Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valaki elmagyarázná ezt...

Valaki elmagyarázná ezt konkrétan a mosható pelenkáról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg blog meg minden van, amit el is olvastam, de a konkrét webáruházi kínálatot mégsem bírom felfogni, hogy akkor mi is az, amit a kosárba tennék, meg akkor hány kell.


Szóval nagyjából azt magyarázzák el, hogy vannak ilyen színes külsők, amik szépek. Ezekből nem kell sok. Legalább is először úgy értelmeztem, hogy ez normál esetben akkor nem lesz cuccos, és akkor ezt miután a belső részt kicseréltem, akkor vissza lehet rá húzni.


És vannak akkor a belsők, amikből meg sok kell és tulajdonképpen ezeket kell minden használat után cserélni és mosni.


Vagy van ilyen AIO, all in one, ami egybe van az egész, szép színes és az egészet mosni kell.



és akkor itt jön, amit nem értek képekkel:


[link]


Erre azt írja a blog, hogy ez All-in-one. De akkor mi benne az a másik?


Aztán ezek a zsebesek megint olyanok, amiket nem értek. Azt írják, hogy van olyan, amit úgy kell, hogy tényleg egy zsebbe dugni a betétet, ami felszívja a cuccot. Magyarul akkor a szép színes is olyan lesz és azt is mosni kell, szóval ugyanolyan mint az all in one, de akkor mi értelme? Az, hogy gyorsabban szárad, mert szét lehet szedni? Ennyi csak a különbség?


Aztán van olyan "zsebes" ami nem is zsebes, hanem patenttal kell belerögzíteni a sima téglalap alakú szívó anyagot a színesbe. De akkor ez is olyan, hogy a színeset is folyton mosni kell? A zsebes all in onenak számít?


De akkor nem is igaz, hogy a moshatóból csak pár drágcskább szép színes "külső" kell és több olcsóbb belső? Mert egy csomó helyen azt írják, hogy kell mondjuk 5 ilyen színes és vagy 25 belső rész és akkor kész. De akkor ebből a zsebes/patentos témából ez nem igaz?


Mondjuk itt van ez:

[link]


Ez egy ilyen színes, meg két "bélés" ugye. És akkor, mondjuk ebből kell 20-25 (gondolom attól is függ naponta akarok-e mosni)? Tehát ha bepisil, bekakál, akkor ebből nem csak a bélést teszem szennyesbe, hanem az egészet?


De prefold és betét rovatban ugyan ilyen alakú "bélések" is vannak, akkor azokat bele lehet tenni ezekbe a színes PUL külsőkbe, meg ezekbe a színes "zsebes"ekbe is és a különbség csak az, hogy a zsebeset ki kell mosni a PUL külsőt meg kitörlöm és visszaadom rá a cserélt bélés fölé?

Vagy a PUL külsőbe csak olyat lehet, amit már elve ilyen pelenka alakúra csomagolok a babán és azt ráhúzom a színeset?


De ezek a színesek hogy bírják a mosást? A legszebbek ezek az élénkek de ha mondjuk veszek 24 ilyen színes zsebeset, amit ugye kimosok, ha belepisil, akkor mondjuk számolok napi 6 darabbal, akkor 3 naponta mosnom kell őket. De akkor meg olyan gyakran vannak mosva, hogy

fognak ezek kinézni?



Tehát összegezve akkor jól gondolom, hogy ha mondjuk zsebeset akarok

és akkor kiválasztom ezt:


[link]


Akkor ebből így ahogy van kell 20-25 vagy esetleg több? + mondjuk utazásra, vagy éjszakára ajánlanak valami bambusz bélést, mert hogy az tovább bírja.


