Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért pisli be a lassan 3...

Miért pisli be a lassan 3 éves fiam éjjel?

Figyelt kérdés

Június környékén szokott le a pelusról teljesen, októberben fog bölcsiből oviba menni.Hetekig szépen ment minden, wc-re jár pisilni-kakilni, volt,h éjjel is felkelt és kiment.

Augusztusban volt ugye a nagy meleg, rengeteg folyadékot ittak éjjel is a 7 éves bátyjával, hisz másképp nem lehetett elviselni.Akkor nem volt fura, h NÉHA bepisilt éjszaka, mondom ok, sokat iszik, nem mindig kel fel rá.

Viszont augusztus óta ott tartunk, h MINDEN éjjl bepisil.Időnként napal is előfordul, h későn "kapcsol" és mire wc-re menne bepisil, de általában nem.

Az éjszakai viszont nagyon aggaszt.

Az a legkevesebb, h minden nap takarót, ágyneműt mosok (ágyat már nem mert beborítottam gumilepedővel), de minden reggel a pólója tetejétől a bokájáig pisis.

Nem ébred rá, most meg is van fázva, félek, mivel amúgy is jön már a hideg, h ha ez így megy tovább állandóan megfázik, beteg lesz.

A pelus ellen tiltakozik, erőltetni nem merem, nehogy megalázónak érezze, de fogalmam sincs mit tehetnék.

Nemrég született kisöccse, 3 hetes, azt látom rajta, h bár imádja de nagyon erősen megviseli, h új jövevény van, sokkal több a hisztiroham, ellenkezés stb mint egy átlagos dackorszakban lévőnél.

A pici szó szerint eszik-alszik baba, még enni is én költöm fel, tehát egyelőre azt sem mondhatnám, h sok figyelmet elvon a nagyobbiktól, bevonom a pelenkázásba játékosan, mikor szoptatok ő is ott van, énekelünk, mondókázunk stb együtt és sokat vagyunk együtt, játszunk, játszóterezünk, bohóckodunk.

A nagyfiam most kezdte a sulit, rejta is látom, h fáradtabb, nyűgösebb és ő mondjuk kevesebben játszik vele, mint eddig vagy gyakrabban vesznek össze, hisz minkettő ingerült.

Nem tudom mitől lehet ez.A lelki dolgoktól-e vagy pedig a "megszokás" a kánikula és a rengeteg vízivás miatt vagy más.

Nem tűnik etegnek, sőt eddig szinte egy megfázása se volt, kicsattan az egészségtől.

Ti mit tennétek?(Azon kívül persze h meg fogom kérdezni az orvost is).

Aggódok a pelus miatt is, h mivel teszek jót v rosszat.Ha ráadom vagy ha nem.Félek attól is, h folyamatosan meg fog így fázni, meg attól is, h jobban sérül lelkileg ha rá akarom kényszeríteni:(



2013. szept. 18. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
6-7 éves korig nincsen semmi gond a be pisiléssel, 8évesen már foglalkozik vele az orvos!
2013. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lelki okai lehetnek. Itt a kistesó, ő készül oviba, a bátyja, meg nem tud annyit játszani vele, mint régen, te is biztos fáradt lehetsz. Megértem, hogy aggódsz, én tavaly novemberben estem át ezen, bár nekem csak egy gyermekem van, de neki a bölcsi okozta a gondot. Éjjelente 2-3 alkalommal bepisilt. A gyerekorvos egyértelműen mondta, hoyg lelki eredető, de csináltatott labort, nincs-e felfázva, bár rögtön mondta, hogy csak az én megnyugvásom végett. A kisfiamnak 4 hónap kellett, mire minden helyre állt, kb ekorra rendeződtek a bölcsiben a dolgok 8 nemmellékesen oltári pipa vagyok azóta is emiatt, mert az emberi hülyeség volt az oka, és nem kedvesen kellett szólnom, mire minden helyre került). Engem mindenki lebeszélt arról, hogy visszaadjam a pelust, mert könnyen visszaszokhat. Szóval előfordul ilyen, és nem kóros, így jön ki rajta az érzelmi feszültség. Kitartást.
2013. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ha bugyipelust adnál? Azt meg tudod vele beszélni, hogy Ő is le tudja húzni, ha kell pisilni. Jön a hideg és ha minden éjjel bepisil én félnék, hogy megfázik. Majd ha már megszokja az új helyzetet, lehet hogy simán szól, hogy most már nem kell pelus. Kicsit próbáld babusgatni, hogy érezze nem csak a kicsinek jár.
2013. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Egyrészt "megnyugtató", hogy nem feltétlen jelent egészségügyi problémát, másrészt aggasztó, mert szegénykémnek biztos sok teher nyomja a lelkét amit nagyon nehéz kezelnem, pedig tényleg készültem rá és meg is teszek minden tőlem telhetőt érte.

