Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan legyen éjszaka is...

Hogyan legyen éjszaka is szobatiszta?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom napközben szobatiszta már,nagyon ügyes és gyorsan ment.Még buszozunk is bugyiba.....Szóval hónapok óta megy már!Déli alvás is szárazon tellik.De éjjel van pelus,és reggelre elég sok pisi van benne.Alvás elött 2,5dl kakaót iszik.Hogy fogjak hozzá az éjszakai pelus leszoktatásáról?Ti hogy csináltátok?

2013. júl. 12. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nálunk 4 évesen lett éjszakára szobatiszta. Én akkor nem tettem rá pelust éjjelre amikor már reggel is szárazan ébredt. 3,5 éves korától kezdte elhagyni az esti tejet, kakaót. Így nem pisilt éjjel.

Én elég keveset alszom, tehát az nálam kilőve, hogy éjjel keltsem fel a gyereket pisilni, hogy nehogy bepisiljen. Én kivártam.... Semmi gond nem lett ebből.


Ma ez egy verseny, hogy kinek a gyereke szobatiszta előbb éjjel és nappal. Én ebből soha nem csináltam ügyet. Haladtunk a kisfiam igénye szerint. Persze ez nem azt jelentette, hogy még 3 évesen nappal is bepisilt :) Tanítva volt, de nem bolondultunk meg ebbe.

2013. júl. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor vedd le róla az éjjeli pelust, amikor már rendszersen szárazon veszed le róla reggel. Lehet, hogy pár hét múlva már el fogtok jutni idáig, de lehet, hogy még jövő ilyenkor is szükség lesz a pelusra éjjel. Nagyon változó, és ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire ügyes vagy okos a gyerek, ez egy tisztán fizikai folyamat.

Éjjel keltegetni, hogy pisiljen, nagy butaság, hiszen a cél az lenne, hogy pisilés nélkül aludja át az éjszakát.

2013. júl. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lányom csak 3éves kora után lett szobatiszta,de akkor viszont vele egy időben ágy tiszta is! Soha nem pisilt be egyszer sem sem nappal sem éjjel,pedig lefekvés előtt iszik bőven. Felébred magától,soha nem keltettem.

Szóval ez egy érési folyamat!:)))

2013. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen,lehet erre még nem éret meg.Várunk aztán majd meglátjuk.Eddig sem erőltettem a dolgot,az más hogy ő elég hamar elkezdte magától,és én támogattam.Az ő tempojához megfelelõen segítettem.......és fogom is!
2013. júl. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!