Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most szüktem 3 napja,oriasi...

Most szüktem 3 napja,oriasi dagadt kőkemények a melleim,fáj ha szopizik,nem is birom,vagy inkább tudom mellre tenni. Nővérek nem segítenek? Nyomkodjam?

Figyelt kérdés
febr. 22. 04:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Fejjed.
febr. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Masszírozd és utána fejd egy kicsit. Ne sokat csak hogy puhuljon és be tudja kapni a kicsi
febr. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, próbáld meg legalább szétnyomni a sík lapokat, akkor jobb lesz. De a legjobb, ha a csomókat is ki tudod nyomkodni.


Ha nem megy, akkor szoptatás előtt melegvizes borogatást tudom javasolni. (Nyugodtan fejhetsz is kicsit ha tudsz, a növekedési ugrásnál úgyis megtermelődne 3 hetesen).

febr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha beállsz a meleg zuhany alá (ha van most ilyen) és ott próbálsz meg fejni valamennyit. Úgy kevésbé fáj. Nálunk a szoptatási tanácsadó segített fejni azoknak, akiknek így bedurrant a melle, elég szomorú, hogy téged egyedül hagytak a problémával.
febr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni a dm-ben hideg-meleg borogatást, próbáld ki! Mellé masszírozd, ha esetleg fáj már a kezed, próbáld elektromos fogkefével rezegtetni, tudom, hogy hülyeségnek hangzik, de beválik!
febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kórházban vagy még, akkor a kórházi szoptatási tanácsadó, vagy a védőnő segítségét próbáld kérni.

Ne nyomkodd és maszírozd erősen, a meleg zuhany elatt simogasd át egy picit és próbálj lefejni belőle, majd ha kicsit megkönnyebbül, úgy mellre tenni a babát. Ha zuhany lehetőség nincs, akkor melegvizes borogatással kellene kicsit "nyugtatni", majd utána lefejni belőle. Ha nem annyira feszes, nincs úgy bedurranva, sokkal könnyebben rácsatlakozik a baba.

febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Változott a helyzet jó irányba?
febr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem..ha szetmasszirozom par csop jon..
febr. 28. 16:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, nekem hasonló helyzetben egy méterre lőtt ki a tej
febr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen volt. Kellett egy hèt-másfél amíg folyton masszíroztam. Nem nagyon jött ki, de a baba utána könnyebben szopizott és végül jó lett.
febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!