Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3,5 éves kicsi fiam nem akar...

3,5 éves kicsi fiam nem akar szobatiszta lenni, vigyem szakemberhez, vagy várjak még vele?

Figyelt kérdés
Hallani sem akar se a biliről, se a wc-ről. Elméletben tudja, hová kéne tenni a pisit/kakit, ennek ellenére vidáman bekakil/pisil és egyáltalán nem zavartatja emiatt magát. Nyáron próbáltam a pelus nélküli módszert,kicsit se hatotta meg, hogy végig folyt a lábán a pisi.... ötleteket is szívesen fogadok!

2013. szept. 27. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is most próbálgatom szoktatni a szobatisztaságra.A bilibe csak akkor van produktum ( pisi) ha a kádba beteszem a bilit amikor este fürdetem,megengedem a zuhanyt és a lábát spriccelve megjön az inger.Már ő kéri a bilit amikor beállítom a kádba,és mondja hogy pipi.Nem minden esetben de sokszor sikerül.Utána a bilit kiveszem és engedem a vizet a nagy kádba :).
2013. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

és ha beszélgetsz erről vele akkor nem mondd semmit,hogy miért nem akarja használni a bilit?


amikor próbálkoztál vele nyáron,akkor meddig csináltad? nem adtad fel túl hamar?


a kakis bugyi sem zavarta?


esetleg ha jutalmazod valamivel összejöhet a dolog.

2013. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 3,5 éves és csak pelusba tudja elképzelni az életet :)

Nyáron próbáltuk letenni a pelust, de nem zavarta, hogy pisis - kakis lesz pelus nélkül.

Az oviban is azt mondták, hogy nagyon későn érő típus, ne aggódjunk emiatt. Még egy pszichológus nőhöz is elvittük és azt mondta, hogy semmi sem történik, ha 4-5 éves kora között fog leszokni a pelusról, így várjuk a jövő nyarat.

Persze nem ez a termsézetes, de ha nincs szervi baja (és nálunk ez nem áll fenn), akkor csak türelem.

2013. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem bántás képpen mondom,-de miért kéne meg várni a következő nyarat a próbálkozáshoz? lehet ha 1-2 hónap múlva megint próbálkoztok-akkor már menni fog neki is.

én nem húznám olyan sokáig,mert akkor pláne azt veszi természetesnek,hogy abba végzi a dolgát.

2013. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3as, én másik pszichológushoz mennék vele, mert ne mondja már nekem senki, hogy normális ha egy 4-5 éves gyerek még pelenkás...
2014. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!