Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az normális, hogy 2.5 éves...

Az normális, hogy 2.5 éves gyerekeim még nem szobtiszták? Mégcsak nem is érdeklődnek a bili vagy a wc után. El vagyok keseredve nagyon.

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Leszögezném hogy nem vagyok szülő, ennek ellenére ezt én úgy képzelném el hogy a szülő kelti fel a gyerek érdeklődését a wc meg a bili iránt, kezdi el rászoktatni őket, nem pedig azt várja hogy a gyerek egyszer csak magától ráül.
2013. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne légy elkeseredve, normális. A barátnőm kislánya is éppen az ovi kezdés előtt pár héttel lett szobatiszta, előtte semmilyen módszer nem használt, hiába próbálkoztak. Ő is már kétségbe volt esve, aztán két hét alatt simán megoldódott az egész. Azt mondta, szinte egyik napról a másikra változott meg a dolog, és kb. két hét alatt teljesen szobatiszta lett.

Egyszer csak odament a WC-hez, hogy pisilni szeretne, mintha mindig is oda járt volna. Közölte nagy szemekkel, hogy de hiszen a Zsuzsika (vagy valami más nevű kislány ismerőse) is a WC-be pisil. Mintha eddig mindig is oda járt volna, és ő lenne megrökönyödve a kérdésen :).

Szóval ne aggódj, megérik rá nemsokára, főleg, ha nem mindennapos ez a téma otthon.

2013. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el,próbálkozz,próbáld rendszeresen ráültetni őket(alvás előtt/után,stb.),és ha megérnek rá,kb. 3 nap alatt lesznek szobatiszták,mint az én fiam.3 hónapunk volt az ovikezdésig,teljesen kétségbe voltam esve,hogy mi lesz így velünk,masszívan tiltakozott,ha megkértem,hogy ráüljön,aztán egyszer csak egyik napról a másikra közölte,hogy neki ugyan nem kell már pelus,és néhány nap leforgása alatt,már nem csak akkor pisilt,ha én ráültettem,hanem ő szólt.

Úgyhogy nyugi,fog ez menni:)

2013. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsonek: nem szabad eroltetni, ha jartas lennel a temaban, tudnad. Ettol fuggetlenul mondom nekik a bilit, wc-t, latjak a tobbi gyereket a bolcsiben, megsincs semmi...
2013. máj. 29. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem belefér. Nekem a nagyobb 2 éves szülinapja után minden gond nélkül megbízhatóan szobatiszta lett, a kicsivel pedig 2,5 évesen egyik nyáron próbálkoztunk, majd télre visszakapta a pelust, így 3,5 évesen lett szobatiszta, szinte egyik napról a másikra.
2013. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ezt valamennyire úgymond igenis szokták eröltetni. ráültetni őket, sokan már 1 éves kor után kezdik, játékból, produktum nincs vagy ha van csak véletlenül csak szokják a bilin üldögélést. Ezek a gyerkek hamarabb is lesznek szobatiszták általábna. Ne ugy eröltesd hogy addig ott kell ülni amig nem probdukálnak csak játszanak rajta kicsit. addig üljenek rajta amig akarnak. Dicsérd őket ha rajta ülnek, a dicséretnek meg örülnek mivel az jó. Ezért gayakrabban fogják csinálni mivel meg vannak dicsárve ilyenkor. Egyébként lekésve nicsenek mert sok gyerek csak ovira lesz szoba iszta de mutogatni mindenképp kell nekik akkor is ha maguktól nem érdekli őket.
2013. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1: "Leszögezném hogy nem vagyok szülő, ennek ellenére ezt én úgy képzelném el"


Hajaj, én könyvet írhatnék arról, hogy a gyerekek születése előtt mit képzeltem el.... és egy körömnyi papírfecnire ráfér az, ami úgy is lett.. :-)))

Sajnos nem ilyen egyszerű ez a dolog, vannak gyerekek, akiknek ez működik, más gyereknél meg a macifigurás zenélőbilivel járhatod a csárdást előtte, akkor se pillant rá.

2013. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 éves szülinapja előtt 3 hónappal közölte nem kell a pelenka, addig hallani sem akart arról, hogy bilibe pisiljen. HA hiszed, ha nem egyetlen baleset nem volt eddig, ez 4 hónapja történt. Viszont nem hajlandó a bilibe kakálni, érzi ha kakálni kell, tudja tartani, de csak pelenkába végzi a dolgát. Pár napja magától mondta, hogy megy a bilibe kakálni, nem jött össsze, de nem adta fel, akkor megy a WC-re, kb. 10x szaladt, hogy most tényleg kakál, de nem sikerült, megsajnáltam ráadtam a pelenkát és 2 perc múlva végzett, olyan mintha nem merne a pelenkán kívül máshová kakálni.
2013. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit tettél eddig az ügy érdekében? Erőltetni valóban nem szabad, és 2,5 évesen tényleg nem vagytok még lekésve semmiről, de azt azért jó, ha tudod, hogy nem minden gyereknél működik ez úgy, hogy egy reggelen azt mondja, bilizni szeretne, és onnantól szobatiszta. Biztos van, akinél igen, de sok gyerek jóval kényelmesebb típus ennél, és akkor neked kell felkeltened az érdeklődést.

Az jó ötlet, amit előttem írtak, hogy ébredés után ültesd rá őket a bilire, amikor pedig jön majd a jobb idő, vedd le róluk a pelust, de ne várd, hogy egyik napról a másikra szobatiszták legyenek! Mondjon bárki bármit, a legtöbb gyereknél ez egy folyamat.

2013. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj emiatt, nem vagytok elkésve vele. Az én kisfiam 3 éves és 4 hónapos volt, amikor egyik napról a másikra szobatiszta lett.

Kedves 6-os válaszoló. Az nem minden gyereknél oldható meg, hogy betölti az 1 évet, és elkezdem ültetgetni a bilire vagy a wc-re. Az én kisfiam utálta a bilit is és a wc-t is egészen addig a napig, amíg el nem jött a várva várt nap, amikor először szólt, hogy pisilnie vagy kakilnia kell. Előtte egyszerűen visított, hacsak megemlítettük a bilit vagy a wc-t, pedig már minden módszert kipróbáltunk. Próbáltuk viccesen, játékosan, könyörögve, zsarolva..., és persze ráült Ő, és belepisilt meg belekakilt, ha megszánt minket, de nem szerette. Mintha mumus lett volna a bili, pedig soha nem erőltettük, nem bántottuk.

Nekem mindenki azt mondta, aki egy kicsit is ért hozzá, hogy ez azért van, mert még nem érett meg rá, és most, hogy már szobatiszta lett, már én is elhiszem.

Mi aztán tényleg mindent kipróbáltunk, és csak az kellett, hogy megérjen rá, ennyi.

Szóval csak türelem kell, és persze beszélj róla neki minden nap, de ne erőltesd, amikor megérik rá, akkor tényleg magától fog szólni. Itt a nyár lassan, vedd le a pelust róla, amikor csak teheted, és menni fog. A legtöbb gyerek nyáron válik szobatisztává.

2013. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!