Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Jól csinálom? Kislányom...

Anyács kérdése:

Jól csinálom? Kislányom 20hónapos múlt, napközben nincs rajta pelus. Óránként ráülünk a bilire, vagy mikor látom, hogy kell neki. Mindig belepisil, napközben nagyon ritkán pisil be.

Figyelt kérdés

De nem szokott előre szólni, csak látom rajta, hogy kell neki. Ha szól is, általában akkor, mikor már becsurgat. Délutáni alvásnál mindig üres a pelus.

Csak éjszakára, és még akkor adok rá, ha olyan helyre megyünk, pl vásárolni. De tegnap sem pisilt bele a pelusba, hazaérve levettük, és rögtön bilire ültettem, és oda pisilt.


Jó ez így??



2013. júl. 29. 11:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

És egy ismerősünk példáját tudom felhozni, hogy miért nincs értelme idő előtt próbálkozni.

Ők 8-9 hónapos korától bilire ültették a gyereküket. Aztán tavasszal, amikor már elmúlt 2 és fél éves a kislány, nem hordott már régóta pelenkát, viszont óránként ugye bilire ültette az anyja, de mivel az ingert nem ismerte fel a lány, így ha az anyja nem ültette, vagy a pisi-kaki az 1 órás intervallumnál előbb jelentkezett, bizony a kislány bepisilt és bekakilt. És hónapig ezt csinálták. De ettől nem lett szobatiszta. Ezért írtam, hogy ennek így nincs értelme. Addig, amíg nem tudatos a gyerekben, addig nincs értelme. Bárki-bármit mond. És amint tudatosodik benne, a szoktatás onnan indul. Nem előtte. És ezt bármelyik szakembertől meg lehet kérdezni.

2013. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Engem mindenki véleménye érdekel, éppen ezért írtam ki ezt a kérdést, mert a válaszokban voltak olyan dolgok, amiket eddig nem is tudtam.
2013. júl. 29. 12:20
 13/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem a védőnénikkel, és szerinte teljesen jól csináljuk a dolgokat! :)
2013. júl. 30. 09:43
 14/18 anonim ***** válasza:

Persze hogy jól csinálod, végülis nem erőlteted, és ez a lényeg, csak épp mi is pont ennek a közepén vagyunk a lányommal, és már 3 hónapja csináljuk, és nem megy, így abbahagytam kb. 1 hete.

Mégpedig azért, mert az 1,10, és 11-es válaszolónak igaza van, nem érett meg rá, nekem tök nagy kudarc, amit a gyerekre is rányomok, és egy csomó időt, és energiát elpazaroltunk rá, mégsem jutottunk előrébb. (még)

2013. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez gyerekfüggő is.Két lányomat így szoktattam ahogyan Te,semmi gond nem volt simán szobatiszták lettek.1 éves kor után kezdtem el,elég hamar rászoktak hogy szóltak is.A fiam pedig semmi hajlandóságot nem mutatott,3 éves kora előtt lett szobatiszta,akkor láttam úgy hogy érdemes elkezdeni.A lányok 2 évesen éjjelre is szobatiszták voltak,a fiamat éjjel ébreszteni kell,különben bepisil.Pelust nem hajlandó már régen hordani.Szerintem jól csinálod.
2013. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, mostmár az én kiscsajom is ritkán, de szól, hogy pisi. Napok óta nem pisilt be, és du-i alváshoz sem kap pelenkát. Az éjszakai is száraz marad, és reggel rögtön bilizik.
2013. aug. 1. 22:36
 17/18 IREB válasza:

Szia,


Teljesen gyerekfüggő. Az én lányom most 21 hónapos, mi már bilizünk, de még nem teljesen szobatiszta. A kaki előtt mindig szól, most már hónapok óta nincs kakis balestünk. Csak bilibe, sőt most már inkább a wc-be szeret kakilni. (hozzáteszem ő már pici baba korában is ordított, ha bement a kaki a pelusba).


A pisisvel viszont nagyon furán alakult a helyzet. A legtöbb gyerekkel ellentétben az én lányom már most szobatiszta éjszakára (nem pisil be, ha kell felébred rá és ráülünk a wc-re), már nappal is sokszor szól, hogy :"Anya pisi" és már fogja is a kezem és megyünk a wc-re. Viszont a játék hevében még gyakran elfelejt szólni, ezért előfordul hogy napközben 1-1 bepisil. Már a pelust sem akarja elfogadni. Nagy küzdelem, hogy nyafogás nélkül rá tudjam adni a pelust(pl. ha vásárolni, vendégségbe megyünk). Szerintem ez így jó. Én követtem a gyerek jelzéseit és annak megfelelően kezdem el ezt a dolgot kezelni.

De még a orvosok, védőnők sincsenk ugyanazon a véleményen. A gyerekorvosunk pl. lehurrogot, hogy gondolom, hogy ilyen korán bilizünk, azonnal fejezzem, be mert a gyereknek majd székelési problémái lesznek. Míg a védőnő azt, mondta hogy ez így teljesen jó, mert láthatóan érdekli a gyereket, akkor meg miért ne.


A lényeg, hogy erőltetni NEM szabad. Ha tetszik neki, akkor lehet vele próbálkozni. Engedd be a wc-be magadhoz, hogy lássa ott mit csinálnak a szülők. A lányom velünk együtt kakilt/pisilt a wc-n az elején. És nagyon hamar a biliről a wc-re szerett volna ülni.


Óránként nem biztos, hogy kell kérdezgetni, de ha pl sokat ivott, vagy pl dinnyét evett, akkor azért érdemes megkérdezni, kell-e pisilni.


Jó ez így ne aggódj! Előbb-utóbb szólni is fog, vagy épp hozza majd a bilit. sőt a lányom már olyat is csinál, hogy a nagy melegbe csupaszon van a lakásban és egyszer csak szól, ahogy pisi és már szalad is a bilihez, ráül, belepisil, és utána ő törli meg a nuniját :) Vagy hozza a szűkítőt, hogy pisi és nyitja a wc ajtót, hogy most épp oda szeretne pisilni.


És hogy lásd tényleg minden gyerek más: a barátnőm lánya 22 hónapos és még soha egyetlen egyszer sem pisilt/kakilt se bilibe, se wc-be. Párszor próbálták, de üvöltött, így nem is erőltetik, amit jól tesznek. (Mondjuk ők sose engedték be magukhoz a wc-be!!!)


Remélem tudtam segíteni a saját tapasztalataim leírásával.

2013. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem szól,hogy kell Neki,vagy legalább is nem szólt eleinte,csak magától ráült a bilire,vagy vezetett a wc-hez.

Az első Válaszadó leírta,amit én is leírnék.


Ahhoz,hogy sikerrel legyen szobatiszta a gyereked,az kell,hogy tudja tartani pisit. Amíg ez nem alakul ki Nála,addig nem szobatiszta. de már nem vagytok nagyon messze! csak nem tudom miért kellett erőltetned.

2013. aug. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!