Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Jól csinálom? Kislányom...

Anyács kérdése:

Jól csinálom? Kislányom 20hónapos múlt, napközben nincs rajta pelus. Óránként ráülünk a bilire, vagy mikor látom, hogy kell neki. Mindig belepisil, napközben nagyon ritkán pisil be.

Figyelt kérdés

De nem szokott előre szólni, csak látom rajta, hogy kell neki. Ha szól is, általában akkor, mikor már becsurgat. Délutáni alvásnál mindig üres a pelus.

Csak éjszakára, és még akkor adok rá, ha olyan helyre megyünk, pl vásárolni. De tegnap sem pisilt bele a pelusba, hazaérve levettük, és rögtön bilire ültettem, és oda pisilt.


Jó ez így??



2013. júl. 29. 11:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem jó ez így.

Ugyanis ez nem szobatisztaság és nem is tudatos.

Csinálhatod, mert nem használtok pelust, de értelme nincsen.

Majd akkor lesz szobatiszta és akkor lesz tudatos, amikor felismeri az ingert és akkor ül bilire mikor kell neki és nem te ülteted. És ez még egy pár hónap, mire eljön ennek az ideje.

És azért nincs értelme így csinálni, mert tegyük fel, hogy elmentek otthonról egy hosszabb időre és nincs lehetőséged ültetni a bilire. Tudod mit fog csinálni a kislányod? Oda pisil, ahol éppen van. És egy szobatiszta gyerek meg szólni fog, hogy kell neki és vissza fogja tudni tartani addig, amíg olyan helyre nem értek, ahol lehet pisilni. És ez a különbség a tudatos szobatisztaság és a szülő ülteti a bilire és nem kell pelus dolog közt.

2013. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha neki nincs ellenére, akkor kezdetnek nem rossz, de szerintem még nem egészen érett rá, ha nem szól, hogy kell.

De nagyon ügyes, hogy szinte egész nap nincs is rajta pelus, legalább spóroltok rajta :).

2013. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
persze, hogy jól csinálod .... ezzel ki fog alakulni benn az igény a bilire, és egyáltalán nem baj, hogy még csak 20 hónapos (ezért - is - jó a nyár)
2013. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Az elso valaszolo megint egy szuper anyuka aki mindent tud....

Szoval en is igy csinalom 22hos kislanyommal,mert hogy is alhatnank neki maskepp. Bar o meg nem pisil csak pelusba. De valahogy el kell kezdeni. Nyugi jol csinalod.

2013. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egyszer egyszer azért előfordul, hogy ráül magától bugyistól,és akkor addig nem pisil, míg le nem húzzuk a bugyikát. És ha pl átmegyünk a dédihez, akkor ott sem pisil be, hanem visszatartja, és csak otthon pisil.
2013. júl. 29. 11:45
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez szoktatás inkább..én megvártam amíg nem kéri a pelust..magyarul tudatosan akart a bilibe pisilni.Ez 30 hónaposan jött el a lányomnál.Ne haragudj, de így a kutyákat szoktatják szobatisztaságra..én elhiszem hogy sokba kerül a pelenka, de egyértelmű hogy a kislányod még nem érett a dologra!

Először a gyereknek jelezni kell a pelusban, hogy pisi/kaka van..innen tudod hogy tudja mi történik..Aztán jön az hogy előtte szól, és akkor mész vele a bilire, de utána még megy rá vissza a pelus..aztán meg már egy idő után nem kéri a pelenkát.

2013. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak írnám, hogy ahogy írtam a kérdésemben:

"Délutáni alvásnál mindig üres a pelus.

Csak éjszakára, és még akkor adok rá, ha olyan helyre megyünk, pl vásárolni. De tegnap sem pisilt bele a pelusba, hazaérve levettük, és rögtön bilire ültettem, és oda pisilt. "

Azt gondolom ,hogy ha nem lenne vásárlás közben pelus rajta, akkor sem pisilné magát össze. Szerintem.


:) Köszi a válaszokat mindenkinek :)

2013. júl. 29. 11:47
 8/18 A kérdező kommentje:
És még annyit tennék hozzá, hogy nem órákat ülünk a bilin, hanem ráül, azonnal pisil, és kész is.
2013. júl. 29. 11:48
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszoló vagyok.

És nem vagyok szuper anyuka, csak én már ezt végigcsináltam és a tapasztalataimat írtam le.

Tavaly én is megpróbáltam a fiamnál a szobatisztaságot, akkor volt olyan 22 hónapos körül.

Hát, a fiamat én soha nem ültetgettem a bilire, viszont néha szólt, így levettem a pelust, próbálkoztunk. De mindig az lett a vége, hogy vagy túl korán szólt, amikor még nem igen kellett és csak feleslegesen ült a bilire, vagy túl későn, amikor már csurgott és visszatartani meg egyáltalán nem tudta. És neki is volt tavaly akkor többször száraz pelusa alvás után.

Én is megtehettem volna, hogy óránként bilire ültetem, mert nyilván előbb-utóbb belepisilt volna, de tudom, hogy ez nem lett volna tudatos és ettől nem lett volna előbb szobatiszta. És tudjátok mit értem el vele? Hogy utána már nem is szólt és nem is akart bilire ülni, pedig nem erőltettem semmit, csak próbálkoztam.

És tudjátok mikor lett? Idén, nyár elején! 2 nap alatt! Konkrétan levettem róla a pelust és aznap pisilt be egyszer meg másnap. Meg azóta sem. Mert megérett rá.

Én nem okoskodni akarok, csak tapasztalatból tudom, hogy addig, amíg a gyerek nem érik meg rá teljesen idegrendszerileg, addig úgysem lesz szobatiszta. És ha megérik rá teljesen, akkor meg nem kell heteket, meg hónapokat szoktatni. Hanem ha kivárja az ember, akkor napok vagy 1-2 hét alatt hozzá is szokik a pelus nélküli dolgokhoz. Ennyi.

2013. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyire tudja, hogy zavarja a pisi, és tartani is tudja, akkor kb 1 lépés lenne, hogy magától kérje a bilit. Jó dolog, hogy nincs rajta pelus, spóroltok egy vagon pénzt, de én is úgy gondolom, hogy a valódi szobatisztaság az, amikor már maga megy a bilihez, illetve legalább szól, hogy kéri. Én nem így csinálom. Mégpedig azért nem, mert hajlamos vagyok azt gondolni, hogy a későbbiekben egy így szoktatott gyerkőccel előfordulhat, hogy ha véletlenül nem szólsz neki, hogy pisiljen, akkor becsurgat. Szóval az önállóság lépése kimarad, ha érted mire gondolok. Nem az inger hatására megy, hanem azért, mert megszokta, hogy amikor viszed, akkor pisil. Véleményt kérdeztél, ezért merészeltem megírni. Még ha nem is egyezik az álláspontunk, akkor is.
2013. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!