Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogyan vettétek rá a...

Ti hogyan vettétek rá a gyereket az első bilibe pisiléshez?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Először a WC-be pisilt. Látta, hogy én pisiltem és mutatta, hogy ki szeretné próbálni - és sikerült.
2013. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bilit" mellékesen" kitettük. Hadd ismerkedjen,játsszon vele. Aztán kezdtük mondogatni, hogy oda kell pisilni, és nem játszani vele.

Nálunk is látta, hogy mi ezt hogy csináljuk a WC-ben.

Így aztán nem volt gond. Ha éppen ráértem, jött a wc-re, ha nem, akkor bilizett.A második gyereknél még ennyi gond sem volt mert az 1 évvel idősebb tesó példája/tanítása ragadós volt.

2013. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Raultettem mielőtt elég esze lett volna ahhoz, hogy tiltakozzon. Mire ülni tud a gyerek már minden szülő tudja, hogy pl ébredés után vagy fürdés után vagy mikor így-úgy tekereg akkor nem sokára pisil/kakál a gyereke legalább a napi sokból párszor. Ekkor nyugodtan lehet már ültetni a bilire hadd menjen abba hadd szokja. 20-30 éve se valami csoda gyerekekkel maguktól történt a szoba tisztaság, hanem így kezdték a szülők. Aki ma is így csinálja az most is sikerrel jár. Helyette a divat az lett, hogy a anyuka a dackorszak kellős közepén bemutatja a bilit a porontynak, aki már amúgy is tökre megszokta hogy maga alá részt, aztán csodálkozik rajta, hogy a gyerek hallani se akar az egészről. Még nem érett. Az volt egy-másfél-két éve csak egyszerűbb volt várni hogy majd magától lesz valami egyszer valamikor a távoli jövőben, hát most sok szerencsét!
2022. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!