Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy kell elkezdeni a szobatis...

Hogy kell elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés
Hogy kezdték el azok, akik 1 éves kor körül elkezdték és hogy , akik csak később?
2013. jún. 25. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Az első és legfontosabb szabály, hogy szobatiszta csak és kizárólag akkor lesz egy gyerek, ha idegrendszerileg érett lesz rá. Ha a szülő felismeri az érettség jeleit. És csak akkor érdemes elkezdeni, mert akkor lesz belőle valami.

És egy gyerek idegrendszere erre általában 2 éves korban lesz érett, ritka kivétel az, hogy előbb, sőt elég sok gyerek inkább 2 és fél éves korában.

Szóval ha 1 éves a gyereked, akkor még felesleges ezzel a kérdéssel foglalkozni.

Az nem szobatisztaság, hogy mikor a szülő úgy gondolja, hogy óránként ráülteti a bilire és vagy sikerül bele vagy nem...

Majd ha a gyerek felismeri az ingert, hogy kell neki és azt időben tudja jelezni és vissza is tudja a dolgot tartani, míg a bilihez ér, na majd akkor. És ezt hidd el nekem, hogy egy 1 éves nem tudja!:)

2013. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

egyszer megpróbáltam a lányomat leszoktatni 1,5 évesen nem sikerült.

majd 2 éves kora után 1-2 hónappal ráálltam a jó időben és 2 hónap alatt szobatiszta lett teljesen.

de bele adtam apait anyait,hogy leszokjon.

odatettem magam rendesen persze meg is lett az eredménye :)

2013. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom utolsó, te magadra vagy leginkább büszke és nem a gyermekedre!
2013. jún. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

nem értem mi ez a " 2 és fél éves koráig várj" szöveg.. én 1 évesen úgy totyogtam a bilihez ahogy csak illik :)

20/L

2013. jún. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Azért ezt ne hidd el, hogy pont így is volt.

Annak idején nagyon sok kisgyerek volt 1 évesen szobatiszta.

Mert fogta anyuka és óránként ráültette a bilire és addig ott ült a gyerek, míg bele nem pisilt vagy kakilt. És nem kellett pelenka.

Csak hogy nem ezt hívják szobatisztaságnak.

2013. jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Meg nem voltak akkoriban ezek a nagyon kényelmes pelenkák sem!
2013. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
nem tökre mindegy hogy hogyan történt? a lényeg az hogy bilibe végeztem a dolgom, szerintem teljesen mindegy hogy miért vagy hogyan.
2013. jún. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Hát tökre nem mindegy, hogy hogyan.

Ugyanis ha 1 évesen beraktak volna az óvodába és nem ültettek volna bizonyos időközönként a bilire vagy a wc-re, akkor bizony oda pisiltél vagy kakiltál volna, ahol éppen lettél volna. Ha a terem közepére, akkor oda.

Ugyanis felnőttként sem akkor megyünk wc-re, mikor gondoljuk, hanem mikor kell. És a lényeg, hogy a gyerek érezze, hogy mikor kell neki menni.

És ezt egy 1 éves gyerek nem tudja.

De kérdezzetek meg erről egy szakembert. Ő sem fog mást mondani.

2013. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 molyza válasza:
Én is egy évesen biliztem. Magamtól vittem a bilit, ha kellett, és jeleztem, hogy pisilni kell. Ezt anyum mesélte. De az unokaöcsém is egy éves volt kb, párszor mutattuk neki, és magától jelezte ő is, sőt, ő inkább a wcbe szeretett. Szóval van azért ilyen is...
2013. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 2es válaszon jót nevettem. "Beleadtam apait anyait" - ha ennyire oda kellett tennie magát anyukának nagyon érett lehetett szegény gyerek idegrendszere. :-)
2013. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!