Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A kislányom visszatartja a...

A kislányom visszatartja a pisit, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Ha bilin ül,már szinte ugrál ülve,mert annyira kell neki.Ha feláll mászkál egy kicsit,és mondom neki,hogy pisilhet a homokba is,oda nem akar.A fürdőkádban is mondom neki,hogy nyugodtan engedje el,de nem akarja.Ha már végleg nem bírja,és belemegy a bilibe nagyon örül,meg is tapsoljuk.A tesókat is megdícséri amikor nekik sikerül.Ha már nagyon szenved és pelust adok rá,már abba sem akar,mert tudja hogy a bilibe kell.Nem tudom mit tehetnék még,pedig türelmesek vagyunk vele is.
2013. júl. 20. 15:15
 1/4 Disi ***** válasza:
Add rá vissza a pelust és próbáljátok meg pár hét múlva. Az én kislányom is tudja már tartogatni, de ha pisilni kell kèri a pelust. Még neem érett meg rá.
2013. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bár nagyon koraszülöttek voltak,(28 hét) már 3,5 évesek.A három közül még csak ő beszél,és ő a legfejlettebb is.Szerintünk alkalmas lenne rá,és akarja is.Most a mamánál vagyunk vidéken,nagy udvar,családi ház.Gondoltam most megpróbáljuk pelus nélkül.Az oviban is sokat foglalkoznak ez ügyben velük,ott volt is néha sikere. (Pető ovi) Neki már nincs nagyobb lemaradása semmiből,így nagy segítség lenne,ha háromból csak kettőt kellene pelusozni.Bár úgy látom a fiamnál hamarabb el lehet majd hagyni a pelust.A másik kislány sajnos sérültebb,de neki is időnként sikerül valamit a bilibe produkálnia. Mindenesetre most ráhagyjuk,csináljon amit gondol.Ott van neki a teraszon a bili,ha akar üljön rá.No és rá is ül magától,mert mondja,hogy kell neki. Meglátjuk...

Köszi a válaszod!

2013. júl. 21. 15:00
 3/4 Disi ***** válasza:
Jajj, ikrek? Gratulálok hozzájuk! :) Így már értem, hogy miért aggódsz, az én kislányom még csak 2 éves múlt. Olvasgattam sokat a szobatisztasággal kapcsolatban és azt írták, hogy az is jele az érettségnek ha szól, és tudja tartogatni. Hát nálunk is ez van, néha rákérdezek ha pelus nélkül van, de nem hajlandó bilizni. Aztán ha végképp nem tudja már tartani akkor kéri a pelust. Nem tudom miért fél elengedni, sosem szidtam le ha becsurgott valahova, ráültettük a macit is a bilire, bejön utánunk a wc-be. De mi még nagyon ráérünk, csak én is sajnálom szegényt egész nap pelusban ebben a nagymelegben. De az tök jó hogy foglalkoznak vele az oviban, ott nem tudnak valami hasznos tanácsot adni?
2013. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma végre már egyszer sikerült úgy pisilnie,hogy nem tartogatta,és aránylag hamar elengedte. Remélem egyre többször sikerül majd neki ezután! A kétéveseddel még valóban ráérsz,de ismertetni azért lehet vele a bilit,még ha csak játszik is vele.
2013. júl. 22. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!