Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak pelenkába kakil (3...

Csak pelenkába kakil (3 éves). Kinél hogy oldódott meg ez a probléma? Pszichológust tudtok, aki ebben segíteni tud?

Figyelt kérdés

3 éves elmúlt, fiú. Szeptembertől ovi, pisi terén napközben szobatiszta, de nem hajlandó sem wc-re, sem bilire ülni, ha kakilnia kell. Kéri a pelenkát. Erőltetni nem szeretném, mert így is elég szorulásos.


Mi lesz az oviban? Van, akiknél pszichológus segített ebben a kérdésben?


Köszönöm!


2013. jún. 11. 13:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam ugyanezt csinálta, hogy pisilni wc-re járt de kakilni nem volt hajlandó csak pelenkába. Aztán egyszer csak felbátorodott, de úgy kell elképzelni, hogy egyik napról a másikra váltott, és ő is 3 éves volt 1 hét híján ekkor. Nem vittem semmilyen orvoshoz, sokat beszélgettem vele és megoldódott a dolog.
2013. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém is ezt csinálja, szintén 3 éves kisfiú. A 3 éves státuszon rákérdeztem erre, de azt mondták, ez nagyon gyakori, majd helyre jön.

Szerintem ha amúgy szobatiszta, lehet, hogy nem is kell majd neki kakilnia az oviban, akkor meg teljesen mindegy az óvónőknek, hogy otthon hova végzi a nagy dolgát.

2013. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Választ nem tudok a kérdésedre, de mintha csak én írtam volna a kérdést annyi különbséggel, hogy lányom van
2013. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, csak az én fiam már 3,5 éves. Több mint egy éve szobatiszta pisi terén. A kakit is 100%-ban kontrollálja, ha kell kéri a pelust. Bölcsibe jár, de hazahozza, ott nem hajlandó kakilni, pedig megbeszéltük a gondozónőkkel, vittünk be pár db pelust. Egyszer sem volt rá szükség. Vagy reggel előtte megoldja, vagy délután ha hazajön. Sőt még a nagyszülőknél se szivesen kakil.

Most egy hete kezdte azt, hogy ráül a bilire, és szól,hogy Anya jön a kaki is...Biztatom ezerrel, de még mindig meggondolja magát, felpattan és szalad a pelusért. Idáig rá sem akart ülni ha érezte hogy kell neki.

Remélem még egy kis idő, és belátja hogy jobb neki is ha elhagyjuk a pelust.

Nekem is mindenki azt mondja, hogy ne eröltessem.

2013. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

3,5 évesen szokott le róla a lányom, akkor már 4-5 hónapja éjjel-nappalra sem kellett neki a pelus.

Én nem erőltettem ezt és magától megoldódott, egyik nap azt mondta, hogy bilibe fog kakilni, és belekakilt. :o)

Egyébként neki az is nehéz volt szerintem, hogy állva szerette kinyomni, ülve meg teljesen más ugye...


Ovis volt már akkor, de ez sem jelentett problémát, otthon végezte a nagy dolgát.

2013. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez,illetve ez volt a probléma, a lányomnak baba kora óta szorulása volt,ez sokat rontott a helyzeten. Ő ugy ment 3 évesen oviba,hogy csak pelusba volt hajlandó kakilni,abba is volt hogy 1-2 hét szünet után,illetve ez még mindig jellemző,de akkor jön a cucc 3 napig. Nem szabad erőltetni! Sokat beszéltunk rola,mindig mondta hogy majd megpróbálja. Egyszer kiverte a nagy hisztit egy zenélő pónilóért,mondtam hogyha bilibe-wcbe fog kakilni megkapja. Nemsokkal a 4ik szülinapja előtt sikerült a művelet,(Ennek kb most 2 hónapja) pónit megkapta,azóta mondhatjuk hogy olyan 70-80%ban bilibe vagy wcbe megy a kaki,végig ott ülök mellette,és fogom a kezét.Ovodába vagy valaki mással kivancsi vagyok mikor lesz hajlandó.Ha igy megy oviba meg kell beszélni az óvónőkkel,meg neki is meg kell mondani hogy ha kakilni kell és még nem megy a wc-be akkor kérjen pelust.Nehogy beégesség őt az óvónők,vagy kellemetlen helyzet legyen ha esetleg bekakil!
2013. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk, a fiam 3,5 éves, 1 éve szobatiszta éjjelre is, de kakilni csak pelenkába hajlandó. Tudja, hogy kell, szól is és hozza is a pelenkát. Én is kérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy nehezen engedik el a kakit, hagyjam rá. A fiam ovis már, csak itthon kakil, sajnos inkább visszatartja ha máshol jön rá, emiatt volt már párszor szorulása is. Én nagyon reménykedem, hogy lassan megoldódik a helyzet. Bíztatom ezerrel, ígértem fűt-fát, de eddig semmi nem volt eredményes.
2013. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Nem aggódnék, és türelmesebb lennék én is (persze igyekszem nem mutatni, hogy aggaszt a dolog), ha nem menne hamarosan oviba. Ma volt az első szülői, külön kihangsúlyozták, hogy csak! szobatiszta gyerek mehet:( Abban bízom, hogy ha addigra nem is sikerül megválni a pelenkától, hogy ő is itthon fog csak kakilni. Most is többnyire így van, csak néha kakil a bölcsiben. Ott meg ugye simán ráadják a pelenkát, ha kéri.


