Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztasági kérdés?...

Szobatisztasági kérdés? Szerintetek összezavarodott? Vagy jól haladunk?

Figyelt kérdés
Most 23 hós fiam, augusztus eleje óta mondja, hogy WC-be kakil. Ez így is volt,de még volt rajta pelus. Pisilni akkor még pelusba pisilt. Kb szeptembertől pedig, reggelente közli, hogy ő bugyit kér, nem pelust. Kapott kisgatyát, de mikor mentünk sétálni, bevásárolni, vagy hosszabb autóútra (ahol esetleg elaludt a kocsiban), akkor kénytelen voltam rá pelust adni. Most már nagyon ügyes, általában mindig szól kakilás előtt, azzal nincs gond. De a pisilésnél nem szól. Az utcán kibírja, míg hazaérünk (bár ma történt baleset), de itthon pisilis után szól csak, mikor már mindene átázott. Van amikor már elfogynak az alsógatyák, melegítők itthon, mert minden pisis, vagy épp szárad, egész nap mosnom kéne. Akkor most összezavartam azzal, hogy néha még pelust adtam rá a szobatisztaság kezdetén? Meddig tart még ez? Szerintem kicsit sok, hogy 2 hónapja próbál szobatiszta lenni. Vagy ez így normális? Csak mert sok helyen olavtam, hogy ha a gyerek magától kéri a bugyit, akkor gyorsan szobatiszta lesz, legalább nappalra.

2012. szept. 27. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

tényleg elég összetett a kérdés.

először is szerintem kicsi még ehhez :(

ha jól értem, pisinél eddig nem is volt olyan, hogy balesetmentes időszak, tehát nem igen volt miben összezavarni, egyszerűen még nem érett meg a szobatisztaságra, de a kakit ügyesen megérzi, wc-be megy, ezen szuperül el lehet indulni, de szerintem gőzerővel majd csak tavasszal próbálkozzatok.


enyémnél volt ilyen zavar amire te gondolsz, hosszabb sétákhoz és ha olyan helyre mentünk ahol kellemetlen lett volna a baleset pelust adtam. otthon totál szobatiszta volt, 0 balesettel, de amint kiléptünk pelus nélkül, bepisilt. ekkor döntöttem úgy, hogy nincs pelus egyáltalán, mert összezavarja, első nap be is pisilt a játszótéren, azóta nem, alváshoz sem kell pelus, 2,5 éves volt ekkor

2012. szept. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!