Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-hó múlt a babám 1 hete. És...

6-hó múlt a babám 1 hete. És egyszerüen nagyon ritkán fordúl haról hátra. Hátról hasra meg nem is fordúlt. Valami baj lehet vele?

Figyelt kérdés
szerintetek szóljak a gyerekorvosnak?álltalában hason van napközben,vagy lehet lusta,viszont a kiságyba meg elmászik,az eggyik feliből a másikba.
2009. dec. 26. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell szólnod az orvosnak.Nem baj,ha nem fordul hasról hátra.Minden baba úgy mozog,ahogy neki a megfelelő.Ne hasonlítsd más babákhoz.Akkor lenne baj,ha egyáltalán nem mozogna.
2009. dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanebben a cipőben járunk, az enyém 1 hét múlva lesz 6 hónapos. Az oldalára is későn fordult meg, hasról hátra 4 és fél hósan megfordult, kb két napig csinálta, ez alatt kb 5-ször megfordult, de azóta egyszer sem csinálta, hátról hasra pedig szintén nem fordult még magától. Amikor 4 hós volt mondtam a dokinak, azt mondta nem baj, majd megfordul. Mondjuk az enyém nagy súlyú baba, már közel 9 kg. Meg hát ugye meg tudja csinálni a hasról hátra forgást, de nem csinálja mégsem, olyan mintha elfelejtette volna, vagy nincs rá szüksége. De még kúszni sem kúszik. (a kiságyban ő is "elmászik" de ez véletlen szerintem , csúszik a lepedő ahogy kepeszt)
2009. dec. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor viszed tanácsadásra,vagy megy a védönö nem szokták megkérdezni,hogy forog-e már? Ha legközelebb találkoztok mond el,hogy mi a helyzet. A doki majd megnézi,hogy az izmok gyengék,vagy csak lusta.

Nálunk az a helyzet,hogy hasra fordul,de vissza nem. Kb 3x sikerült neki,véletlenül. A dokim már 5 és fél hósan kérdezte,hogy már pörög ezerrel? Akkor még hasra se fordult,nem még hogy pörgött volna. Majd rá 2 napra fordult hasra. Neki sincs semmi baja,csak elég lusta és mindig utált hason lenni,ezért nem eröltettem,igy nem e

rösödött meg eléggé.

Ha háton van,akkor az oldalára fordul? Gyakorold vele,hogy kinyújtod az egyik lábát,amerre forditod majd,a másikat behajlitod és hasra forditod. Ezt csináld meg naponta sokszor. Nekünk ez segitett. Ha meg hason van,a két kezét húzd elöre és tartsd úgy egy kicsit. Ezeket tanácsolta nekem a doki.

2009. dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!