Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehetne segíteni?

Hogy lehetne segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pelenkaleszoktatásban

Egy kis bíztatás vagy tanács kellene...nemtudom mit nem csinálok jól.

3,5 èves a kisfiam. Van egy 9 hónapos kistestvère.

Mielött a kistestvèr megszületett màr szèpen haladtunk, pisilt bilibe wcbe szúkitővel. Szólt ha pisilnie kellett, szóval jól álltunk a dologgal. Aztán közbeszólt a szülès. Elötte màr minden hèten magyaràztuk neki, hogy majd pàr napig nem leszek itthon, mert kistesója meg fog születni..aztàn persze egyik nap èjjel indult a szülès, reggel úgy èbredt hogy anya sehol csa a mama.Hogy nem voltam itthon 4 napig, teljesen befordult,duzzogott, nem volt együttműködő az apjával. Bejöttek melatogatni de kórülbelül rám sem nèzett. Hazamentelkor szintèn.

Azóta màr milliószor mindenfèle módon próbàlkoztunk azzal, hogy ujra menjen bilire wcre, de egyàltalàn nem èrdekli. Gyerekorvos is vèdönö is türelemre intett, hogy ez kistestvèrnèl megesik ès kinèl hosszabb kinèl rövidebb ideig tart.

Próbàltam jutalmazós, matricagyűjtős módszerrel,már nemtudom mivel tudnàm ösztönözni. Volt 2 hèt mikor minden nap ült a bilire bele ment a nagydolog, de aztàn egyszer csak sikítva visítva tiltakozott szaladt el.

Nagyon ügyes gyerek pedig, egyedül vetkőzik, valamennyire fel is öltözik, egyedül eszik, mindenbe bevonható, de ebben a dologban nem tudom mièrt nincs előrehaladàs. Mivel èvvesztes szeptemberben kezdi az ovit. Mindig mondjuk neki azt us hogy az oviban a gyerekek màr wcbe pisilnek ès neki is rá kellene szoknia. Van pàpà pelus könyv is, együtt is nèzegetjük, ő is nèzegeti, beszèl is róla de...ennyi. Mèg a tavasz a nyàr a remènyem....hogy tudnèk neki mèg màskènt segiteni? Mivel ösztökèlhetnèm? Nagyon el vagyok keseredve, pedig màr ha megfeszülök sem tudok mit kitalàlni.



márc. 21. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizikai, hanem lelki a probléma oka. A kistesó születése miatt esett vissza, ahogy ezt mondták is neked. Minél jobban presszúrálod, annál rosszabb lesz. Próbálj vele minél több időt kettesben tölteni, hogy meglegyen abban a bizalma, hogy nem vesztette el az anyukáját attól, hogy lett még egy gyerek. Sajnos most pont abban a korban van, amikor amúgy is nehéz osztozkodni... Csak a sok türelem és empátia fog segíteni.
márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

A lányom az ovikezdés előtt 3 héttel lett szobatiszta, szintén tesó érkezett. A kisebbnél is bőven 3,5 éves volt már, mire megérett rá. Fejben értette, jelezte, de nem volt hajlandó a bilin/vécén maradni a produktum végéig. Ő így tiltakozott az intézmény ellen. A pelusba mindig óramű pontosan jelezve végezte, de ha levettem, képes volt 8x is összepisilni magát, hátha visszakapja a pelust.

Csak azt tudom mondani, hogy türelem. Én azt mondogattam neki, hogy pelustól függetlenül jön az ovi, a sok gyerek, az új jatszótér, ott lesz Ernőke a szomszéd utcából. Végül ő érezte úgy, hogy nem kell már és 2 héten belül megvolt. Ágytiszta már sokkal előbb volt, éjjel hónapokkal előtte nem viselt pelust, ebből láttam, hogy a záróizmait uralja már.

márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!