Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit lehet tenni, ha a fiam...

Mit lehet tenni, ha a fiam egyszerűen nem akar szobatiszta lenni, de a pelust már elutasítja és tépi le magáról?

Figyelt kérdés
Már kezdek kiborulni, mert az utóbbi idő arról szól, hogy pisit és kakit takarítok a lakás minden pontjáról. Nem tudom, mit ronthatok el. A biliről és a WC-ről hallani sem akar, szó szerint ordítva menekül, ha szóba kerül, hogy azokba kellene pisilni vagy kakilni. A pelenkát tépi le magáról, mert elég izzadós, hiába cserélem rajta gyakran, mindig kipattog a bőre és viszket neki. Nem akar szólni, ha biliznie kell, meg is mondja, hogy nem fog szólni, mert nem akar. Már kértem szépen, jutalmat ígértem, de semmi hatása. Mit csináljak?
2013. máj. 17. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3,5 éves
2013. máj. 17. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
ez így szokott lenni, akár két hétig is eltarthat. Vegyél 20-30 olcsó kisbugyit, hogy legyen tartalék és nyugi. Előbb-utóbb futni fog a bilire.
2013. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a kezébe adnám a takarítószereket,ahol nem csinál nagyobb kárt.Hogy mostantól ő takarít,vagy wc.
2013. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

minket ennyi idősen elküldtek hasi UH-ra, nefrológiára, laborvizsgálatra, hogy van-e baja a gyereknek.

Időre pisiltettem, és leültettem a tévé elé a bilire, mesét olvastam neki a bilin, csak hogy üljön meg már rajta, mert nem zavarta, hogy pisis volt a bugyi! De ő legalább ráült.


Az öccse meg nem akart ráülni a bilire, se vécére, de neki legalább leesett egy idő után, hogy nincs több pelenka és végül ráült a bilire magától, addig meg mindig sírt, ha ráültettem. Szerintem a második gyerekkel a nyugodtság és fapofa hozott sikert. Neki nem ígértem semmi jutalmat. Első gyereknél a csillagokat is leígértük az égről, minden sikeres bilizés után csokit kapott. Izgultunk és idegeskedtünk, túl nagy volt a figyelem!


Mióta csináljátok ezt?

2013. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nálunk már majdnem egy hónapja ez megy.

Nincsen semmi szervi baja. Már éjszakánként és a délutáni alvásnál sem pisil be.

2013. máj. 17. 14:48
 7/8 anonim ***** válasza:

hát ez az, nálunk is nappal pisilt be, éjjel soha! Nem ért rá elmenni pisilni, nem akarta abbahagyni a játékot. Mondta is, hogy nem fog szólni. Irtó makacs gyerek amúgy. Ha pisil (figyeld), akkor ültesd rá a bilire/vécére, miután bepisilt, valamilyen trükkel. Akár csak egy pillanatra is, hátha pisil még utána. Nekem az volt az érzésem, hogy tudja mit várunk, de valamiért mégsem akar együttműködni.


Felkelés után mindig ültesd rá bilire, ha tetszik, ha nem. Próbáld időre pisiltetni. Válasszatok bilit együtt, vagy vécéülőkét.


Egyszercsak szólni fog. Mikor te már tök fásult leszel és nem fog a dolog érdekelni. Lényeg, hogy ne legyél ideges miatta.

2013. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akor nem is jár oviba vagy nem megy oviba ? .ősszel .
2013. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!