És ha valóban az olcsóságát is akarnám élvezni akkor nem ezt a zsebeset kell választanom? Mert akárhogy nézem ez 90ezer forintnál is több, hát véletlen se 50 ezer a beszerzés újonnan, mint sok lap írja. Ilyen zsebeset másik webshopban is csak ennyiért meg többért láttam. Nem tudom lehet a használt olcsóbb, de mindenhol azt írogatják, hogy újonnan 50-80 ezerét minden megvan.


2013. szept. 27. 02:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk azt tudom, hogy még akkor is olcsóbb az ára, mint az eldobhatósnak, de azért ez az 50 ezerből megvan újonnan akkor azért eléggé hát nem igaz.
2013. szept. 27. 02:32
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Minden babának más és más pelenka válik be. Mosható pelenkázásra nem lehet egyik napról a másikra át állni. Nem érdemes, NEM SZABAD egyszerre több ugyan olyan pelenkát venni. Nézzél ki 2-3 darabot pl. 1db zsebeset (külső vízálló rész rajta egy zsebbel és ebbe kell a betétet csúsztatni), 1db külsőt 3-4 belsővel. És vedd meg ezt a 2-3 különböző fazonú rendszerű pelenkát próbáljátok ki melyik válik be. Egyáltalán be válik e neked ez a mosható pelenka téma. Minden márkájú pelenka más egyik nagyobb szabású, másik kisebb szabású, egyik ideálisabb fiúknak, másik a lányoknak jó. Ha meg vetted a ki szemelt néhány darabot akkor már látni fogod, xy pelenka nem jó mert pl. lassan szárad, oldalt a gumirózása nem illik a babád lábához kifolyik a pisi, xy márka nem jó mert hátul a derék rész szorítja a babádat, xy márka nem jó mert átázik (még a vízálló rész is) stb.

A mosható pelenka alapból két részből áll, egy vízálló külső rész, és egy nedvszívó belső rész. A különbség abban van, hogy egybe van e varrva a két rész vagy sem. A külső rész PUL anyagból van a belsőrész (pamut, kender, flottir stb. ami szívja a nedvességet) Ki kell tapasztalni a babádnak melyik nedvszívó képességre van szüksége pl. újszülöttnek elég lehet egy cseh textilpelenka azon egy PUL anyagú külső, de egy 2 évesnek már pl. zsebes pelenka kell 2-3 vastag nedvszívó betéttel. (kb. 4 cseh pelenka rétegnyi) Nekünk zsebes van, én úgy használom, hogy egy cseh pelenka megy bele és egy betét a zsebbe. Vagy nem rakom a betétet a zsebbe csak rá a pelenkára és cseh pelust nem teszek bele. Nekünk ez vált be, de ahány baba ahány mama annyi féle megoldás. Tényleg csak ennyit tudok javasolni, hogy próbáljatok ki mindenfélét és majd meglátod nektek mire van ígényetek, mert hát az sem mindegy, hogy mennyi ideig szárad egy egy ilyen pelenka. Semmiképpen se vásárolj meg egy neked tetsző márkából 10-20 darabot amíg nem próbáltátok ki. Barátnőmnek is nekem is van kb. 10 külsőnk és 15-20 belsőnk és ezzel vígan elvagyunk, tehát szerintem nem kell 20-30 darabokat venni. (estére eldobhatót használunk)

2013. szept. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a külső rész piszkos lesz e vagy sem az igazából az időzítésen múlik, ha a zsebbe teszed a pelust akkor igen mind a két részt (külső-belső) mosni kell, ha a külső részre teszed a belsőt akkor megelőzhető, hogy a külső (szép) rész piszkos legyen így elég csak a külsőre csak egy új belsőt tenni. De ha nem cseréled időben akkor külső belső egyaránt piszkos lesz. A zsebeset lehet csak külsőnek is használni és ebbe tehetsz pl. frottír pelenkát. De lehet PUL külsőt venni és ebbe is tehetsz pl. frottír pelenkát, ez esetben 2 tök ugyan olyan pelenkát kapsz. (külső-frottír belső) csak az első esetben egy zsebes külsőt használtál második esetben egy PUL külsőt. (a zsebes külső is PUL!)
2013. szept. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tuudok segíteni a választásban,mert mint előttem leírták,minden babának és minden mamának más jön be. csak a saját példánkat tudom leírni, hogy tudj viszonyítani,hátha megtetszik.

