Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig nem problém...

Hány hónapos korig nem probléma ha a baba csak tejet/tápot eszik?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja próbálkozunk a hozzátáplálással de nem akar enni :( Kezdem feladni. Már szünetet is hagytunk, közben kibújt 2 foga is! Jövőhéten lesz 7 hónapos. Mikor fog enni végre?! Nagy baj ha csak tápot fogadja el?
2013. jún. 5. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

kezd valami edessel, gondolom almaval probalkoztal, en azt tanacsolom, hogy probalgasd naponta, de ne eroltesd. Majd akkor elkezdi, amikor o ugy erzi.

Kicsit oztonozheted is, pl egyel egy kanallal te is, ha latja, hogy eszel, lehet, hogy neki is megjon a kedve az eveshez.

2013. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 4 hónapos kortól javasolja a hozzátáplálást,glutén bevezetését.Mi anyatejesek voltunk lehet ez is számít.Az étkezést hozzátáplálással kezded,vagy evés után próbálkozol?Kényelmes neki az,hogy csak inni kell azért nem akar enni.Ne legyen túl éhes és türelmetlen az evéshez,de azért éhes legyen annyira hogy érdekelje.Rizspéppel is próbálkoztál?Lehet hogy ez közelebb áll a tápszerhez,mint az alma,vagy egyéb.Családban van olyan aki utálja a gyümölcsöt?Barátnőmnél ezért ment nehezen,mert alapból nem szerették a gyerekek a gyümölcsöt.
2013. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha én írtam volna:) 7 hós és semmi mást nem akar enni,sem inni, csak anyatejet. Az összes elején adható gyümölcsöt és zöldséget kipróbáltam nyers,főzött és lé formájában is,plusz víz,tea. A gyerekdokink azt mondta, próbálgassam napi egy-kétszer,nem baj ha nem nyeli le, de legalább az ízeket szokja. Van olyan gyerek,aki csak 8 hósan mutat bármi hajlandóságot...Ha éhes maradna a tejtől vagy a táptól,úgyis ráfanyalodna:)

Ha nem is voltam hasznos, de értem a problémád, már én is értelmetlennek érzem sokszor hogy minek kotyvasztgatok,úgyis az előkén köt ki az egész nagy grimaszolások közepette:D

2013. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ugyanígy voltunk mi is... most lesz 9 hónapos a héten és most tartunk ott, hogy egy üveg bébiételnyit megeszik egy nap a tejen kívül, két adagban. ne aggódj sztem... bizonyos irodalmak szerint elég, ha egy éves koráig csak kóstolgat. végülis a zsíros anyatejtől hízik, nem a gyümölcstől vagy zöldségtől. próbálkozni kell folyamatosan. a fiamnak folyamatosan változik az ízlése. a répát pl utálta először, öklendezett; de mostmár almával megeszi. az almától is öklendezett először.. én is azt hittem, örökké anyatejen fog élni :D
2013. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Akkor nincs nagy baj és van remény,hogy ez változni fog! Tízórai előtt adtam neki mindig. Próbáltam már én is minden korának megfelelő gyümit,zöldséget hátha valamelyik ízlik neki :( A tejpépet is bevetettem már, de abból is csak pár kanál megy le. Védőnő szerint a foga miatt van, nem tudom talán igaza van, de mikor nem jött neki akkor sem kapott rá. Próbálgatom továbbra is, csak félek nehogy megutálja e miatt, és sajnos a végére én leszek nagyon ideges, hogy na megint önthetem ki vagy ehetem én meg az egészet :) Csak néha zavar,hogy más már étkezéseket vált ki,mi meg nem haladunk. Köszi a bíztatást akkor ilyen is van!
2013. jún. 6. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Esetleg adhatnál a kezébe valamit.Banán,babapiskóta,keksz,főtt krumpli.Egy időben a fiam nem szerette a pépeset csak a darabosat.Még itt is föltettem a kérdést.Azt a tanácsot kaptam,hogy tegyem elé az ennivalót,hogy had egyen ő.
2013. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!