Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehet szobatisztaságra...

Hogy lehet szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Most lesz 2 éves a fiam 28.án és arra gondoltam elkezdjük a szobatisztaságot, szép lassan. Kérlek írjatok ötleteket.. Köszönöm!

2013. márc. 8. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Le ülteted a bilire és vártok! Ha pisil tapsi-tapsi van :)

Nagy öröröm hogy ő is örüljön aztán újra és újra.. én 12 hónaposan kezdetem 15 hónapos már szólt hogy ka.. vagyis kaki de ő azt mondta ka.. :) 14 hónaposan mutogatta akkor volt h nem mindig értünk oda :) sok sikert :)

2013. márc. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Naponta többször ráülteted a bilire ha belepisil véletlen megdícséred. Nekem működött 1,5 éves múlt a fiam, csak éjszaka kell pelenka.
2013. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi nem csináltuk sehogy magától igényelte 27 hónaposan igaz a bili mindig szem előtt volt. A két nagytesót is elleste, hogy ők a wc-re mennek. A két nagy gyermekemet meg nyáron sikerült szoktatnom amikor csak kisbugyiban szaladoztak egy idő után maguktól szóltak, hogy pisilni kell.
2013. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először meg kéne mutatni neki, hogy mire való a bili, úgy, hogy ti pisiltek előtte, vagy akár a bilibe :), hátha ő is akar. De az lenne a legjobb, ha ő korabeli gyerektől látná. Meg amikor pelusban van akkor is rákérdezni, hogy pisis-e, hogy kiderüljön érzi-e, tudja-e már szabályozni. Könnyen lehet, hogy érett már rá, de az is lehet, hogy akár egy év múlva lesz az, az is normális
2013. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vissza tudja tartani, mert tegnap úgy jött ki a lépés hogy egy kis időre meztelenül kellett az ágyon ülnie amíg készült a fürdővize, de még meleg lett egy kicsit, és utána ahogy beleültettük pisilt. Szóval vissza tartotta :) Meg is dicsértem. Minden nap ráültetem a WC-re(szűkítővel természetesen) 2szer 3szor... de játszik.. Játszik a papírral, ütögeti a csempét... stb.
2013. márc. 10. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:

:) Ez nagyon jó, most már tényleg csak arra kell rávezetni, hogy tudja, hogy a bilibe,vagy wc-be nyugodtan végezheti a dolgát. Pár nap van a kisfiunk között és az enyém is pár hete kezdett el bilibe pisilni, ezért biztatnálak, ilyenkor már simán képesek lehetnek erre fizikailag, csak az kell már, hogy együttműködjön. Nekünk még estére kell pelus, de akadnak száraz reggelek is, viszont a kaki az problémás. Ahhoz még azt hiszem el kell telnie több időnek, hogy az is menjen a bilibe.

Megpróbálhatod levenni róla a pelust, érezni fogja, hogy az más és lehet, hogy ha nem akarja majd, hogy végig folyjon a lábán a pisi és persze a képessége is meg van, akkor 1-2 baleset után biztos szól majd. Ha pedig látod rajta, hogy nem igazán megy, akkor még mindig visszarakhatod rá a pelust.

2013. márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
* nekem még az is bejött, hogy fordítva ültettem a wc-re szűkítő nélkül, úgy jól látja az eredményt :) Aztán próbálgattuk, hogy mi tetszene neki, most a bili az ami úgy tűnik, hogy legjobban beválik.
2013. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Türelemmel kitartással és még több türelemmel. Reggeli után bili ebéd után bili vacsora után bili. Mese éneklés még több mese.
2013. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!