nekünk iszonyat kicsi volt a költségvetés, a bolti darabokból csak a legolcsóbbakat tudtam volna megvenni, mostanra tudom,hogy rosszul tettem volna.

először is: nekünk a zsbesek nem jöttk be,mert lehet én vagyok a béna,de eresztenek. ugye mint te is írtad,hozzá van varrva a pul részhez a zseb anyaga,ami nekünk "kifordul" picit a széleken,mikor mocorog a baba. csak egy ilyen darabunk van,azt is ajándékba kaptuk,jó hogy nincs több.

Amit mi választottunk: egy itt megismert anyuka varrt nekünk zsebes belsőket, jelentősen olcsóbban,mint a bolti,amiket megtöltöttem cseh pelussal és erre adtam a sima pul külsőket (nekünk econobum és bambinex van). ezekből a zsebes belsőkből 24 darabunk volt és 3 pul külső vettem hozzá kezdésnek. szuper vol így,de azt meg kell jegyeznem,hogy csak a gyerek 1 hós korától tudtuk elkezdeni hordani,mert addig nagy volt rá minden,pedig 3300 grammal született. egy hós korára már 4500 gramm volt. a zsebes belsőket kinőttük úgy 3-4 hó körül,mert nagyon nagy baba,de nincs gond,mert nekünk úgy is nagyon bejött,h. csak a cseh pelust hajtom téglalap alakúra a pul külsőbe. tehát így használjuk. sztem ez a legolcsóbb megoldás és szerencsére eddig bevált. persze,ahogy nő a lurkó,lehet változnak majd az igények és megint kell majd zsebes belsőt vennünk.

néhány hete éjszakára mi is eldobósat használunk,mert bejött a hűvösebb idő, és az utóbbi napokban éjjel 2 alkalommal is átázott, nem akartam,hogy megfázzon.

ha van rá keret,tényleg vegyetek próbaképp több félét. ha pedig első baba,akkor az első hónapban használjatok eldobósat,hogy bele tudj rázódni egyáltalán a baba körüli dolgokba!

2013. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi részéhez annyit fűznék hozzá, hogy nekünk csak azért érte meg, mert egészségénztárra vettük.

A reklámokban szépen néz ki, hogy a szobatisztaságig tudod használni, de az igazság az, hogy mi újszülött kortól kb. 7-8 hónapos koráig tudtuk használni az 'univerzális' méretű pelenkát, mert addigra tömkrementek a tépőzárak, és ki is nőtte őket. Azóta eldobhatót használunk.

2013. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mi ugyan használunk mosható pelust, de eldobhatót is. A reklámokban nagyon szépen néz ki ez a dolog, és tényleg jó pl. itthonra, de nekem nem sikerült teljesen kiiktatnom az eldobható pelenkát. Nekünk 10 db zsebes pelusunk van kínai és márkás is. Ha itthon vagyunk az van rajta ha elmegyünk akkor eldobható.
2013. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igazából én nem átállni szeretnék, hanem rögtön ilyen moshatóval kezdeni.


De teljesen megzavartak a "kezdő szettek", amiben nem is olyanok és nem is annyi van, mint amit máshol írnak, hogy kell például.


Amúgy én sem arra gondoltam, hogy konkrétan abból a márkából és abból rókásból veszek 25-ötöt, hanem arra, ha mondjuk zsebeset akarnánk és jó is lenne, akkor abból jól értelmezem, hogy olyan sok kell-e, nem csak öt-hat + belső betétek. De akkor ezek szerint ez se biztos, majd kialakul. De nekem ezek a színesek annyira tetszenek!


