Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhességem 8.hét+6.napon...

A terhességem 8.hét+6.napon kombinált genetikai vizsgálat vérvételén vettem részt, melynek vérképi eredményei az alábbiak: Free B-hCG 38,97 IU/L hemolizált Papp-A 0,431 IU/L ismételt vizsgálat Van miért aggódnom? Első terhességem, 35 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Sajnos a kiértékelésre, és utrahangra csak egy hónap múlva kerül sor. Az ember ösztönösen megpróbál utánaolvasni az aggodalmak miatt, és az alábbit találtam:"A Down-kórral sújtott terhességek esetén az első trimeszterben az anyai vérben vizsgált PAPP-A szint általában alacsonyabb, a ß-hCG szint általában magasabb, mint az egészséges terhességeknél. A PAPP - A normál szint 4,0 feletti"

2021. máj. 4. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek tényleg nem a legjobb eredmények, bár nem tudom van-e hozzá valami köze hogy ilyen hamar vették le a vért. Esetleg érdemes lenne elgondolkoznod egy prena/nifty vérteszten, pár nap alatt megvan a 99,9%-os eredmény, míg ha vársz egy hónapot, akkor is csak egy kockázatbecslést kapsz majd a kombinált tesztre.
2021. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
De miért ilyen korai ez a teszt? Az első genetikai ultrahang, ami a down kórt is mutatja a 11.-13. hét között végezhető el, máskor nem, mert fals lesz az eredmény. 8. héten nem csinálnak kombinált tesztet, csak terhesség megállapítást.
2021. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ezt én sem értem..... 8 hetesen? Miért? Minek?
2021. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én sem értettem, de legalább 15-en voltunk ott, és mindenki a 8-9. hétben járt. Maszek orvos, csak jót hallottunk eddig róla, gondolom, hogy érti a dolgát, de akivel beszéltem az mind 12. héten volt.

Az ultrahang vizsgálat a 12 héten lesz.

2021. máj. 4. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Genetikai ultrahang és kombinált teszt mindig a 11-13.hét között van.

Szerintem inkább te értettél félre valamit

Ki és mit mondott neked hogy hova kell menned, miért és mikor?

2021. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kellett sehova mennem, a magánorvosom csinálta a vizsgálatot. Nem kértem sehova sem beutalót, ők adtak és csináltak mindent.
2021. máj. 4. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Ebben az esetben kérdezd meg tőle, mert ilyen korán senki nem csinálja ezt a vizsgálatot, így az értékelését sem tudhatjuk.

Esetleg nem kombinált teszt, hanem valami más lehet.

2021. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 1Léna ***** válasza:
Még ha jó hírű orvos, akkor is ha aggodalmad lenne, kérd ki másik szakorvos véleményét is!
2021. máj. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!