcbe kakilnak, de ne ültesd ezért a wcn.
nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nem lehet rávenni a gyereket, meg kell érjen rá. Mi ,,óvatosan" terelgettük a témába és a végén mégis az lett a vége hogy visszatartotta és besült neki a kaka,épp csak megúszta a beöntést. Ha megérik rá magától is fog a wc-be kakilni addig meg marad a bili pld...lehet ha azzal próbálnád könnyebben menne(az is lehet hogy nem), viszont a szégyen az nem jó ha ilyenhez kötődik ,mert attól is lehetnek szorongásai.Szóval meg fog érni rá csak hagyni kell hogy a saját tempójába tegye.
nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint a kettes válaszolónál, áprilisban töltötte a 3-t a lányom. Pisi szempontból ágy és szobatiszta de a kaki csak pelusba megy és csak itthon és csak macrogol adása mellett ( vissza is tartja, ha kemény a kaki)
nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!