Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tennetek a helyemben,...

Mit tennetek a helyemben, teljesen tanacstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Fiam szeptemberben lesz 3 eves.Aprilistol szobatiszta, ö maga nem kerte a pelenkat, müködött is a dolog rögtön az elejetöl alig volt baleset, 1 het utan ejszakar sem kellett a pelenka.Csak epp kakalni nem akar azota.Ha jön az inger derekszögbe hajolva futkos, hogy kakilni kell.Kb. 1 hete viszont minden felvezetö kör nelnül becsinal a gatyaba.Ha szol, hogy kaka termeszetesen megyünk is a wc-re, de van hogy mar az ajtobol visszafordul, hogy megse kell.Tudom türelem, lesz majd jobb is, de mikor?Hogy alakult nalato ez a dolog, mit tudnek tenni?Külföldön elünk 2 orvost is megkerdeztem, termeszetesen a valasz az volt, hogy pelenkazzam viszza, mert a gyerek nem erett a dologra.
2013. júl. 4. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Kisfiam is hasonló képen csinált.2éves és 4hónapos volt amikor egyik napról a másikra nem kérte a pelust,egyedül pisilt.Kakálni viszont csak a pelenkába volt hajlandó.Ezért én mindig visszaadtam rá a pelust.Ez ment 1-2 hétig és beleuntam.Mondogattam neki,hogy szólj ha kakálni kell tudod nincs rajtad pelenka!De ő elbújt egy nagy virág mögé és és úgy kakált be a kisgatyába.Jött a jó idő,kintre csak trikót és alsógatyát adtam rá.Láss csodát,elkezdte saját maga lehúzni ha kaksizott.Igaz csak a fűbe volt hajlandó de utána mindig szolt,hogy kakáltam a fűbe!Megdicsértem,soha nem szidtam le érte.Egyik nap bent ismét bekakált.Akkor leültem mellé és szépen elmagyaráztam,hogy ilyet nem csinálunk.Te már nagy fiú vagy és nem kellene bekakálnod!Nem veszekedtem vele de éreztettem a hangomon,hogy nem jó amit tett.Másnap szólt,hogy kakálni kell menjünk wc-re.Azóta is szól mindig.A wc-be kakálást apró ajándékkal jutalmaztam neki.Nem drága dologra kell gondolni.Egy túró rudi,egy picike labda,kisautó...Ma már 1-2hét elteltével természetes dolog lett a számára.
2013. júl. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!