Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bilire szoktatás fél évesen?

Bilire szoktatás fél évesen?

Figyelt kérdés
A szomszédom a kislányát másfél hónapja bilibe kakiltatja. Mikor elkezd erőlködni ráülteti és belekakil a bilibe. A kislány nem sír, semmi extra, csak kakil. Most 7 hónapos és imád a bilin ücsörögni. Természetesen tartják még, mert nem tud ülni.

2012. febr. 13. 09:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Konkrétan ez az EC (teljes pelenkanélküliség) nekem is elvont dolog :), de próbálom őket is megérteni
2012. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

Van ez az EC-zés, amihez nem nagyon értek, de amennyire tudom, már újszülött kortól szokták alkalmazni, nem félévesen kezdik. Ők a természeti népekkel jönnek, akik állítólag tényleg így csinálják, nem tudom.

"Anyáink" onnantól kezdve ültették a gyereket bilire, hogy magától megült, tehát szintén nem félévesen. És nem is lett mindenki előtt szobatiszta. Én magam mondjuk az lettem másfél évesen, aztán még húszévesen is szorulásos voltam, úgyhogy nem biztos, hogy annyira megérte.

Úgy gondolom, hogy ha szívesen elüldögél rajtam ám tegye rá az, aki akarja. Amitől nyílik a bicska a zsebemben, az az, amikor kényszerítik a pici babákat az ilyesmire. Pár hete volt itt egy nő, aki arról dicsekedett, hogy ő bizony nem olyan lusta, mint az anyák többsége, ezért rendszeresen "közelharcot vív" (ő használta ezt a kifejezést) a 10 hónapos lányával, hogy az rajta maradjon a bilin, mert meg kell tanulnia, mi a rend. Az ilyesmire már a nyolcvana években kiadott Anyák könyve is egyszerűen csak azt írta, hogy bűn a gyerekkel szemben.

2012. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Neeem, itt szó sincs erőszakról. Nem erőltetik. Egyszer kipróbálták és bejött. Azt nem tudom, hogy erről az EC-ről lenne-e szó, mert pelenkájuk az van, szóval nem tudom.
2012. febr. 13. 10:28
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

nem bilibe szoktatás hanem pelus spórolás, én így hívom :D

én babám soha nem volt hajlandó bilibe pisilni/kakilni, pedig 10 hónaposan már ráültettem pár percekre.

nincs ezzel semmi baj, hagy szokja. ha meg tetszik neki akkor ki kell használni. majd a szobatisztaság könnyebb lesz :)

2012. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni, csak kérdezem: a szorulást miért ennek tudod be?
2012. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 2 éves kor környékén érdemes elkezdeni a bilire szoktatást, akkor a gyermek meg is érti, hogy mik az összefüggések. Bár mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
2012. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kedves kérdező!

"Igen, mikor beszélgettünk, akkor szóba került mindez 3. válaszoló, de ő azt mondta, hogy régen és manapság is előbb szoktatják a babákat a bilire és semmi bajuk sincs és nem is lett. Ez a pelenkagyártók nyomására kialakult tévhit."


régen tényleg előbb szoktatták bilire a gyermekeket, de régen nem vették figyelembe, hogy vannak fejlődési szakaszok, amiken a gyermeknek át kell esnie, hogy érett legyen mind testileg mind lelkileg a bilizésre.

Freud szerinti második pszichoszexuális szakasz az anális szakasz, amely 18-36 hó közé tehető. ide tartozik a széklet és a vizelet visszatartásának megtanulása, eddig a pontig nem igazan van rá felkészülve a gyermek és stresszhelyzetnek, kudarcnak éli meg ha erőltetik, csupán azért, hogy 1, dicsekedjenek vele hogy a 7 hónapos gyermek előbb "szobatiszta" mint hogy járni tudna (mellesleg szobatisztaságról is csak akkor beszélünk, ha már éjszaka sem pisil/kakil be a gyermek) 2: hogy spóroljanak a pelenkán.

véleményem szerint, aki egyik indokot is magáénak érzi, az nem a gyermek javát nézi hanem a sajátját. komoly lelki problémákat okozhat a későbbiekben, ha negatív élményei származnak a bilizésreszoktatás korából, amire még nyilván egy 7 hónapos gyermek koránt sincs felkészülve.

remélem azóta a kislány nem érezte meg ennek a negatív visszacsatolását.

ui: a gyermeket nem kell ültetni, meg fogni, majd ül az magától ha készen áll rá a teste.


egy kisgyermeknevelő

2016. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!