Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól és hogyan...

Mennyi idős kortól és hogyan kell egy babát szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem neki. 19,5 hónapos. 15 hós korától van bilije, de csak játszott vele. Most már ráül pelus nélkül is. Minden pelus cserénél ráül, de még nem produkált bele. Igazából még nem is jelzi, hogy pisilni vagy kakilni kell neki.
2010. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

azt mondják, pont annyira nem kell erre "nevelni", mint a beszédre vagy a járásra. Kb. 3 éves korra teszik azt az időt, amikor a gyerek stabilan tudja szabályozni azokat az izmokat, melyek szükségesek a széklet- és vizeletvisszatartáshoz. nyilván van ebben valami fokozatosság, de kb. 2-2,5 éves korban lehet elkezdeni konkrétan bilizni, vagyis akkor érdemes. elkezdeni lehet 8 hónaposan is, ahogy régen csinálták. de akkor kifigyleték, mikor kakál, és odavittk, hogy oda csinája a dolgát. ez még nem szobatisztaság, bár amai nagyik azt gondolják, az..... mindegy. nálunk nincs nevelés e téren, mindössze annyi van, hogy a kislányom mióta mászni tud, követ engem a vécére, látja hogy mi történik, mindig mondom, hogy anya pisil, vagy egyéb. :) most már tudja hogy anya és apa odapisil és kakil, ő meg a pelenkába, és vannak babák, akik már bilibe végzik a dolgukat, és majd ha ő is szeretné, akkor ő is végezheti oda, vagy akár a vécébe is. egyelőre a babáját ülteti a bilire, ill. ő maga ruhástul ráül. és szól ha bekakilt, de még csak utána, de már zavarja, mert egyből kéri hogy cseréljük ki. szóval majd szép lassan gondolom eljön az a nap is, amikor a bilibe akar majd vécézni. legalábbis a környezetemben így volt a legtöbb kisgyereknél.

21 hónapos a kislányom.

2010. okt. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Nekem is az a véleményem, hogy jön ez magától is.

A nagyszülők, ismerősök rágták a fülem, amikor a kisfiam másfél éves volt, hogy miért nem ültetem bilire már, hadd tanulja. Aztán két éves lett, akkor már napi szinten volt az okosítás. Egyszer aztán (26 hónaposan) megszólalt a gyerek, hogy pisilni kell. Időben szólt, ráült a bilire, és azóta éjjel-nappal szobatiszta.

Persze előtte azt többször mondtuk, hogy a bili, wc mire való, ez nem volt újdonság, meg nézte többször az Elmo, Felejtsd el a pelust meséjét.

Egyedül az volt neki fura, hogy a kaka hogy néz ki, attól megijedt egy kicsit, de ezt is megoldottuk, megnéztük pár alkalommal, hogy milyen színű, hány darab, kicsi vagy nagy... Kicsit vulgárisnak tűnhet, de ez segített, azóta természetes neki.

2010. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is rágják a fülemet a nagyszülők, hogy miért nem szobatiszta már a gyerek. Ennyi idősen mi már azok voltunk. Na, ja a modern nadrágpelenka nagy hátránya, hogy a gyerek nagyon jól elvan benne, nem zavarja a pisi. Azt olvastam, hogy emiatt akár fél évvel is kitolódhat a szobatisztaság.

A lányom most nyáron volt 2 éves. Mindig kérdezgettem, hogy akar-e bilizni, de mindig azt mondta, hogy nem. Anyukám meg letolt, hogy azt hiába várom, hogy ő szól. Nekem kell lépni. Vegyem le a pelenkát, adjak rá bugyit, és ha bepisilt, akkor zavarni fogja a vizes bugyi. És legközelebb szólni fog. Hát, én kipróbáltam (nyáron persze, most hideg van hozzá.), az eredmény az lett, hogy mindig pont kakilt is, és az egész lakást körbekente vele. Mert valahogy érezte, hogy valami nem oké, és meg volt ijedve, előlem elszaladt. Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy egyelőre még hagyom a fenébe az egészet. A védőnő azt mondta, hogy igenis meg kell várni, hogy ő szóljon, hogy bilizni akar. Előbb-utóbb zavarni fogja a pelenka. Az jó, ha más gyerekeket lát bilizni, jobban motiválja.

2010. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2 évesen vettem le a fiamról a pelust igaz nyár volt.Vittem csere kisgatyákat ha bepisilt cseréltem.De mindig oda vittem ahol a "nagyfiúk" félre álltak pisilni és mutattam vagy csináltuk.Nálunk jól bevált.Le is szokott a pelusról ügyesen és ahogy nagyobb gyerekeket látott nálunk W.C.-be pisilni nem is bilizett hanem W.C.-zett Ő is mert azt gondolta az vagány.De állítólag a lányok ügyesebbek ezen a téren
2010. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi most kezdtük 23 hós ikerfiukkal (kicsit nehezebb, mert 2-re kell figyelni) 2 könyvet ajánlok (könyvtári)Alison Mackonochie: Szobatisztaságra nevelés és Dr. Szabó László: Miért pisil be a gyermek?

Amúgy nekem 8 hónapos koruk óta rágta anyós (1gyerekes)a fülemet, miért nem rakom bilire őket, elengedtem a fülem mellett. Most rákérdeztem hogy is volt: 8 hónaposan kezdte 2,5 éves volt a fia mire szobatiszta lett.

Anyukámat is megkérdeztem (3 gyerekes): 2 éves kort megvárta , bátyám 2,5 évesen én 1 hónap alatt, öcsém 3 hónap alatt lett szobatiszta.

Minden gyerek más, minden anyuka más, nem mindegy téli vagy nyári a baba(nyári 2 éveseknél könnyebb)

2010. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsit azért megnyugtattak engem a válaszok. Mi is nyári kétévesek vagyunk, és nálunk sem komoly téma még sajnos a szobatisztaság. Ismeri a bilit, wc-t, tudja, mire való, zavarja is, ha kaki van a pelusban. De ennél tovább mi sem jutottunk még. Emiatt sokszor van lelkiismeret furdalásom, mert biztos én nem foglalkozok ezzel eléggé. De arra is szoktam gondolni(bár eddig a magam mentegetésének éreztem), h ez is olyan lehet, mint a járás, beszéd. Jönni fog, ha jönnie kell. Körülöttünk úgy látom, sokan szobatiszták ennyi idősen. Ez is bánt kicsit. Viszont a java pont úgy lett szobatiszta, h magától szólt, mikor készen állt rá. remélem, h mi is hasonlóképp leszünk, de erőltetni nem szeretném, mert sírna is miatta. Bár ez ügyben én is tettem fel kérdést, ahol vki azt mondta, mégis csak kéne erőltetni.
2010. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezeket olvasván, azt hiszem igazán ráérünk még a szobatisztaságra:)! Egy éves a lányom, azt hittem már el kellene kezdeni a dolgot.
2010. okt. 6. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!