Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Normális az ilyen mértékű...

Normális az ilyen mértékű szobatisztaság 3,5 éves kislánynál?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen annyi hibája van a mi teljes szobatisztaságunknak, hogy nem kakil se bilibe, se wc-be, csakis pelenkába. Néha próbálkozik vele, de néhány perc után azt mondja, hogy ez neki így nem megy inkább pelenkát kér. Azt mondja, hogy majd ha egy kicsit nagyobb lesz...Már elég régóta nincs szüksége éjszakára se pelenkára. A pisivel nincs gond, mindig szól és wc-be pisil és idegen helyen sincs ezzel gond. Egyedül ezzel a pelenkába kakilással nem tudok mit kezdeni. Értelmes és tudja, hogy oda kellene, de valamiért még mindig jobb neki a pelenka. Lehet, hogy az volt a gond, hogy türelmesen vártam? vagyis még mindig várok.

#szabatisztaság
2013. jún. 1. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nálunk szó szerint ugyanez volt-csak ő még nem volt ekkor 3 éves. már sík ideg voltam,hogy csak a pelusba volt hajlandó kakilni.

Amikor egyszer besokalltam,elhatároztam hogy nem adok pelust és kész..! bevittem a nappaliba a bilit.és mondtam neki,hogy ebbe kakiljon,mert elfogyott a pelus. Nem volt könnyű végigcsinálni,mert ő is hisztizett,kérlelt,mindent bevetett-de nem törtem meg. amikor látta,hogy tényleg nincs pelus,akkor a bili körül keringett,és próbálgatta a pózokat,hogy hogy is üljön rá a kakiláshoz ( mert a pelusba állva kakilt) aztán egyszercsak belekakilt. utána mindenkit "felhívtunk" és elmondtam,hogy milyen ügyes volt.nagyon büszke volt magára-és soha többet nem volt ezzel gondja! Szóval: csak 1szer kell kitartani-de akkor nagyon!!

2013. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

ja,és igen eddig valószínű túl türelmes voltál-legyél határozottabb!!

és ne várj tovább,mert már nem olyan pici

2013. jún. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Bár az én kisfiam még "csak" 3 éves, és az ágytisztaságot is csak most kezdi tanulni, ez a probléma nálunk is fennáll, és nagyon idegesítő. Néha felvetem neki, hogy most már jó lenne bilibe, de kézzel-lábbal tiltakozik.

Őszintén szólva én az első által javasolt drasztikus módszert nem merem kipróbálni. Az oka az, hogy én nagyon szorulásos kisgyerek voltam, emlékszem, ahogyan órákat töltöttem a bilin sírva, és nem állhattam fel, amíg nem volt eredmény, és ennek nem szeretném kitenni a kisfiamat. Ki tudja, nem valahogy hasonlóan reagálna-e ő is, és ez nálam nem múló kellemetlenség volt, 20 éves koromig kísért ez a probléma.

Úgyhogy nálunk marad a pelus. Valami majd csak lesz. :(

2013. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ne,aggódj ez nem drasztikus módszer-mert én nem mondtam neki,hogy nem állhat fel-ezért is vittem be a nappaliba bilit,hogy amikor már kérné a pelust-akkor legyen lehetősége hová kakilnia kivéve a pelust!

az én lányom is szorulásos volt egyébként.

azért 3 évesnél,én nem húznám sokáig,mert már teljesen érett a dologra,de amig nem teszel/tesztek semmit-addig ne is vár hogy ez menni fog,mert mindig kényelmesebb lesz a pelusba végezni a dolgukat.


most a 2. kislányomnál,már korábban álltam neki,és már most két évesen szoba tiszta lett.persze a kakilással még néha hadilábon állunk

2013. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ja és rengeteg biztatás kell,és dicséret ha sikerül neki
2013. jún. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ha majd fogyóban lesz megpróbálok egy ilyet. igazából lehet, hogy van már fél éve is annak, hogy megbeszéltük, ha elfogy a pelenka akkor wc-be megy a dolog. Kitettem a pelenkákat, hogy lássa, hogy fogy és már tudta, hogy mikor nem lesz. Igazából eldugtam egyet vészhelyzetre, mert azért gondoltam,ha nagyon nem megy odaadom. Szóval mikor elfogyott a pelenka tudta, hogy a wc maradt és kb. 20 percig próbálkozott rajta, majd mondta, hogy mégsem kell neki. Aztán mondtam, hogy keresek hátha maradt még valahol egy pelenka és adtam neki egyet, abba pedig kakált. Szóval a szándék megvolt neki, csak nem ment valamiért és arra lenne jó rájönni valahogy hogy miért nem? Tavaly tavasszal volt kétszer is nagyon magas lázzal járó betegsége és akkor sokszor kellett, hogy kúpot adjak neki. Van aki azt mondta, hogy ez sem volt jó hatással rá. De azóta már eltelt egy év.
2013. jún. 1. 09:38
 7/15 anonim ***** válasza:

kérdezted,hogy miért nem akar bele kakilni..??

mert az enyém egyszerűen,csak: félt

ezért is kakilt előszőr bilibe

2013. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazából eddig én a szobatisztasággal kapcsolatban soha nem kezdtem el semmit, mindig ő kérte, hogy bilibe vagy wc-be pisiljen, ő kért éjszakára bugyit, mindent magától alakított ki.
2013. jún. 1. 09:42
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy fél tőle, bár ennek semmi látszata sincs nálunk, teljesen jóba van a bilivel/wc-vel, nem hisztizik meg tiltakozik, egyszerűen csak kér, hogy ebbe neki nem megy.
2013. jún. 1. 09:44
 10/15 anonim ***** válasza:

arra kell rájönni,hogy miért nem megy..!

ha egyszer sikerül neki,akkor már ő is büszke lesz magára,és szerintem neki sem lesz gondja ezzel

2013. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!