Ma annyi "sikerélményünk" volt, hogy nem a nappaliban kakilt a kis búvőhelyén tv nézés közben, hanem sikerült rávenni, hogy a fürdőszobában legyen közben és ott játszott. Most ez a célom, hogy legalább ott végezze a nagydolgát, ahol azt helyileg kellene. Utána a pelenkából belepottyantottuk a kakit a vécébe, nézegette, elköszöntünk tőle és lehúzta. Ment a többi kakihoz játszani... :) Kicsit hülyén hangzik ez az egész, de hátha könnyebben fogja idővel elengedni.


Várom a további ötleteket, sikertörténeteket!

2013. jún. 13. 19:26
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnos sikertörténetem nincs :( Hanem nálunk is gond van annyival spékelve, hogy a lányom pelusba sem hajlandó. Amikor érzi, hogy kell akkor órákig az van, hogy 2 percenként szól kakilnia kell ráül a bilire, majd feláll, hogy mégsem és visszatartja inkább. Van amikor belesikeredik a bilibe akkor boldog, ha a gatyába-bugyiba megy akkor sír :( Én meg annyira tanácstalan vagyok, hogy hagyjam, ha szól, hogy kakilni kell és majd bekakil vagy ültetgessem 2 percenként bilire. Mondjuk annyiban könnyű nekem, hogy ő még marad 1 évet bölcsiben (nem vették fel oviba) de úgy sajnálom szegényt plusz kicsit idegesítő is az egész dolog, hogy rohangálni kell állandóan. A nagylányommal sokkal egyszerűbb volt az egész :(
2013. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom így járt oviba fél évig. Csak és kizárólag pelusba volt hajlandókakilni. Az óvónőknek szóltam erről a gondról, de teljesen mindegy volt, mert a lányom csak itthon kakil, máshol nem. Hiába van egész nap az oviban, mindig hazahozza a kakit. Amúgy nem csináltak ebből gondot az óvónők. Figyelj, ettől a gyerek szobatiszta, hiszen nem kakil be. Csak kakihoz rá kell húzni a pelust. De az oviban ezt amúgy sem csinálná a te gyereked sem, sztem tuti hazavinné a tiéd is a kakit, vagy ha nagyon rájönne a kaki az oviban, ott elintézné a vécébe is, mert a csordaszellem nagy úr.

Szóval nálunk az volt, hogy nem erőltettem a bilibe, vécébe kakilást, de azért duruzsoltam, hogy a nagylányok bilibe kakilnak, a királylányok is, blablabla. De nem minden nap dumáltam erről, csak úgy heti 1-2-néha 3 alkalommal. Az én lányom is szorulásos volt, ha nem adtam neki pelust, képes volt napokig visszatartani.

Egyszer végül az volt, hogy pont szorulása volt, és adtam neki egy csomó laevolac szirupot és tudtam, hogy ezt most úgysem fogja tudni visszatartani a szirup miatt és nem adtam neki pelust. Szegény először ordított a bili felett, de végül csak belenyomta a kakit. Jött a nagy örömujjongás részemről, kapott valami ajándékot is. Aztán másnap megint adtam neki egy kis szirupot, hogy megint nehogy vissza tudja tartani (mielőtt félreértenéd, nem megfosattam, csak hogy puhább legyen, ne tudja visszatartani). Aztán harmadik nap már sima ügy volt, sírás nélkül kakált a bilibe, és rá még pár napra pedig a vécébe is.

Ez már több mint egy éve volt, de idegen helyen még most sem kakál (ezt nem is várom el tőle, én sem szeretem máshol tojni).

És ami még érdekes, hogy már nem is szorulásos, pedig hát elég vacakul étkezik, nem nagyon eszik gyümölcsöt, de mégis rendben van az emésztése.

Itt a környezetemben sok gyereknél volt ez gond egyébként, az a baj, hogy ragaszkodnak a kakijukhoz, meg valahogy jobban esik nekik a pelusba. Az én lányom pl meg is magyarázta, hogy ő nem szereti azt, hogy kinyomja a kakit és leesik. Jobb szerette, ha kinyomja a kakit és megtartja a pelus.

A lényeg, hogy ne erőltesd a témát, ne legyen ez ilyen nagy elvárás tőled. Szeptember még messze, addig megoldódik, de ha nem, az sem baj. Hidd el, nem fog pelusba kakálni a gimis évei alatt. Csak legyél nyugodtabb a témával kapcsolatban. INkább csak duruzsolj neki néha, mutass neki mesekönyveket, ahol a biliben benne van a kaki (vannak ilyen remekművek).

Sok sikert.

2013. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!