Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezdjük a bilire szoktat...

Mikor kezdjük a bilire szoktatást és hogyan?

Figyelt kérdés

Kislányom 19 hónapos de még nem vettem eddig csak egyszer le róla a pelust napközben mikor melegek voltak 1,5 óra után bepisilt és sírni kezdet de a bilire nem akart rá ülni ordított mikor rá tettem őt és mindjárt felállt pisilés közben :(Ha kakil mindig leguggol onnan tudom mikor kell neki de ha bilire tenném tuti abba hagyná és sírna :)Nem tudom érdemes-e kínlódni még én tudom,hogy még nem érett rá mert nem is tudja még mi a kaki meg a pisi most mondogatom neki de ő mindent későn kezdett más babákhoz képest felállni egyedül csak 8hósan,mászni 11hósan,kúszni 8hónaposan,az egyedül evést kezdte előbb azt 16hónaposan :)de elindulni is csak 15 hónaposan indult egyedül.

Ti hogy kezdenétek el mit tanácsoltok vagy várjak még vele,ha már szól,hogy bepisilt vagy bekakilt?


2013. júl. 1. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha látod és érzed, hogy nem kész még rá, akkor miért akarod szoktatni a bilire?

Nem úgy kell elképzelni, hogy te fogod és bilire szoktatod és majd szobatiszta lesz a gyerek. Hanem először lesz idegrendszerileg érett a szobatisztaságra, felismeri a pisit és a kakit, majd az ingert, hogy kell neki, majd azt időben tudja jelezni és amíg bilihez nem ér, addig vissza tudja tartani. És ha ezek a jelek megvannak, hogy már tudja jelezni vagy szólni, hogy érzi, hogy kell neki pisilni vagy kakilni, akkor kell elkezdeni megismertetni a bilivel vagy a wc-vel. Addig, amíg ezek a jelek nincsenek meg, vagyis nem érett rá, addig te hiába ülteted.

Amúgy átlagos a gyerekek 2, 2 és fél évesen lesznek érettek a nappali szobatisztaságra. Szóval 19 hónaposan még bőven ráértek.

A fiam 3 hónap múlva lesz 3 éves, 3 hete szobatiszta, viszont azt 2 nap alatt. Levettük, aznap volt egyszer, meg másnap egyszer egy baleset és több sem. Még nappali alváskor sem használ pelust, csak éjszakára.

2013. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy most akarom sőt ittam is ,hogy eszembe sem jutott csak most ,hogy mindenki ezzel csesztet csak érdekel ,hogy hogyan és mikor kezdjem el mert érdekes módon mindenki gyereke már 1 évesen bilibe kakált a környezetembe és ez fel b....a a vérem mert nem akarom elhinni ,hogy egy 19 hónapos aki még azt sem tudja mi a kaki meg a pisi már bilibe foga kakálni nekem :)
2013. júl. 1. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem,2 ut van a pelenka nelküli elethez.Az egyik amit az elsö valaszolo leirt.Az en fiam is 2,5 evesen aprilisban lett szobatiszta(tehat nem evszakfüggö a dolog), ö mondta,hogy nem kell pelenka.2 het alatt teljesen pelenkamentes lett, nagyon keves balesettel,nem volt kinlodas a dolog.Vagy a masik amikor raparancsoljak a gyereket a bilire es produkalni kell.Az meg, hogy mas gyereke mar szobatiszta ne zavarjon, mert te sem tudod hogy ertek el nala.Vannak kesöbb erö gyerekek, az en fiam is az, na bumm...sosem ult ra a bilire korabban(most sem csak wc- re megy).Szerintem varj meg vele, nyaron a szabadban hagyd esetleg pelenka nelkül, hogy lassa a "produkumot", meg persze kenyelmesebb neki is nelküle.
2013. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!