Tényleg lehet egészségpénztárra venni? Az nagyon jó, mert abból csak folyékony szappant szoktunk venni, meg egy évben egyszer-kétszer, ha betegek vagyunk valami gyógyszert így mindig van egy csomó a kártyán...


Abszolút nem szeretnék eldobhatót használni, szóval 2-3 darabbal nem kezdhetek semmiképpen, több kellene. Lehet akkor úgy csinálom, hogy sok fajtából veszek mondjuk mindből kettőt és ami nem jön majd be azt meg eladom, ami meg igen, abból veszek még többet.

2013. szept. 27. 14:29
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Akkor AIO (all in one) egy pelus, ha egyben adod fel az egészet. Tehát nem az a lényeg, hogy alapból egyben van, hanem a babára adni egyben lehet. Ez lehet bepatentolhatós, zsebes, vagy teljesen egybe varrt.

Már valaki írta, de tényleg nem érdemes egy típust venni csak. Midegyiknek meg van az előnye, hátránya. A zsebest könnyű föladni, nagyinak sem ördöngösség, de igazán a külső-belső a megbízható, ha tetrát használsz, az olcsó és gyorsan száradó, valóban próbálgatni kell. A mennyiséget illetően: szerintem 25 váltás pelus legyen a maximum, ha több van, akkor lesz olyan amit nem használtok folyamatosan. AIO pelus készlet valóban nem jön ki 50 ezer Ft-ból, talán prefold+ külsőre gondolt, aki írta, de pl. tetra+ külső még annyi sincs, úgyhogy azért megoldható. Kreaktív anyukák használt ruhákból maguk is készíthetnek pelust, akkor szinte beruházás nélküli a dolog, de ez persze ritkább.

2013. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Igen lehet egészségpénztárra venni mi is úgy vettük. Részemről azt mondom kivitelezhetetlen, hogy csak moshatót használj már újszülött kórtól. Egyrészt a kórházba eldobható kell, másrészt amíg a köldöke nem gyógyult be nem lehet mosható pelenkát használni, harmadrészt nehéz előre megállapítani mekkora is lesz a babád pontosan , nem csak súlyra de testalkatra sem tudod, mint már mondtuk minden babaára más és más mosható pelenka illik, negyedrészt egy újszülött napi 8-10 pelenkát is használ ami legalább 20-30db moshatót jelentene, ezeknek nagy része nem csak pisis, de kakis is lesz, és ha első gyerek akkor még azt sem tudod hol álla a fejed nem, hogy még a pelenka mosással is foglalkozz okosan ügyesen rágyere hogyan lehet kényelmesen és gyorsan csinálni, ötödjére télen sokkal lassabban száradnak a pelenkák így ha a babád télen újszülött az ajánlott 20-30 pelenka helyett inkább már 40db ot javasolnék, és ez bizony anyagilag nem olcsó ráadásul úgy, hogy még halvány fogalmad sincs milyen is lesz a babád, idő kell ahhoz is, hogy kitapasztald melyik mosószer (normál, mosódió, mosószóda, szappan+moszószer , speciális pelenka mosószer stb.) így míg nincs kipróbálva neked melyik mosás válik be a legjobban szinte kivitelezhetetlen a mosható pelenkázás 30db számban, mert a végén meg esz a kakai titeket. Én abszolút mosható pelenka párti vagyok, és még gondolatban sem volt a baba, de már elkezdtem gyűjteni a mosható pelenkákat, aztán meg lett a baba és egy csomó mindenre csak akkor jöttem rá. Nem akarlak lebeszélni a mosható pelenkázásról, de türelemre intenélek minden képen mert ez azért nem annyira egyszerű ügy mint ahogy a forumokon anyukák vázolják és ahogy a reklámok mutatják. Idő kell mire megtalálod a neked és babádnak legmegfelelőbb pelust, mosást, tárolást, fertőtlenítést stb.
2013. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!