Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Első két nap pelus nélkül...

Első két nap pelus nélkül teljes katasztrófa. Folytassuk?

Figyelt kérdés
Szombaton és vasárnap nem adtam a lányomra pelust. Sokat voltunk az udvaron, gondoltam megpróbálom. Mindent sikerült megjelölnie. De nem is törődött vele. Pedig amikor megkérdezem hogy hova kell pisilni, kakilni mondja, hogy a billibe. Hiába kérdezem meg többször is, hogy lesz-e pisi. A válasz mindig nem. Hogyan tovább? Mennyi ideig érdemes ezt így csinálni és mikor kell azt mondani, hogy akkor inkább várok még egy kicsit?
2013. jún. 23. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kislányod?
2013. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?

Nálunk is ez volt...még nem volt 2 mikor ugyan ezt eljátszottuk,csak bent a lakásban...akkor azt mondtam oké,ez így nem jó,ráadtam a pelust.Aztán jött a tesó,nem is foglalkoztam a témával,most 2,5 éves és egy hete nincs rajta nappal pelus!Nem mindig szól,de nem pisil be, hanem tartja,míg el nem viszem!Néha-néha szól,persze figyelek rá,és elviszem időközönként,akkor nagyon örülünk, milyen ügyes nagyfiú,hogy nem pisilt be!

A bő 1 hét alatt 2x volt, hogy az eleje picit becsurgott,de át se kellett öltöztessem,pár csöpp volt,akkor mondta,hogy menjünk.

Szóval szerintem ha ennyire nem izgatja a dolog akkor várj még...vagy ha van hozzá türelmed adj még pár napot,úgyis meleg van,meglátod mi lesz.

2013. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy hétig volt ez a helyzet. Pedig a fiam kérte, hogy vegyem le róla a pelust. Aztán össze-vissza pisilt mindent bent a lakásban. Nálunk is mindig azt mondta, hogy nem lesz pisi, a következő percben már folyt is.

Aztán egy hét után elkezdte érezni vagy mit tudom én, hogy jön a pisi, és azóta bilizik. Csak nagyon ritkán folyik bele a gatyóba. Szerintem türelmesen várj még.

2013. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha éppen ott jártok, hogy hamarosan ovi, akkor érdemes folytatni, és bátorítani a kislányt. Nem szabad csüggedni, lesznek könnyebb és nehezebb napok, az eleje pedig szinte mindenkinél döcögősen indul. Nincs ezzel baj. A lényeg, hogy a bátorítani kell a leányzót, és nem szabad leszidni.

Ha még távolról sem aktuális az ovi, nyugodtan szüneteltetheted. Nagyjából ovi előtt kb. fél évvel szokták elkezdeni a szobatisztaságra nevelést. (Ki előbb, ki később, de ez a jellemző átlag.)

2013. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még két éves sincs a kislányod, úgyhogy szerintem felesleges erőltetni.
2013. jún. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor még várj egy kicsit. Az első kudarc után én vártam 2 hetet és újrakezdtem. Akkor se ment simán a dolog,de sikerült:) Sokat mostam,de nem hiába!
2013. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen az kimaradt, hogy kettő lesz jövő hónapban. Tehát az ovi még nem sürget. Látom 5-ös Te figyelemmel kíséred a kérdéseimet :-)


Ma visszaadtam rá a pelust. Főleg azért, mert eléggé lehűlt nálunk a levegő. De egyáltalán nem tiltakozott ellene.


Érdemes ilyenkor is rátenni szerintetek a billire? Vagy azt is tegyem el addig?

2013. jún. 24. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok,

igaz mi WC-re járunk,de attól függetlenül,hogy visszaadtam rá a pelust minden reggel,este vittem WC-re.

Sőt délelőttönként 1, később 1,5 órát bugyiba volt.

Szépen megszokta, hogy reggel pisil,utána nyugodtan adtam rá bugyit,mielőtt leindultunk(panelban lakunk)elvittem WC-re,akkor is pisilt.

Igazából azért is bátorkodtam levenni róla a pelenkát,mert már láttam rajta, hogy a délelőttöket,míg fent vagyunk simán bírja bugyiban és tartja,nem pisil be.

Míg becsurgott, vagy 20 percenként kellett vele rohangálnom, addig meg sem próbáltam pelus nélkül elindulni vele.

Most viszont 1 hét alatt olyan sokat fejlődött!Simán elmentem vele börzére,próbálgattunk és végig tartotta, mikor kiértünk akkor már kellett neki, lehúztam a gatyáját a bokor mellett és meg is kérdezte,hogy nyomhatja-e már.


Szóval szerintem ne felejtsétek el teljesen a témát,vidd el időnként,mondjuk minden reggel,este, hogy legyen rutin,mikor jó idő van 1-1 órára vedd le róla a pelust, sokat fog számítani hidd el!!

Mondom,nekünk 2 éves kora körül pont ez volt és most 2,5 évesen már nagyon ügyes!

2013. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!