Viszont a megfázás dolog ami valóban aggaszt.

Amikor szobatiszta lett éjjelre még kapott pelust, majd 2-3 nap után gondolt egyet, levette és közölte, nem kell a pelus.Szépen is ment minden, nem pisilt be.Aztán fokozatosan, ahogy leírtam. :(

Rettenetesen tiltakozna szerintem a gumibugyi vagy mi ellen is, elég akaratos mostanában.

Viszont valaki írta priviben, hogy este már ne nagyon itassam...hát gondoltam erre is, de alapjáraton mindkét fiam rengeteg folyadékot iszik (sima vizet, tehát arra se foghatom, hogy mert valami édes üdítő és azért) és lefekvés előtt közvetlenül is kér inni, ha meg akarom tagadni képes órákig kijárkálni 3 percenként és szajkózza, hogy "kérek vizet".Pedig mindig is olyan volt, h lefektettem és ágyban maradt, aludt is.

Amikor nagyon rossz passzban van még hisztirohamot is kap ha sokadszorra sem kap inni.

Napközben is, fél órát nem bírnak ki ivás nélkül.

(És eddig nem is volt probléma ebből, bármennyit is ittak nem volt bepisilés), ezért is gondolom én is, h lelki oka lehet.

Nehéz ügy nagyon:( Remélem nem lesz belőle komolyabb megfázás vagy egyéb baj:S

2013. szept. 18. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha éjszaka ránéznél, hogy nincs-e bepisilve? Gondolom, a kicsi nem alussza még végig az éjszakát, miután őt megeteted, esetleg tisztába teszed, ránézhetnél a kisfiadra is. Egyébként én pont emiatt hagyom egyelőre a pelenkát, zömében pisil a kisfiam éjszaka, és nem ébred fel rá. Inkább pelus, mint fel-, ill. megfázás. Értem, hogy nem akarja a pelenkát, de ha semmi nem segít, az egészsége szempontjából talán mégis az lenne a megoldás éjszakára. A bugyipelenka szerintem is jó lehet erre a célra. Nagy már, el lehet magyarázni, hogy miért is kell. Drukkolok, hogy mielőbb rendeződjön a dolog!
2013. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már végigalussza a kicsi, viszont rájuk szoktam nézni, olyanor még sose volt bepisilve.Most 2 éjjel nem volt baleset, örültem is neki, erre ma éjszaka megjelent az ágyunknál (most legalább felébredt rá) és közölte, h bepisilt.átöltöztettem, bebújt mellém aludni (sose volt ilyen bújós, így egyre inkább azt látom, h most különösen igényli a babusgatást).ha nem javul a helyzet egy héten belül lehet kap vmi pelusszerűt, bár tutira örjöngeni fog-mostanában vhogy semmit nem lehet neki elmagyarázni.ha a dolgok nem úgy vannak ahogy ő akarja akkor....nem akarod tudni ;) dackorszak, kistesó, ovikezdés....kemény dió:)
2013. szept. 20. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem lehet egyszerű szegénynek, hogy nagynak is kell lennie, meg szeretne is, de közben meg kicsi is szeretne lenni. Nálunk a kicsi 1 éves a nagy meg 3 éves. Sok olyan dolgot vesz el a kicsitől ami már az Ő korához lenne való. De mivel látja, hogy a kicsire akkor mosolygunk ezért Ő is egyből csinálja. Lehet, hogy nálatok is van valami ilyen. Lehet, hogy így akarja kimutatni, hogy még Ő is kicsi és neki is szüksége van törődésre. Mi próbáljuk megerősíteni mindig ha valami nagyon ügyes nagy dolgot csinál, de akkor sem akadunk ki rá ha épp eltanulja a rosszaságot a kicsitől :) Szerintem próbáld meg a bugyipelust az olyan mintha bugyi lenne rajta és ne foglalkozz a bepisilésével. Hamarosan belelendül az új helyzetbe és akkor minden rendben lesz.
2013. szept. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem ne adj rá pelust, mert visszaszokik rá újra, aztán még rosszabb lesz a helyzet.
2013. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

szia!

én is hasnló gonddal küzdök, 5 éves a lányom. Én visszaadnám a pelust, de engem is ijesztgetnek, h így sose szokik le, viszont így meg meg fog fázni, vagy valami felfázást és komolyabb bajt is összeszedhet..

2013. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!