Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lehet 1 eves korara...

Hogyan lehet 1 eves korara szobatiszta a gyerek?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy ez lehetseges, de hogyan?? Most 7 honapos es ulni is alig tud... ultessem ra azert, hadd szokja?

2013. szept. 13. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy. A szobatisztasaggal azt jelenti, hogy a gyerek felismeri az ingert es bizonyos ideig képes vissza is tartani magat az uritestol. Agyilag nem érett ra egy ekkora gyerek, max 2,5-3 évesen. Addig trenirozni lehet max, magyaran mindig adott időben oda ültetni, de értelme az nincs neki.
2013. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy messe habbal.
2013. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
1 évesen ez még nem tudatos, max sikerül éppen akkor ráültetni, amikor épp produkál
2013. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hat szerintem sem surun, de akkor miert mondogatnak ilyeneket? :D
2013. szept. 13. 16:57
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ó, miért? Mert fogalmuk nincs róla mit jelent a szobatisztaság. Mi 2 évesen kezdtük most 2,5 és megbízhatóan szobatiszta. Előtte butaság elkezdeni, az idegrendszer még éretlen rá, még nincs meg az idegrendszeri összeköttetés.
2013. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

azért mondanak ilyeneket, mert jól hangzik

az már más kérdés, hogy valótlan

2013. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Maximum azt lehet elérni nagyon erős dresszírozással, hogy a gyerek összeköti a pisilést és a bilit, tehát ha megérzi a fenekén a bili peremét, beleereszt. Ha pedig az anyuka másfél óránként ráülteti, valószínűlg ritkán lesz alkalma bepisilni. Olyan nincs, hogy egy 1 éves magától szóljon, és visszatartsa addig, amíg el nem ér a biliig.
2013. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Az idegrendszere nem elég érett hozzá.

Viszont: állítólag ha TE nagyon odafigyelsz és megismered azokat a tüneteket, amikor pisilni/kakilni készül, és futsz vele a wc fölé, akkor más a születés pillanatától lehet "szobatiszta". Ez azonban nem azt jelenti, hogy jelez és visszatartja, hanem azt, hogy pontosan 14 perc 22 másodpercenként (vagy amennyit kimértél...) rohansz vele, nehogy bemenjen.

Szerintem fölösleges eröltetni.

2013. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Az én egy évesem nem beszél, szóval még csak szólni sem tudna, hogy pisilni vagy kakilni kell.

De én anno szobatiszta voltam nagyon hamar.. :) na ez azt jelenti, hogy minden kaját a bilin ülve ettem, és nagyon sokszor játéknál is ráültettek. Ezt sok anyuka mint az enyém is összekeveri azzal, hogy az Ő gyereke szobatiszta volt. Gondolom a régi öregek mondják ezt neked. Na rájuk ne hallgass mert az idő mindent megszépít. :)

2013. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
24%

Sziasztok!


Lehet egy évesen szobatiszta gyermek, nagyon sok kultúrában ez teljesen normális. Persze balesetek történnek mindig, viszont az újszülött baba is képes jelezni,s visszatartani a pisit, kakit egy rövid ideig. Mi ezt gyakoroljuk, ezért írom, mert tapasztalat. Úgy hívják EC, avagy természetes csecsemő higiénia. Nem kényszer, s nincs büntetés, csak egy jelzés észrevétele. Miután jelez a Baba eleget teszünk kérésének,s olyan helyzetbe hozzuk, hogy tudjon pisilni,kakilni. Pl. Wc bili fölé kell tartani. Kitartó munkát és figyelmet igényel,de megéri. De hangsúlyozom, balesetek történnek, mert ez pont egy olyan korszak,amikor minden érdekel egy Babát, s ezért meg lehet, hogy elfelejt szólni. Viszont ezt legkésőbb 6 hónapos korig el kell kezdeni,mert utána már nem fog jelezni,ha addig figyelmen kívül hagyták jelzését. Szóval ha valakit bővebben érdekel írja be a keresőbe, hogy természetes csecsemő higiénia.


Szép estét mindenkinek!

2013. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!