Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak pelenkába kakil (3...

Csak pelenkába kakil (3 éves). Kinél hogy oldódott meg ez a probléma? Pszichológust tudtok, aki ebben segíteni tud?

Figyelt kérdés

3 éves elmúlt, fiú. Szeptembertől ovi, pisi terén napközben szobatiszta, de nem hajlandó sem wc-re, sem bilire ülni, ha kakilnia kell. Kéri a pelenkát. Erőltetni nem szeretném, mert így is elég szorulásos.


Mi lesz az oviban? Van, akiknél pszichológus segített ebben a kérdésben?


Köszönöm!


2013. jún. 11. 13:16
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

Ajánlani szeretnék két könyvet amit kisgyermekgondozó-nevelő szakon ajánlott az oktatónk. Egész napos téma volt, rettentő gyakori dolog ez.

Bilikönyv:


[link]


Kakikönyv:

[link]


Tapasztalatom az unokahugomtól van. 3éves elmúlt és ő is csak pelusba volt hajlandó kakilni, szülei mondták neki h már csak 3 pelenka van, több nincs. Már csak kettő... és ez az utolsó, innentől úgy kakilsz mint a felnőttek. 3 napig nem kakilt, mire szolt, hogy akkor felnőttesek kakil :) Lehet nem jó ha erőltetik ezt, de nála bevált!

2013. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam márciusban volt 3 éves. Hát most hogy így végig olvastam mindent, egy kicsit megkönnyebbültem. Nálunk pont ugyanez a helyzet és már teljesen kétségbeestem, mert nem tudtam, hogy hol rontottam el a szobatisztaság dolgot. Most viszont rájöttem, hogy lehet hogy sehol. Legalábbis eddig. Viszont nagyon tanulságos volt végigolvasni a kommentjeiteket, mert mostanra én türelmetlen lettem, és azt hiszem, hogy nekem is hagynom kell, hogy magától mondja meg, hogy mikor akar a wécé-be kakilni. Én annyit szeretnék megkérdezni és bocs az off-ért, hogy miket mondotok a gyereknek mikor kéri a pelust? Szó nélkül odaadjátok a pelust neki? Én mindig mondom, hogy nem kell mert már nagyfiú, meg ha a wécébe kakil akkor kap fagyit, meg ilyenek. Attól tartok, hogy most rontom el és frusztrálom ezzel őt? Egyébként az oviban nálunk is adnának rá pelust, ha kellene, de mindig hazahozza a kakit.
2013. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

Amikor a lányomnak kakilni kellett, kérte a pelust, én legtöbbször szó nélkül ráadtam.

Néha-néha megemlítettem, hogy nem próbáljuk meg a vécét/bilit? (kb minden 5. kakinál)

Inkább napközben hintettem el a duruzsolást, mondjuk játszott a játszótéren a Gizikével és akkor hazafele meséltem neki, hogy háááát már a Gizike is vécébe kakil.

Mindig megmutattam neki a saját termékemet is a vécében, ez tudom, hogy undorító, de egyszerűen muszáj volt látnia, hogyan megy le a vécén.

Szövegeltem néha, hogy az ovisok már nagyok, nekik már nem kell pelus.

De ezeket is csak néha-néha, nem álló nap ezen szórakoztam, nem akartam, hogy frusztrálva legyen.

2013. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én inkább olyasmit mondtam, hogy ok, itt a pelus, de majd szólj, ha már nagy leszel, és nem kell neked sem, mert hát a nagyok wc-be teszik...

Vagy hogy szólj, ha szeretnéd megpróbálni wc-be.

2013. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

7. válaszoló vagyok.

Ma megtörtént a csoda, a fiam bilibe kakilt. Ebéd után szólt, hogy kakilnia kell, és már ment a pelenkáért. Sajnos nem tudtam eldugni előle, mert van egy egy éves öccse, így mindig van pelenka. Elkezdtem neki, hogy próbálja meg bilibe, már ügyes nagyfiú. Először tiltakozott, de aztán mégiscsak ráült, bekapcsoltam neki egy mesét, amit szeret és kimentem, mondtam, hogy szóljon ha lesz eredmény. 10 perc múlva rohant ki, hogy nézzem meg a kakit, bent van a biliben. Na, jártunk örömtáncot, lefényképeztük, végigtelefonáltuk a fél családot, egész délután ugrált örömében. Este pedig az apja elvitte és megvették azt a játékot, amit már fél évvel ezelőtt kinézett magának, de mondtuk neki, hogy ez csak nagyfiúknak való, akik bilibe kakilnak. Azóta vágyódik és nézegeti, de mindig mondta, hogy majd akkor az övé lesz, ha bilibe kakil. Kitartás, nálatok is megoldódik.

2013. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat. Mind hasznos, főleg hogy eléggé el vagyok kenődve.

Ha nyári szüneten itthon leszek egyhuzamban több időt, akkor én is gondoltam a Laevolacra, azt időnként amúgy is használni kell.

Amúgy most már ráül a WC-re szűkítővel, de eredmény nélkül. Ücsörög egy darabig egy könyvvel, aztán feláll és kéri a pelenkát:(

2013. jún. 25. 12:26
 17/19 A kérdező kommentje:

Biztatásként írom másoknak...

Végre-végre sikerült a bilibe kakilás!!! Én is adtam neki Laevolacot (reggel-este 5-5ml). És mivel itthon vagyunk, láttam rajta, mikor fáj a hasa a kakilás miatt. Magától nem mondta volna, mert érezte, tudta, hogy most már wc-be, bilibe illene.

Először az udvaron sikerült egy mikromnyi mennyiség a bilibe, annak is nagyon örültünk. Utána már bátrabb volt. Érdekes, hogy most viszont a wc-re nem szeretne ülni, eddig meg a bili volt a mumus, de ez most mindegy, innen már könnyebb lesz továbblépni.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a biztatást! Akinek meg még gond, kívánom, hogy hamarosan siker legyen ezen a téren is!

2013. júl. 7. 15:14
 18/19 anonim ***** válasza:

Gratulaaaaaa


Majd a bili-vécé is megoldódik, most egyelőre elégedj meg ezzel :)

Nagy ajándékot neki (szerintem) :) :)

2013. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Írtam én is, hogy nálunk is probléma van. AZ én lányom már 2 hónapja elmúlt 3 éves, 3 napja a bilibe kakál, minden erőszal nélkül csak egyet gondolt.
2013. júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!