Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Így hogy lesz szobatiszta?

Így hogy lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 év 3 hónapos. Már többször előfordult h bilizni szeretett volna, a pisilést nagyon élvezte, büszkén öntötte ki utána, és volt már párszor h kaki is sikerült.

Aztán másnap nem érdekli a dolog és kéri a pelust.


A gondom h nem tudom MIKOR tudnám vele gyakoroltatni a dolgot, mármint h csak kisgatyóban lenne itthon, mert:

- délelőtt bölcsiben van, akkor nyilván adok rá pelust.

- ebédre hazahozom, de akkor még max 1 órát van ébren, ebből kb 20 percet etetőszékben tölt, akkor sem hagynám pelus nélkül

- délutáni alvása 3 órás fixen, ezt sem szeretném megbolygatni azzal h leveszem a pelusát és hagyom h átázzon

- alvás után még egy gyors uzsi és már megyünk is le a játszóra, ott sem kockáztatnám a pelus levételét nyilván

- játszó után 20 perc vacsi az etetőszékben, pici játék és már megy is fürdeni-aludni, szóval megint nincs lehetőség a pelenka elhagyására.


Tulajdonképpen csak hétvégén lenne több lehetőség délelőtt, amikor nincs bölcsiben, de őszintén megmondom h akkor meg inkább viszem helyette játszóba v. együtt piacozunk stb., h minél többet mozduljon ki.


De így hogy lehet szobatisztaságra nevelni?



2013. júl. 17. 06:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon vagy ne vidd bölcsibe. Akkor lesz időtök gyakorolni.
2013. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 2 éves bölcsis, én kértem a bölcsiben 1 hónapja, hogy ültessék rá úgy, ahogy a többieket. Szóval mindig vigyék magukkal, ha szól az egyik gyerkőc, hogy pisi-kaki, 2 hét elteltével már szuperül ment, itthon is szól. Én megbeszéltem vele, mivel meleg van, nem szereti a pelust, hogy ha kell, szóljon, 4 bilit helyeztem el a házban, mutattam, hogy elérhető, ha hirtelen jön rá, akkor menjen, vagy szóljon, mert akkor nem kell pelus, nem fogja melegíteni. Volt 1-2 baleset, de szegény úgy elszégyelte magát, hogy nem is értettem. A lányom egész napos bölcsis, szerintem ezért is kezdte hamarabb. A barátnőm pl. ott rontotta el, hogy erőszakosan bilizteti, és a kislány nem mer szólni sem, van, hogy becsurog, anyukája pedig rákiabál.
2013. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem megy, hogy legyen szoba tiszta, de a pelenkát nem akarod levenni, mert nincs rá idő. Ha úgy döntesz, hogy ma elkezditek a szobatisztaságot akkor mindent ennek kell alárendelni. Valamikor a nyáron azért csak otthon lesztek vele 1-2 hetet időzítsétek akkora a szobatisztaságot. Alvásnál még ne vedd le a pelenkát, mert szobatiszták előbb lesznek a gyerekek mint ágy tiszták. De ha ébren van akkor le kell venni a pelenkát, és hurcolni magaddal a váltás ruhákat, popsitörlőket, és ha kell akkor haza mentek a játszótérről. Ha utaztok akkor a járműveken adj rá szoktatós pelust, mert nyilván senki nem akarja, hogy a buszon bepisiljen, de amint leszálltok vagy a játszóra értek vedd le.
2013. júl. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

-Beszéld meg a bölcsiben a gondozókkal, hogy már ügyesen bilizik, így ne adjanak rá pelenkát. Vigyél egy rakás váltás ruhát, ha baleset lenne, tudjanak cserélni. Nálunk a bölcsiben (állami) nagyon támogatják a szobatisztaságot és nem haragszanak, ha baleset van.

-Mikor haza viszed, ültasd bilire, aztán amikor megy aludni, akkor add rá a pelenkát.

-délután a játszóra is vidd pelenka nélkül, váltás ruhával, popsitörlővel, nejlonzacsival a pisis ruháknak (nálunk sok az éppen hasonló korú gyerkőc, aki tanulják a szobatisztaságot és soha nincs gond, ha becsorog a pisi. Olyankor az anyukák egyszerűen lecserélik a ruhát és kész)


Ha ezt nehézkesnek érzed, akkor várjatok még a szobatisztasággal, amíg a Fiad is érettebb lesz rá! Semmiről nem vagytok elkésve!!!!!

2013. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bölcsiben is kérni, hogy vegyék le és te se add rá amikor játszóra, ide-oda mentek, otthon vagytok, max csak alváshoz. Nekem már mondhatni, hogy nappalra teljesen szobatiszta 2,5 éves ennek ellenére mindig van nálam plusz kisgatyó, nadrág, meg zokni, minden esetre :) Ha nem leszel bátor sosem lesz rá megfelelő idő. Nekem is volt olyan, hogy a belváros közepén pisilt be a macskakövön folyt :) és közben sírt, hogy ő bepisilt hát mondtam, hogy ez vna, szépen levetkőztettem, letöröltem és feladtam a száraz ruhát rá. Ezzel jár.
2013. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!