Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek elkezdhetem a...

Szerintetek elkezdhetem a szobatisztaságra szoktatást? 29 hónapos, de semmi jele annak, hogy készen állna rá?

Figyelt kérdés

29 hónapos a kisfiam, néha szól, hogy "kakálok" (pelusba), de sokszor ez csak vaklárma. A pisit egyáltalán nem jelzi. Éjjel-nappal tele a pelusa, nincsenek száraz időszakok. Próbáltuk a bilit, wc-szűkítőt, mindig rögtön felpattan, mintha darázs csipné meg, és semmi produktum...:(

Igaz, hogy koraszülött volt (28 hétre), és volt veseproblémája is, de ennek ellenére talán itt lenne már az ideje, hogy megszabaduljunk a pelustól.

Egyébként okos, értelmes kisfiú, bővített mondatokban szép tisztán beszél, védőnő, óvónő is csodájára jár a beszédfejlődésének, tehát értelmi probléma biztosan nincs.


2013. jún. 11. 08:07
 1/6 Puliszkas válasza:
Nincs könnyű dolgod :)...de...elkezdheted úgy,hogy lefoglald valamivel,míg a bilin ül,meseolvasás,rajzfilm,ezek nekünk beváltak,vagy pici képkártyás játékokat raktam elé egy kisszékre.Figyeld,mikor van széklete,a napszakot,hogyan viselkedik előtte(sok gyerek jelzi valahogyan),és a megfelelő időben próbáld rátenni a bilire.Aztán ha sikerül "kifogni",akkor persze jöjjön a komoly nagyfiús dicséret,napközben többször beszéljetek az eseményről,hívjátok fel nagymamát meg apát és újságolja el nekik...stb.Minden amivel a büszkeségét és a figyelmét birizgálhatod.És ne csüggedj,ha jó ideig lesz eredménye,de néha visszaestek.A lényeg,hogy ne szégyenítsétek meg soha,de érezze,hogy ez nem helyes,és hogy bíztok benne,hogy képes lesz rá.A pisilésre,pedig jó alkalom a nyár...csak már megjönne igazándiból.Ha van udvar szuper,ha nem ki lehet iktatni egy időre a nagyszőnyeget a nappaliból és hagyni,hogy bepisiljen,aztán mindig többet és többet húzni az időt míg kicseréled a nadrágot és közben elmondani ezerszer hogy ezt nem kellene végigszenvednie,ha végre...Sok sikert és türelmet hozzá!
2013. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Ezek alapján, amiket leírsz, nincs értelme.

Nincs még kész rá.

A beszédfejlődésnek pedig semmi köze a szobatisztasághoz.

A fiam 22 hónapos kora óta összetett mondatokban beszél, most, 2 és fél éves sokkal érthetőbben beszél és tisztán, mint némelyik utcabeli 4 éves gyerek. És szobatiszta? Nem! És nem azért mert nincs kész rá, hanem mert nem akarja elhagyni a pelust. Hülyén hangzik, de így van. Tud szólni előtte, ha pisilni vagy kakilni kell, vissza is tudja tartani, viszont amit nem ért meg, hogy neki már nem pelusba kéne intézni a dolgát. De most talán lesz valami, ugyanis kijelentette, hogy a nagy wc-re akar egyedül pisilni, csak nincs szűkítőnk, majd kell venni és akkor talán elhagyjuk már végre a pelust.

De nálatok így, hogy nem jelzi vagy nem szól előtte és a biliről, wc-ről is még felpattan, nem akarja, így nincs értelme. Hiába nem erőlteted, de annyira belerögződne, hogy te akarod, hogy szobatiszta legyen, hogy inkább hátráltatnád vele.

Várj még egy kicsit. Ha koraszülött volt és veseproblémája is volt, bár nem tudom milyen jellegű, hogy annak van-e befolyása erre, akkor még várj. Lehet hogy ebben a tekintetben csak később fog megérni. Tudod hány olyan nem koraszülött, teljesen jól fejlődő gyerek van, aki csak 3 éves korára lesz szobatiszta? Sőt olyat is ismerek, aki 3 és fél évesen még éjszakára pelust hord.

Szerintem még várj vele. Nincs olyan, hogy ekkor vagy akkor kell szobatisztaságra való szoktatást elkezdeni. Ez mindig a gyerek egyéni fejlődésétől függ. Nincs olyan, hogy 29 hónaposan már ideje volna! Nem, majd ha megérik rá. Ha majd észreveszed a jeleket. Csak is akkor. Előbb hiába kezded, úgysem fog összejönni. Majd ha ő is kész lesz rá.

2013. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 djudit ***** válasza:
66%

Képes rá, csak nem akar, ahogy írod. Érdemes lenne valahogy motiválnod, ahogy korábban is írták, lehet Neki mesélni például. Nálunk az jött be pár hónapja, hogy építettünk a bilinek bunkit, és ide nagyon viccesnek tartotta beülni, így sikerült neki pisilnie. Nagyon nagy csodájára járt az összes kisállata, meg a családtagokat is felhívtuk együtt, hogy milyen ügyes volt. Persze nem nagyon értette, mi ez a nagy felhajtás, de tetszett neki. Aztán kb. 3 hete levettem róla a pelust, de csak rövid időre, és előtte bilire ültettem, hogy biztos legyen a siker, így nem pisilt be abban az 1 órában, és ez volt a következő nagy újság mindenkinek, hogy már gatya van rajta. Aztán jöttek a történetek a nagyfiúkról, akik szólnak, hogy már nem kell pelus. Illetve volt kisgyerek nálunk, és elkísértük mi is WC-re.

Most 1 hete már csak alváshoz vagy utazáshoz adok rá pelust, de szárazon veszem le róla. Voltabb nehezebb időszakok, ebben az 1 hétben, mert elmúlt az újdonság ereje, és már nem akart türelmesen ülni a WC-én, ehhez ismét sok-sok türelem kellett. Volt 2 napig, hogy nem kakilt, akkor kínomban már, mert nagyon sajnáltam, meg féltem, hogy fájni fog neki, tettem egy szappant a bilibe, és mondtam, hogy ezt most lekakilhatja, hát ez is nagyon tetszett neki, és sikerült. Egy szó, mint száz, türelemmel, kreativitással szerintem már most segítheted szobatisztává válni. Jön a jó idő, itt az ideje egy kis pucérkodásnak is ;)

2013. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Igen, a kánikulát várjuk mi is, akkor megpróbálkozom a pelus levétellel. Ha nem járunk eredménnyel, akkor 1-2 hétre visszakapja majd, és kezdjük elölről. Végül is ha meg sem próbáljuk, akkor nem derül ki, hogyan áll a dolgokhoz, mert egyelőre hiába mondjuk neki, hogy apának, anyának, tesónak nincs pelusa, ez nem motiválja egyáltalán.

A testvére kb. 3 hét alatt lett szobatiszta 2 évesen, talán emiatt is sürgetném már a dolgot, de hát minden gyerek más... :)

2013. jún. 13. 07:30
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is koraszülött a kisfiam és gyermekneurológus azt mondta hogy elfogadható hogy az átlagnál később lesz szobatiszta, mert az idegrendszere később érik meg a feladatra. nem feltétlenül, de nagyon valószínű hogy így lesz.
2013. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, kedves utolsó, és köszönöm, hogy írtál! Igaz lehet: ebben is, mint mindenben türelmesnek kell lennünk, és kicsivel több időt adni nekik, mint általában...

Jó egészséget nektek! :)

2013. júl. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!